Etm.cz - elektrotechnika on-line

Pondělí
1. 03. 2021
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů Fotoaparát COOLPIX P6000 zvyšuje laťku

Fotoaparát COOLPIX P6000 zvyšuje laťku

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Středa, 24. září 2008

p6000_titlNová úroveň v oblasti kompaktních fotoaparátů Jde o první fotoaparát Nikon s vestavěným zařízením GPS. O vynikající kvalitu obrazu se stará 13,5 milionu pixelů, širokoúhlý objektiv NIKKOR s 4x zoomem a dvěma optickými členy z ED skel a systém zpracování obrazu Nikon EXPEED.

Vestavěné zařízení GPS, podpora formátu RAW a integrovaný konektor sítě Ethernet pro sdílení snímků pomocí služby myPicturetown společnosti Nikon činí z tohoto fotoaparátu jeden z nejpokrokovějších přístrojů na současném trhu. A díky atraktivnímu, inteligentnímu designu s gripem ve stylu jednookých zrcadlovek pro perfektní uchopení, uživatelsky přívětivému rozmístění ovládacích prvků a 2,7“ TFT LCD monitoru s vysokým rozlišením se můžete plně soustředit na fotografovaný objekt.

p6000_1

Pouze ty nejkvalitnější snímky

Fotoaparát COOLPIX P6000 je určen pro ty, kteří chtějí to nejlepší v malém provedení. Společnost Nikon vybavila tento fotoaparát převratnými technologiemi zajišťujícími tu nejvyšší možnou kvalitu obrazu z fotoaparátu kompaktních rozměrů. 13,5 milionu efektivních pixelů, exkluzivní systém zpracování obrazu Nikon EXPEED (který byl původně vytvořen pro profesionální digitální jednooké zrcadlovky) a širokoúhlý objektiv Zoom-NIKKOR s 4x zoomem o rozsahu 28-112 mm a dvěma optickými členy z ED skel neponechají žádná přání nesplněná. Vysoká kvalita obrazu poskytovaná fotoaparátem je dále posílena možností fotografování ve formátu RAW a nastaveními pro optimalizaci snímků, která byla převzata z oblasti digitálních jednookých zrcadlovek. Fotoaparát je také vybaven třemi funkcemi pro redukci rozmazání snímků. Vysoce výkonná optická redukce vibrací umožňuje pořízení ostrých snímků ve většině snímacích podmínek a dovoluje pracovat s časy závěrky o tři stupně delšími než obvykle. Vynikající technologie redukce šumu zaručuje využitelný rozsah citlivostí až do hodnoty ISO 6400. A při použití funkce společnosti Nikon Best Shot Selector pořídí fotoaparát sérii až 10 snímků, z nichž automaticky vybere a uloží do paměti nejostřejší snímek. Tato funkce je ideální pro makrosnímky, při jejichž pořizování je rozmazání snímků nejpravděpodobnější.

p6000_2

Nejsnazší ovládání

Pro možnost maximálního využití technologií přítomných ve fotoaparátu COOLPIX P6000 věnovala společnost Nikon velkou pozornost snadnosti ovládání přístroje. Volnost při volbě expozice zajišťují čtyři expoziční režimy (P/S/A/M) umožňující uživatelsky předvolit požadované parametry nebo je možné ponechat nejvhodnější nastavení na fotoaparátu. 15 motivových programů zahrnujících programy pro obtížné snímací podmínky (pláže/sněhové pláně, západy slunce, fotografování za úsvitu a soumraku, ohňostroje) zajistí, abyste zachytili vaše objekty v perfektní kvalitě i v těch nejnáročnějších podmínkách. K dispozici je šest barevných efektů dosahujících obdobných účinků jako optické filtry. Při fotografování rodiny a přátel detekuje vylepšená funkce Face-priority AF až 12 obličejů osob pro získání vynikajících portrétních a skupinových snímků s perfektním zaostřením, a to i v obtížných podmínkách protisvětla nebo vysoké hladiny osvětlení. Pokud by se na snímku u fotografovaných osob měl projevit efekt červených očí, aktivuje se během expozice snímků systém korekce červených očí a provede automatickou opravu.

p6000_3

Funkce D-Lighting zaručuje automatické dosažení přirozeného vzhledu snímků a umožňuje napravit podexpozici snímků způsobenou nadměrným protisvětlem nebo nedostatečným osvětlením zábleskem. Korekce zkreslení zaručuje přesnou reprodukci fotografovaného objektu a eliminuje zkreslení vznikající při použití širokoúhlého nastavení zoomu (resp. vznikající na okrajích obrazu). Systém optimalizace snímků COOLPIX založený na technologii převzaté z oceněných digitálních jednookých zrcadlovek umožňuje uživatelům všestranně zvládat aktuální snímací podmínky. Funkce záznamu ozvučených videosekvencí resp. funkce časosběrného snímání frekvencí 30 obr./s při velikosti obrazu 640x480 pixelů dále rozšiřují možnosti tvůrčího nasazení.

Fotoaparát COOLPIX P6000 je prvním fotoaparátem pro běžné spotřebitele, který je vybaven konektorem sítě Ethernet, a umožňuje tak snadno sdílet snímky. Jednoduché propojení fotoaparátu pomocí kabelu LAN se sítí umožní přenos snímků na server Nikon „my Picturetown“ a jejich snadné sdílení s ostatními pomocí internetu. Tato funkce může sloužit rovněž pro zálohování dat při fotografování na cestách. Při cestování je možné navíc opatřit obrazové soubory značkami Geotag s přesnými informacemi o poloze pomocí vestavěného zařízení GPS. Tyto tagy lze následně použít na webových stránkách Nikon my Picturetown, v programu ViewNX nebo na ostatních webových stránkách umožňujících zpracování geotagů pro získání maximálně přesné informace o místu pořízení snímků.

 

Přehled nových článků

topdluhopisy.cz
AMPER 2021
tepla podlaha deti online seminar
mepax 300x300

EKOLAMP

cez banner 300x300

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky