Etm.cz - elektrotechnika on-line

Středa
16. 01. 2019
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů Panasonic se stará o bezpečnost pracovníků ve výrobě

Panasonic se stará o bezpečnost pracovníků ve výrobě

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

 

Cílem bezpečnostních řešení společnosti Panasonic (bezpečnostní světelné závory, bezpečnostní jednotky, bezpečnostní senzory, bezpečnostní spínače, bezpečnostní relé a bezpečnostní laserové snímače)je snížení rizika nehod v průmyslové výrobě a v blízkosti strojů na minimum. Naše bezpečnostní systémy jsou navrženy tak, aby se neustále samy kontrolovaly a tím tak minimalizovaly výskyt jakékoliv poruchy.

 

Inovativní produkty, které zajišťují bezpečnost osob a strojů

V budoucnu budou člověk a stroj čím dál víc propojeni. Vzhledem k tomu, že stroje jsou stále komplikovanější, tak je potřeba modernějších bezpečnostních opatření. S novými bezpečnostními světelnými závorami řady SF4D naplňuje společnost Panasonic tuto potřebu ve všech fázích: od plánování až po uvedení do provozu, samotný provoz a také následnou údržbu.


Mnoho zákazníků uvedlo, že instalace, umístění a nastavení světelných závor trvá příliš dlouho a že to považují za jednu z nejkomplikovanějšíchvěcí v průmyslu. Proto se Panasonic zaměřil na zlepšení tohoto aspektu už při vývoji řady SF4D. K úspoře času napomáhají LED indikátory na světelné závoře a software zobrazující intenzitu osvětlení v každé ose. Instalace vysílače a přijímačeje jednoduší díky snadno nastavitelné montážní konzoli.

 
 

Odolnost vůči prostředí

Oproti předchozím modelům došlo k navýšení odolnosti a to díky vyfrézovanému hliníkovému provedení. Optimalizace elektroniky dále umožnila miniaturizaci a vzhledem k menším rozměrům bylo možné zpevnit hliníkové pouzdro bez nutnosti měnit vnější rozměry. Nový návrh vnitřního uspořádání zabraňuje zkroucení a ohýbání (které se mohou při montáži dlouhých světelných závor vyskytnout) a činí tak pouzdro odolným proti mechanickému namáhání způsobenému např. při kontaktu se stroji. Zabraňuje se tak odstávkám strojů, které jsou způsobeny mechanickým poškozením světelné závory.

 

Spolehlivost i za extrémních podmínek

Vylepšené optické funkce, jako jsou např. silnější LED diody, lepší funkce pro zarovnání a lepší způsob zaostřování, zvýšily dosah snímání až na 15 metrů a zaručují bezporuchový provoz i v náročných průmyslových prostředích. Takzvaná funkce ELCA zabraňuje nežádoucím odstávkám stroje, které mohou být způsobené vnějším světlem nebo interferencí z jiných bezpečnostních světelných závor v okolí. Díky této funkci je řada SF4D ideální pro použití například i v kombinaci se svařovacími roboty.

 
 

Snadná analýza, snadná údržba

Pro konfiguraci a údržbu je k dispozici software zdarma. Tento software používá např. hodnotu intenzity světla pro odhadnutí a následné naplánování budoucí údržby. Vzhledem k tomu, že bezpečnostní světelné závory lze použít se standardními konektory M12, mohou být v případě poruchy snadno vyměněny. Závorapřímo zobrazuje informace o aktuálním stavu a možných potížích, software potom pomáhá při řešení problémů.

 

Přehled nových článkůBuďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky

Reklama

ebec