Etm.cz - elektrotechnika on-line

Středa
16. 01. 2019
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů Philips Lighting potvrzuje vedoucí pozici v oblasti osvětlení pro internet věcí, představuje novou IoT platformu

Philips Lighting potvrzuje vedoucí pozici v oblasti osvětlení pro internet věcí, představuje novou IoT platformu

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

Praha, Česká republika — Philips Lighting (Euronext: LIGHT), světový lídr v oblasti osvětlení, představil novou IoT platformu s názvem Interact, která poskytne zákazníkům z profesionálního prostředí plné využití potenciálu propojeného osvětlení skrze IoT. Tato platforma podporuje strategii společnosti rozšířit své dosavadní portfolio zahrnující světelné produkty a systémy propojeného osvětlení o nové služby založené na datech. Společnost současně oznámila uvedení systémů propojeného osvětlení, které budou generovat a nahrávat data do IoT platformyInteract.

 Společnost Philips Lightingnainstalovala zatímpo celém světě 29 milionů propojených světel. Jejím cílem je, aby každý nový LED výrobek z produkce Philips Lighting byl do roku 2020 z kategorie propojeného osvětlení. IoT platforma Interact je navržena tak, aby shromažďovala a zpracovávala data z tohoto rostoucího počtu připojených světelných bodů, senzorů, zařízení a systémů. Vysoce zabezpečená škálovatelná platforma založená na cloudu využívá sofistikovanou, moderní správu společně se způsoby zpracování dat včetně strojového učení tak, aby dodala všem datům smysl a nabídla zákazníkům služby založené na datech a přinesla jim díky tomu další benefity nad rámec samotného osvětlení.

 „Zaměřovali jsme se nejprve na oblast energeticky úsporného LED osvětlení a následně i systémůpropojeného osvětlení tak,abychom všem našim zákazníkům dokázali usnadnit provoz. V současné chvíli, kdy jsou světelné body dostatečně inteligentní a mohou shromažďovat údaje jak o výkonu, tak i okolním prostředí, chceme jít o krok dále. Našim cílem je prostřednictvím analýzy dat vycházejících z propojeného osvětlení, zařízení a systémů poskytnout našim zákazníkůmslužby založené na datech, které jim umožní získat nové možnosti a znalosti,“ uvádí HarshChitale, ředitel oddělení Professional Businessspolečnosti Philips Lighting.

 Platforma Interact je určena i k podpoře inovací od vývojářů třetích stran, partnerů a zákazníků. Rovněž zahrnuje vývojářský portál a rostoucí sadu licencovaných API, aby bylo možné vyvíjet různé služby založené na datech.

  Propojený systém osvětlení Interact

Interact je také název propojených světelných systémů, které mohou zákazníkům nejenom zlepšit kvalitu jejich osvětlení, ale současně budou generovat a nahrávat data do IoT platformy Interact. Tyto systémy propojeného osvětlení, nabízející ucelený uživatelský zážitek, jsou vybaveny aplikacemi specifickými pro konkrétní odvětví. Nyní jsou dispozici ve variantách:

 

  • Interact City pro osvětlování veřejného prostoru, silnic, pěších zón, parků a veřejných prostranství
  • IneractLandmark pro osvětlení architektury
  • InteractOffice pro kancelářské a komerční budovy
  • Interact Retail pro velké obchody a potravinové řetězce
  • InteractSports pro stadiony

 

Společnost Philips Lighting v letošním roce představí i systémy InteractIndustry, které budou zaměřeny na specifické potřeby osvětlení továren, skladů a logistických center. Další světelné systémy Interact specifické pro konkrétní odvětví budou do portfolia postupně zařazovány.

 

Chcete-li se dozvědět více o tom, jaké našla uplatnění IoT platforma Interact nebo systémy osvětlení Interact u zákazníků z celého světa, navštivte adresu: Interact-lighting.com.

 

 

Přehled nových článkůBuďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky

Reklama

ebec