Etm.cz - elektrotechnika on-line

Středa
16. 01. 2019
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů Huawei P smart – první model Huawei s FullView displejem a duálním fotoaparátem s cenou pod 6000Kč jde do prodeje

Huawei P smart – první model Huawei s FullView displejem a duálním fotoaparátem s cenou pod 6000Kč jde do prodeje

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

 

Praha, 1. 3. 2018 – Společnost Huawei, třetí největší výrobce smartphonů na světě, představuje nový smartphoneHuawei P smart, který dnešním dnem přichází v ČR do prodeje. Nejnovější model disponuje 5,65palcovým FullView displejem s 2.5D zaoblením. Je vybaven hlavním duálním (13MP + 2MPx) a zadním 8MPx fotoaparátem s řadou pokročilých funkcí včetně bokeh efektu. Výkon zabezpečuje osmijádrový procesor Huawei Kirin 659 a 3GB paměť RAM, interní paměťové úložiště má 32 GB. Huawei P smart je v ČR dostupný v černé, modré a zlaté barvě za atraktivní cenu 5 999 Kč.

 FullView displej s 2.5D zaoblením

Huawei P smart disponuje 5,65palcovým FullView displejem s poměrem stran 18:9. Poměr displeje ke kovovému tělu smartphonu je více než 76 %. Smartphone Huawei se díky důmyslnému designu s 2.5D zaoblenou obrazovkou pohodlně drží v ruce.Pro ještě lepší možnosti při práci se smartphonem nabízí Huawei technologii One-touch Split-screen. Ta podporuje zobrazení dvou aplikací zároveň rozdělením obrazovky.

 Vysoký výkon, 3000mAh baterie a rychlá čtečka otisků prstu

Vysoký výkon Huawei P smart zabezpečuje osmijádrový procesor Huawei Kirin 659 (4x2.36GHz+4x1.7GHz) a 3GB operační paměť RAM. Interní paměť telefonu dosahuje 32GB a lze ji rozšířit pomocí microSD karty s kapacitou až 256 GB. Senzor otisků prstu díky technologii Fingerprint 4.0 rozpozná otisk do 0,3 sekundy, přičemž odmítnutí otisku nastává v méně než 2 % případů. Kromě dokonalého zabezpečení lze prostřednictvím čtečky ovládat i některé další funkce, jako je listování v galerii, pořizování fotek nebo vypnutí budíku. Výdrž baterie o kapacitě 3000 mAh ještě posiluje inteligentní spořič energie Power-saving 6.0.

 Duální fotoaparát, bokeh efekt, inteligentní zkrášlení i focení gestem

Huawei P smart je vybaven hlavním duálním fotoaparátem 13 MPx + 2 MPx, Mezi funkcemi nechybí populární bokeh efekt (efekt rozostření pozadí), portrétový selfie mód, funkce Smart Face Beauty pro inteligentnízkrášlení tváře či fotografovaní gestem. Díky hardwarově řešenému bokeh efektu s16úrovňovým rozostřením v kombinaci s dlouhou uzávěrkou je každá z fotek expresivnější a hloubka záběru se přibližuje k 3D. Citlivý snímač s vysokou přesností a s novou technologií PDAF pro zaostřování v reálném čase dokonale zachytí dynamické momenty rychleji a přesněji.

 Přední 8Mpx fotoaparát zase podporuje portrétový mód a na základězkušeností z předešlých produktů rozpozná lidskou tvář, a dokoncei pohlaví. Spolu s automatickou optimalizacíbarev, typickou pro Huawei, dokáže foto aplikace dokonale upravit pleť vevíce stupních intenzity.

Smartphone je vybaven nejnovějším uživatelským rozhraním EMUI 8.0 (nadstavba Androidu 8), které se díky speciálním výpočetním algoritmům aktivně učí a pro vyšší efektivitu a uživatelský komfort postupně předvídá každodenní chování uživatele. Například tak, že zabezpečí předběžné spuštění konkrétní aplikace, aby s ní mohl uživatel v předpokládaném čase bez čekání pracovat.

 Prostředí EMUI 8.0 řeší i častý problém postupného zpomalování androidových mobilních zařízení. Nejnovější systém průběžně čistí a redukuje fragmentaci disku na pozadí, aby mohl smartphone fungovati nadále bez zpomalování.K rychlosti přispívá také pomocný procesor i5 mini-core. Nepřetržité datové toky na pozadí, například při měření kroků, vzdálenosti a polohy přes GPS, ovlivní díky němu spotřebu jen nepatrně a odezva zařízení se při běžném užívání nezpomalí.

 Dostupnost a cena

Huawei P smart je na českém trhu dostupný v černé, modré a zlaté barvě za doporučenou maloobchodní cenu 5 999 Kč.

 

Přehled nových článkůBuďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky

Reklama

ebec