Etm.cz - elektrotechnika on-line

Středa
16. 01. 2019
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů Zabezpečení v Loxone Smart Home – díl 3: Ochrana budovy

Zabezpečení v Loxone Smart Home – díl 3: Ochrana budovy

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

 

V tomto díle série 4 článků na téma zabezpečení se budeme věnovat tomu, jak chytrá domácnost chrání váš dům před nebezpečími jako je požár, povodeň a rozmary počasí.

Ochrana domova

V noci, když spíte, Loxone Smart Home neusíná a dohlíží v první řadě na své obyvatele. Současně se dům sám chrání před potenciálními nebezpečími. Je připraven na oheň, vodu, či bouřku. A v případě nebezpečí dá vědět okamžitě. Vy můžete být bez starostí.

Ochrana budovy

před ohněm, vodou, bouří

Oheň, voda, bouře: populární pohybová dětská skupinová hra, ale také tři velká rizika pro naše domovy.

Požární riziko

Oheň. Hlavní zdroj nebezpečí v domácnostech po celém světě. Vznik požáru přitom nemusí být vždy lidskou chybou. Například v Německu je u zhruba každého 4. požáru na vině závada na spotřebičích. Z toho důvodu je důležité, aby váš dům mohl sám reagovat i když nejste doma nebo třeba spíte.

Nebezpečí záplavy

Existuje také řada situací, kdy může do domu proniknou voda: závada na potrubí, přívalové deště, přetečení vany, nefunkční kanalizace atp. Projevy se mohou lišit. Někdy bude voda kapat, jindy se zaplaví sklep. Aby nedošlo k velkým škodám (např. poškození stavby), je nutné spolehlivé a včasné upozornění.

Rozmary počasí

V závislosti na poloze domu je riziko spojené s bouřemi různé. Nikdy ale není dobré podceňovat nebezpečí související se silným větrem, který se s bouří zpravidla pojí. To se týká zejména venkovního stínění.

Je proto důležité, aby moderní dům věděl, že se bouřka blíží, a neustále sledoval rychlost větru. Pokud by ta překročila kritickou hranici, veškerá stínicí technika, u níž je to třeba, musí sama zaujmout bezpečnostní pozici.

Jiný případ je pokles teploty při bouřce pod bod mrazu. V takovém případě stínění zůstane na své pozici a ovládat půjde jen manuálně pomocí aplikace.

Další funkce chytrého zabezpečení

Objevte všechny možnosti, které Real Smart Home nabízí pro ochranu vás, vašich blízkých, majetku i domu samotného. Poznejte chytré zabezpečení domu v celém rozsahu.

Poznat bezpečnostní funkce »

 

Přehled nových článkůBuďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky

Reklama

ebec