Etm.cz - elektrotechnika on-line

Úterý
17. 07. 2018
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů Proti vizuálním hackerům jsou účinné privátní filtry na displej

Proti vizuálním hackerům jsou účinné privátní filtry na displej

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

JAK „PRACUJE“ VIZUÁLNÍ HACKER

Společnost 3M a rada Visual Privacy Advisory Council ve spolupráci s několika firmami provedly další experiment, který prokázal obrovské riziko vizuálního hackingu. Do kanceláří celkem osmi firem byl vyslán tajný hacker s cílem získat důvěrné informace. Klíčová zjištění jsou přímo alarmující. Vizuální hacking probíhá rychle, hacker dokáže sledovat větší množství informací a hlavně v 68 % případech ho nikdo nezpozoroval. A pokud se už vizuálního hackera zastavit podařilo, bylo pozdě. I při každém přerušeném pokusu získal v průměru dvě nebo tři informace.

 • V 91 % případů se podařilo vizuálnímu hackerovi získat informace.
 • V 63 % testů získal tajný hacker citlivé informace společnosti za méně než 30 minut.
 • V 45 % případů trvalo odcizení informací méně než 15 minut.
 • 52 % citlivých informací, které se během experimentu podařilo hackerovi získat, zjistil z obrazovek zaměstnanců.
 • 27 % přístupných informací zahrnovalo přihlášení, finanční informace a důvěrné dokumenty.

 

VIDEO 3M Visual Hacking Experiment

Visual Hacking Experiment Study

 

Cerna_folie_3MDÍKY PRIVÁTNÍM FILTRŮM VIZUÁLNÍ HACKEŘI NEMAJÍ ŠANCI

Člověk se ale nemusí před vizuálními hackery schovávat s počítačem v koutě, přestat kontrolovat své pracovní e-maily na tabletu cestou ve vlaku nebo se vzdát práce na notebooku ve své oblíbené kavárně. Ideální řešení představují privátní filtry pro monitory, notebooky, tablety i mobily od technologické společnosti 3M. „Privátní filtry jsou založené na patentované optické technologii MicroLouvre, která omezuje zorný úhel celé obrazovky a blokuje tak pohled z obou stran obrazovky počítače. V bočním úhlu 30 stupňů začíná filtr na obrazovce černat a ostatní tak uvidí jen černou obrazovku,“ vysvětluje Ruedy Styger ze 3M. Filtr lze ale snadno sejmout, což se hodí, pokud je naopak potřeba kolegům či přátelům informace na obrazovce ukázat. A pokud volba padne na filtr zlatý, místo černé obrazovky spatří ostatní jen svůj vlastní odraz. Zlaté filtry zajišťují v průměru o 25 % vyšší průhlednost ve srovnání se standardními filtry černé barvy, hodí se pro displeje monitorů a notebooků s vysokým rozlišením.

VIDEO Jak aplikovat privátní filtr na notebook

VIDEO Jak aplikovat privátní filtr na tablet

Filtry jsou vyrobeny na míru každého zařízení a jeho přesnou velikost. V České republice se dají pořídit například v prodejnách s kancelářskou technikou (například Alza či Mironet). Ceny filtrů pro stolní monitory se pohybují v cenové škále 3 000- 4 000 Kč, pro notebooky mezi 1 000 -2 000 Kč, pro tablety a mobily mezi 400-1 000 Kč. Kromě privátních filtrů zahrnuje nabídka 3M i filtry pro potlačení odlesku a pro ochranu displeje.

 

Přehled nových článkůBuďte stále v obraze:

Právě v prodeji

etm11-12_14

  Naše další portály:

  prorevize_logo_100px
  prostrojeapohony_logo_100px  proprojektanty_logo_100px
  proautomatizaci_logo_100px

   Chci odebírat novinky

   Reklama

   ebec