Etm.cz - elektrotechnika on-line

Středa
24. 04. 2019
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů Jak spolehlivě modernizovat zařízení nn i vn a mít přitom klidné spaní?

Jak spolehlivě modernizovat zařízení nn i vn a mít přitom klidné spaní?

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

Proč se vyplatí využít retrofit?

Retrofit je výměna jističe v dotčeném rozváděčovém poli tj. jistič je ve stávajícím rozváděčovém poli nahrazen novým vzduchovým jističem Materpact NW nebo kompaktním jističem Compact NS resp. Compact NSX v pevném či výsuvném provedení. 
Při instalaci se využívá přizpůsobovacího adaptéru, který „sladí“ upevňovací a připojovací body nového jističe s původními roztečemi nosné konstrukce rozváděče i přípojných míst proudovodných sběrnic. Vzhledem k tomu, že je z pocínované mědi (samozřejmě s odpovídajícím průřezem), nereaguje s hliníkovými sběrnicemi. Odpadají náklady na CuAl podložky. 
V konstrukci rozváděčového pole, ani na sběrnicích, tak není nutné provádět jakékoliv úpravy. Montáž jednoho jističe trvá pouze 2 až 3 hodiny, a to včetně zapojení ovládacích obvodů. Krátká doba odstávky snižuje výrobní ztráty.

Spolehlivé a bezpečné jističe, co vydrží

retrofit_2017_2Technická vyspělost nových jističů – Masterpact i Compact – zajistí jak vysokou úroveň spolehlivosti a bezpečnosti elektrické instalace, tak její dlouhou životnost. Jističe jsou již ve standardním provedení vybaveny řídicí jednotkou spouští Micrologic řady 2.0E (resp. vyšší), která umožňuje měření daného odběrového uzlu (funkce multimetru) a získání dat potřebných pro plánování kýžených úspor. Uživatel získá například tyto údaje: spotřeba elektrické energie, kvalita elektrické energie, proud, výkon – a to v hodnotách okamžitých či průměrných. K dispozici je mu rovněž historie poruch či indikace potřeby údržby.

Bezchybný servis v odpovídajícím čase

Profesionální servis je nedílnou součástí nabídky Schneider Electric. Kromě modernizace – konkrétně například v podobě výše popsaného retrofitu – nabízí rovněž technickou pomoc, operativní servisní činnost a v neposlední řadě i dlouhodobou spolupráci na bázi servisní smlouvy. Špičkoví servisní specialisté dokážou uspokojit individuální potřeby a přání zákazníků. Vybaveni zkušenostmi z praxe i odbornými teoretickými znalostmi jim připraví technické řešení na míru – spolehlivé a využívající všech výhod Innovation at every level.

 

STÁHNĚTE SI VÝBĚROVOU NABÍDKU SLUŽEB SCHNEIDER ELECTRIC


Co potřebujeme k vypracovaní návrhu nabídky:

 

  • V jednoduchých případech:

 - fotografie rozváděčového pole (čelný pohled a zadní pohled)

 - identifikace štítku původního - „starého“ jističe

 

  • V složitějších případech je Vám k dispozici bezplatná identifikaci zařízení pracovníkem

Schneider Electric v místě instalace.

 

Požadavky a podklady zasílejte na email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Jakékoliv konzultace směrujte na telefonní číslo: +420 603 884 332

 

Na spolupráci se těší

Schneider Electric
Servisní oddělení

Milan Klimenda

Tel.: +420 603 884 332
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript  

www.schneider-electric.cz
www.schneider-electric.sk

 

Články na podobné téma

Přehled nových článků

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky

Reklama

ebec