banner zse

Etm.cz - elektrotechnika on-line

Úterý
4. 08. 2020
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů Samsung představuje první 512GB NVMe SSD v jediném BGA pouzdře

Samsung představuje první 512GB NVMe SSD v jediném BGA pouzdře

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Čtvrtek, 16. červen 2016

samsungNový SSD čip Samsung PM971-NVMe ztrojnásobuje výkon klasického SATA SSD disku. Má nejmenší možné rozměry a hmotnost přibližně jednoho gramu. Výrobcům nadcházející generace PC a ultratenkých notebooků tak dává mnohem větší flexibilitu.

Samsung Electronics Co., Ltd., světový lídr v oblasti vyspělých paměťových technologií, zahájil výrobu prvního NVMe* PCIe SSD čipu v jediném ball grid array (BGA) pouzdře, pro použití v nadcházející generaci PC a ultratenkých notebooků. Nový BGA NVMe SSD má označení PM971-NVMe. Tato extrémně kompaktní součástka se vyznačuje vysokým výkonem a obsahuje všechny důležité součásti SSD včetně paměti NAND flash, DRAM a řadiče.

„Nový čip Samsung BGA NVMe SSD ztrojnásobuje výkon klasického SATA SSD. Má miniaturní rozměry a kapacitu dosahující až 512 GB. Uvedení tohoto SSD pomůže celosvětovým společnostem vyrábět štíhlejší a stylovější výpočetní zařízení, a tak vycházet vstříc požadavkům spotřebitelů,“ řekl Jung-bae Lee, senior viceprezident týmu Memory Product Planning & Application Engineering, Samsung Electronics.

Konfigurace PM971-NVMe SSD v jednom BGA pouzdře byla možná díky kombinaci
šestnácti 256gigabitových Samsung V-NAND flash čipů se 48 vrstvami a jednoho 20nanometrového 4Gb LPDDR4 mobilního DRAM čipu a výkonného řadiče společnosti Samsung.

Rozměry nového SSD jsou 20 mm x 16 mm x 1,5 mm a hmotnost jen přibližně jeden gram. Velikost odpovídá zhruba setině 2,5" SSD nebo HDD a povrch je asi pětinou M.2 SSD, což umožňuje mnohem větší flexibilitu pro výrobce výpočetních zařízení.

Výkon PM971-NVMe SSD snadno předčí rychlostní omezení rozhraní SATA 6 Gb/s. Umožňuje sekvenční čtení rychlostí až 1500 MB/s a sekvenční zápis o rychlosti až
900 MB/s
, při použití technologie TurboWrite**. Hodnoty výkonu lze přirovnat k přenosu ekvivalentního 5GB Full-HD videa za přibližně 3 sekundy nebo k jeho stažení za přibližně
6 sekund.

Nové SSD Samsung PM971-NVMe také vyniká rychlostmi náhodného čtení až do
190K IOPS
a zápisu až 150K IOPS, takže snadno zvládne náročné operace. Pro srovnání, pevný disk zpracovává pouze maximálně 120 IOPS při náhodném čtení, takže nový Samsung SSD je v tomto ohledu více než 1500 krát rychlejší než HDD.

Jakožto přední poskytovatel SSD je Samsung vždy o krok napřed při zavádění vyspělých SSD na trh. V červnu 2013 představil XP941SSD o velikosti M.2 (mini PCI-Express 2.0;
80 mm x 22 mm), který byl také prvním PCIe SSD na trhu pro PC. Nyní Samsung plánuje výrazně rozšiřovat svou tržní základnu v odvětví nejnovějších prémiových notebooků prostřednictvím NVMe SSD v BGA pouzdře s novou úrovní výkonu.

Koncem tohoto roku Samsung plánuje představit ultra rychlé NVMe SSD s ještě větší kapacitou, aby uspokojil rostoucí požadavky zákazníků na lepší výkon a větší hustotu disku.

Novinka PM971-NVMe SSD bude k dispozici s kapacitou 512 GB, 256 GB a 128 GB. Samsung zahájí prodej v červnu 2016.

*NVMe je často používaná zkratka pro NVM Express (Non-Volatile Memory Express). Jde
o optimalizované, vysoce výkonné rozhraní škálovatelného hostitelského řadiče
s efektivnějším registračním rozhraním a sadou příkazů. Je určeno pro podniky, datová centra a klientské systémy, které používají stabilní paměťová úložiště. Více informací naleznete na www.nvmexpress.org.

**TurboWrite je patentovaná technologie společnosti Samsung, která dočasně používá některé části SSD jako vyrovnávací paměť při zápisu. TurboWrite přináší lepší zkušenosti
s osobním počítačem, protože uživatelům dodává mnohem vyšší sekvenční rychlost zápisu.

 

Články na podobné téma

Přehled nových článků

tepla podlaha deti online seminar
mepax 300x300
brady 300x300

EKOLAMP

cez banner 300x300
banner_eltech

zbrojovka

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky