banner zse

Etm.cz - elektrotechnika on-line

Středa
27. 05. 2020
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů Osvald Jensen výrazně zkrátil délku obráběcího cyklu díky duálnímu gripperu od On Robot

Osvald Jensen výrazně zkrátil délku obráběcího cyklu díky duálnímu gripperu od On Robot

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Středa, 04. duben 2018

 

dual gripper on robot

PRAHA,3.dubna - Společnost On Robot,globální dodavatel robotických gripperů, uvedla, že Osvald Jensen, dánský výrobce převodových ústrojí a ozubených kol, využívágripperRG2 DualGripper k automatizaci obsluhy svých CNC strojů. Díky tomu se firmě podařilo zkrátit délku obráběcího cyklu téměř o polovinu a významně tak zvýšit svouproduktivitu.

Osvald Jensen využívá ve výrobě kolaborativní roboty osazené grippery RG2 od On Robot k obsluze CNC strojů. Robot s pomocí gripperu naloží surový materiál do stroje a po jeho obrobení jej opět vyjme zpět ze stroje. Jedná se o ideální řešení běžného rutinního procesu, přesto však ve firmě našli prostor k jeho zlepšení.

„Společnost On Robot vyvinula řešení dvojitého gripperu, které v porovnání s jednoduchým gripperem umožňuje zvýšit produktivitu manipulací se dvěma obrobky najednou,“ řekl Christian Viereck, vedoucí výroby v Osvald Jensen. „Uvědomili jsme si, že s tímto efektivním řešením dokážeme zvýšit produktivitu ještě více.“

 

 

 

PRAHA,3.dual gripper on robotdubnaSpolečnost On Robot,globální dodavatel robotických gripperů, uvedla, že Osvald Jensen, dánský výrobce převodových ústrojí a ozubených kol, využívágripperRG2 DualGripper k automatizaci obsluhy svých CNC strojů. Díky tomu se firmě podařilo zkrátit délku obráběcího cyklu téměř o polovinu a významně tak zvýšit svouproduktivitu.

Osvald Jensen využívá ve výrobě kolaborativní roboty osazené grippery RG2 od On Robot k obsluze CNC strojů. Robot s pomocí gripperu naloží surový materiál do stroje a po jeho obrobení jej opět vyjme zpět ze stroje. Jedná se o ideální řešení běžného rutinního procesu, přesto však ve firmě našli prostor k jeho zlepšení.

„Společnost On Robot vyvinula řešení dvojitého gripperu, které v porovnání s jednoduchým gripperem umožňuje zvýšit produktivitu manipulací se dvěma obrobky najednou,“ řekl Christian Viereck, vedoucí výroby v Osvald Jensen. „Uvědomili jsme si, že s tímto efektivním řešením dokážeme zvýšit prení dvojitého gripperu bylo jasné, jak velký rozdíl je mezi oběma koncovými nástroji.Zatímco jednoduchý gripper dokáže zadaný úkol zvládnout za 27 sekund, dvojitýgripper za méně než 15 sekund, tedy o 12 sekund rychleji na každý cyklus. Podařilo se tak významným zůsobem zvýšit produktivitu s minimálními dodatečnými náklady.

V současné době mohou roboty osazené grippery On Robot pracovat prakticky nepřetržitěa bez potřeby stálé přítomnosti operátora.Jedinou podmínkou je pravidelné doplňování zásobníků surovým materiálem. Mezi další výhody patří, že pracovníci jsou ušetřeni monotónní, rutinní činnosti.Neočekávaným vedlejším efektemse navíc ukázalo zvýšení přesnosti obrábění,a to z důvodu pravidelného cyklu a stabilnějších podmínek na pracovišti, které nyní není tolik ovlivňováno změnami teploty a vlhkosti.

„Abychom zústalikonkurenschopní i na tak náročném trhu, jako je v Dánsku, rozhodli jsme se investovat do technologií, které slibovaly nejlepší návratnost. Vynaložili jsme hodně nákladů na naše CNC stroje a díky kolaborativním robotům a koncovým nástrojům On Robot dokážeme velmi efektivně automatizovat jejich obsluhu. Když jsme v roce 2015 zakoupili náš první gripper, jeho návratnost činila méně než tři měsíce,“ dodal Christian Viereck.

PRAHA,3


 

Přehled nových článků

tepla podlaha deti online seminar
mepax 300x300
brady 300x300

EKOLAMP

cez banner 300x300
banner_eltech

zbrojovka

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky