Etm.cz - elektrotechnika on-line

Čtvrtek
24. 01. 2019
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů Samsung zpřístupňuje nové čipy 5G RFIC ke komerčnímu využití

Samsung zpřístupňuje nové čipy 5G RFIC ke komerčnímu využití

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

Čipy RFIC jsou vybaveny zesilovačem pro vysoký příjem/vysokou účinnost, přičemž tuto technologii představil Samsung již v červnu minulého roku. Díky tomu může čip poskytnout větší pokrytí v pásmu milimetrových vln (mmWave), čímž překonává jednu ze zásadních výzev vysokofrekvenčního spektra. Současně jsou RFIC čipy schopny výrazně zlepšit přenos a příjem. Dokážou redukovat fázový šum ve svém operačním pásmu a zprostředkovat čistší radiový signál dokonce i v hlučném prostředí, kde by ztráta kvality signálu jinak rušila vysokorychlostní komunikaci. Dokončený čip je kompaktním řetězem 16 nízkoztrátových antén, které dále rozšiřují celkovou účinnost a výkon.

 

Čipy budou nejprve využívány v pásmu 28 GHz mmWave, které se velmi rychle stává primárním cílem pro první 5G síť na trzích U.S.A., Koreje a Japonska. Nyní se Samsung zaměřuje hlavně na komerční využití produktů schopných fungovat v 5G síti, první z nich by měly být přestaveny začátkem příštího roku.

           

Samsung předstvil nové RFIC čipy na workshopu věnovanému 5G mobilním technologiím, který se konal v korejském Institutu komunikačních a informačních věd. Společnost zde prezentovala podrobnosti vývoje a výhody nových čipů a nastínila svůj plán vývoje produktů, které uživatelům zpřístupní novou 5G síť. 

 

 

Články na podobné téma

Přehled nových článkůBuďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky

Reklama

ebec