Etm.cz - elektrotechnika on-line

Pátek
21. 02. 2020
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů

Odolné analogové přístroje s krokovým motorem

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Ing. Vladimír Ševčík, GMC-měřicí technika, s.r.o.   
Středa, 17. červen 2009
Pro aplikace, kde je požadován provoz v podmínkách s vyskytujícími se otřesy či rázy nabízíme řešení v provedení přístrojů s krokovým motorem namísto klasického měřicího systému s otočnou cívkou. Zobrazovací analogový přístroj se tedy skládá z krokového motoru s ručkou a potřebné vstupní a řídicí elektronické části.  Tímto je pak garantovaná necitlivost proti nárazům a vibracím v trvalém provozu.

gmc_analog_1

Přístroje byly vyvinuty v souladu s nejnovějším stavem techniky, elektronický princip dovoluje jednoduché připojení přístrojů k aplikacím s použitím sběrnic pro přenos a zpracování dat např. CAN-bus či jiných. Umožňují  zpracování  běžných normovaných signálů, např. 0 - 10 V nebo  0/4 – 20 mA nebo signálů z dvojitých potenciometrů. Lze volit rozsah zobrazení od 0 – 90° do 0 – 360°.
gmc_analog_2

Pro případ provozu ve zhoršených světelných podmínkách je správná odečitatelnost garantovaná regulovatelným osvětlením stupnice a ukazatele.
Typické použití těchto přístrojů nalezneme v aplikacích, kde je požadováno zobrazení  směru pohybu a řízení kormidla u pohonů lodí (POD), zobrazení úhlu nastavení lodního šroubu CPP, měření otáček otočných částí, teploty, tlaku, rychlosti a dalších fyzikálních veličin. Je přitom zaručena vysoká přesnost i při extrémních klimatických podmínkách.
Některé vlastnosti:
gmc_analog_3
  • Vhodné pro nasazení v lodních nebo kolejových dopravních prostředcích
  • Typické použití pro zobrazení směru pohybu a polohy kormidla
  • Stupnice s LED osvětlením stupnice a ukazatele
  • Třída přesnosti 0,5
  • Necitlivost proti rázům a vibracím
  • Libovolná pracovní poloha
Více informací a technických údajů  lze nalézt na našich stránkách www.gmc.cz a www.g-mw.de
 
amper 300x300

EKOLAMP

cez banner 300x300
banner_eltech

zbrojovka

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky