banner_pozvanka_soudni_znalci_revizni_technici

Etm.cz - elektrotechnika on-line

Sobota
25. 05. 2019
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů JAK VYBRAT TELEVIZI? ( 1)

JAK VYBRAT TELEVIZI? ( 1)

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

Nedávno mne na portálewww.kasa.cz zaujal článek věnovaný výběru televize.
Věřím, že jeho uveřejněním na našem portále pomůžeme všem, kteří se nad pořízením televizoru právě zamýšlejí a rádi by znali co nejvíce informací, které jim s výběrem pomohou. Díky provozovateli www.kasa.cz si můžete ve dvou pokračováních ujasnit vše, co k praktickému nákupu televize potřebujete, aby Vám dělala radost a přinesla současně komfort, který od televize v současné době čekáme.

Dnes začínáme prvním dílem

Vyznáte se v moderních televizorech? Víte, co všechno zvládají dnešní televize, jaký televizní signál můžete přijímat nebo jak velká úhlopříčka je vhodná do vašeho obyváku? Abyste se ve světě televizní techniky bez problémů vyznali, připravili jsme pro vás průvodce, který Vám při výběru nové televize pomůže.

Podle jakých parametrů vybírat televizi?

tv_velikost tv                    tv_rozlien tv

 

 

tv_typ obrazovky                    tv_tunery

tv_zbava a rozen                     tv_konektory

tv_spoteba                       tv_dal technologie

 

 

 

Jak velikou televizi vybrat do vašeho obýváku?

 

Skutečně platí, že čím větší televize, tím větší pohodlí i zážitek ze sledování! Úhlopříčky se dnes uvádějí v anglických palcích (1 palec = 2,54 cm) a při výběru nové televize vám pomůže následující tabulka:

tv_vzdalenostpsd

Drtivou většinu moderních TV lze umístit pomocí vhodného držáku přímo na zeď. Díky tomu můžete ušetřit spoustu místa a nejste limitováni ani rozměry stávajícího nábytku.

Jaký je rozdíl v rozlišení?

  • Ultra HD (UHD / 4K) (3840 x 2160): UHD televize nabízejí unikátní rozlišení obrazu, které zobrazí 4x víc obrazových bodů než Full HD TV. Pokud si chcete vychutnat maximální detaily a dokonale čistý obraz, jsou UHD televize nejlepší volbou.
  • Full HD (1980 x 1080): s tímto rozlišením se dnes nejčastěji setkáte u televizís úhlopříčkou 32-43“. Ve Full HD kvalitně můžete shlédnout např. film na Blu-ray nebo DVD discích a vysílají v něm také mnohé digitální nebo satelitní TV.
  • HD (1366 x 768): dnes nejnižší dostupné rozlišení, které najdete takřka výhradně u TV do 32“. Pro tyto menší televize je totiž HD rozlišení dostatečné, tzn. není na úkor kvality obrazu.

Na jaké technologie obrazu můžete u televizorů narazit?

  • LED: v současnosti nejrozšířenější typ displeje, který nahradil dřívější LCD TV. Narozdíl od původních LCD se o podsvícení starají LED diody. Oproti původním LCD mají LEDky výrazně nižší spotřebu, skvělý kontrast i širší spektrum zobrazovaných barev.
  • OLEDnejnovější technologie využívající organických diod, které po zavedení proudu vyzařují světlo. Obraz OLED TV má ve srovnání s LED lepší barvy, jas i kontrast. OLED TV jsou také úspornější, mají rychlejší odezvu a nezanedbatelnou výhodou je také jejich nižší hmotnost. 

Jaký typ tunerů můžete pro příjem signálu v televizoru najít?

  • DVB-T, DVB-T2 (H.265/HEVC)slouží k příjmu klasického digitálního vysílání šířeného přes pozemní vysílač. Rozhodně doporučujeme koupi televize vybavené novější verzí tuneru (DVB-T2 H.265/HEVC). V letošním roce totiž bude spuštěn nový standard digitálního vysílání, který slibuje vyšší kvalitu obrazu. Současný standard DVB-T bude po roce 2020 vypnut, a pozemní vysílání pak naladíte jen na DVB-T2 tuneru, označeném textem "Certifikováno ČRa".
  • DVB-S (S2): slouží pro příjem digitálního vysílání ze satelitu. Postačí pouze venkovní parabola a přístupová karta poskytovatele satelitního vysílání (např. Skylink). DVB-S2 nabízí oproti původní verzi vyšší přenosovou kapacitu, stabilnější signál i nové služby.
  • DVB-C: umožňuje naladit kabelové digitální vysílání (např. UPC). 

Není TV jako TV! Bavte se se SMART televizory

Většina moderních televizí vám umožní kromě příjmu televizního vysílání využívat také spoustu zábavných aplikací. Sledovat můžete zajímavá videa či poslouchat oblíbenou hudbu skrz aplikaci YouTube, využít internet k brouzdání po oblíbených stránkách, nebo si zahrát některou z desítek her.

Televizi ale můžete používat také ke vzdělávání či k tzv. streamování fotek či videí z vašeho mobilu či tabletu (můžete si tak prohlédnout fotky z dovolené na velké úhlopříčce nebo přehrát video z talbetu) - k tomu vám skvěle poslouží technologie Wi-Fi, DLNA nebo třeba Bluetooth. A nezapomeňme také na množství videopůjčoven, které vám zprostředkují hodiny a hodiny oblíbených filmů či seriálů. Jednoduše – nechte se bavit!

dokončení v příštím díle

Zdroj:https://www.kasa.cz/jak-vybrat-televizi

 

Komentáře a dotazy 

 
#1 Radek Ur 2018-12-05 22:55 Díky za dobré rady, skloubil jsem je s těmito tipy (https://www.testado.cz/nejlepsi-tv/#jak-vybrat-spravnou-televizi) a mám jasno, jdu do Samsungu. Citovat
 

Přehled nových článků

banner_eltech

zbrojovka

balluff_logo_cmyk_posdetektor_centrala_banner_300x90

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky

Reklama

ebec