banner_pozvanka_soudni_znalci_revizni_technici

Etm.cz - elektrotechnika on-line

Neděle
19. 05. 2019
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů Co je umělá inteligence?

Co je umělá inteligence?

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

cube_badquality GoodAI je výzkumně-vývojová společnost jejíž cílem je vytvořit všeobecnou AI.
Díky vstřícnosti této společnosti můžeme být jedni z první, kteří na svém portále, objasní během tří samostatných navazujících článků co to je umělá inteligence a jak nám může pomoci. Takže začínáme

Co je umělá inteligence?

Umělá inteligence (AI) je koncept, o kterém se ve zprávách hodně dozvídáme a který se stále více objevuje na titulních stranách, neboť se stává prioritou pro celou řadu stakeholderů, včetně vlád, společností a jednotlivců. Ale co vlastně znamená?

Jednoduše lze umělou inteligenci definovat jako inteligenci strojů, na rozdíl od přirozené inteligence (NI), která je vlastní lidem a jiným živým organismům. Inteligence může být chápána jako nástroj pro hledání řešení problémů. Čím vyšší je "inteligence" lidí nebo strojů, tím lepší je při hledání řešení problémů. AI lze obecně rozdělit na dvě hlavní oblasti, úzce zaměřená AI a obecná AI, které se liší v přístupu k řešení problémů.

A s úzce zaměřenou AI se setkáváme stále častěji na každodenní bázi. Siri v iPhone je příkladem úzce zaměřené AI, stejně jako doporučovací systémy pro online nakupování. Tyto typy AI mohou účinně splnit velmi specifické úkoly a jsou hodnoceny podle toho, jak efektivně mohou tyto konkrétní úkoly řešit. Nemají však schopnost generalizovat nebo řešit problémy, se kterými se dříve nesetkaly. Takže i když jsou extrémně silné, jejich dovednosti nelze aplikovat mimo jejich určenou doménu.

uml inteligence ai logo new smallObecná AI je na druhé straně AI s lidskou inteligencí. Zatím však nebyla taková AI vytvořena. Obecná AI se bude postupně učit podobně jako dítě; naučí se učit se a rekurzivně se zlepšovat. Na rozdíl od úzce zaměřené AI bude schopna využít své dovednosti a znalosti k řešení nových neznámých problémů. Bude hodnocena podle toho, jak rychle a efektivně se dokáže adaptovat na neznámé prostředí a naučí se řešit nové problémy s využitím dříve získaných poznatků. Tento druh AI má potenciál být nesmírně silný.

GoodAI je výzkumně-vývojová společnost, jejíž cílem je vytvořit všeobecnou AI, protože to považuje za potenciálně nejefektivnější nástroj lidstva pro rozvoj vědy a techniky a řešení nejnaléhavějších otázek na světě. V srpnu 2018 bude GoodAI hostit největší světovou konferenci na téma Human-Level AI (HLAI) v Praze, která představí některé z největších osobností v AI, zaměřujících se ve své práci na překonání omezení současných AI systémů.


Příště :

Vytváření bezpečné a etické AI na úrovni člověka

 

Přehled nových článků

banner_eltech

zbrojovka

balluff_logo_cmyk_posdetektor_centrala_banner_300x90

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky

Reklama

ebec