Etm.cz - elektrotechnika on-line

Pondělí
22. 07. 2019
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů Alternativní zdroje Projekt s akumulací energie dostal zelenou.

Projekt s akumulací energie dostal zelenou.

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel redakce Etm   
Úterý, 27 Duben 2010 07:51
K tomuto účelu je třeba elektrickou energii, když ji je nadbytek akumulovat, a době největší poptávky uvolňovat. Levné akumulaci energie z těchto zdrojů je často přisuzováno jméno, svatý grál energie z obnovitelných zdrojů. Jedná se o klíčovou součást inteligentních rozvodných sítí.

V Kalifornii se rozjeli práce na unikátním projektu, který si klade za cíl uchovávat přebytek elektrické energie, která se nachází v rozvodné síti, z obnovitelných zdrojů, jako jsou větrné a fotovoltaické systémy. Díky tomuto unikátnímu projektu se zvýší spolehlivost a účinnost rozvodné sítě a zároveň se sníží potřeba nových elektráren.

skladovani_energie

Díky lepším technologiím pro uchování energie se zlepší integrace obnovitelných zdrojů do rozvodných sítí. Akumulace energie je důležitou součástí inteligentních rozvodných sítí, které se v současné době vyvíjejí a do jejichž vývoje plynou nemalé finanční prostředky.

Akumulace energie v rozvodné síti přispěje ke zvýšení účinnosti, spolehlivosti a udržitelnosti vyrovnání kolísavého výkonu z větrných a solárních elektráren. Díky tomu se zmenší potřeba nových fosilních elektráren, neboť v době nadměrné dodávky elektrické energie dojde k její akumulaci a v době odběrných špiček k jejímu uvolnění.

Podle odhadů bude Kalifornie potřebovat zásoby na akumulování 4 GW energie ke splnění cíle, dosáhnout 33% pokrytí z obnovitelných zdrojů do roku 2020.

Projekt bude využívat stlačeného vzduchu, který se bude čerpat v době přebytku elektrické energie do porézního skalního útvaru hluboko v podzemí. V případě potřeby bude stlačený vzduch uvolněn a bude pohánět turbíny generátorů. Celý projekt má být dost velký, aby byl schopen dodat 300 MW, velikost střední elektrárny, po dobu až 10 hodin.

 

ČD Telematika

banner_eltech

zbrojovka

balluff_logo_cmyk_posdetektor_centrala_banner_300x90

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky