Etm.cz - elektrotechnika on-line

Úterý
20. 08. 2019
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů ABB podporuje růst chilské solární energetiky

ABB podporuje růst chilské solární energetiky

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

ABB aSolek Group, český dodavatelfotovoltaických elektráren, dokončili dva projekty v Chile. Jeden z nich je již prodán investičnímu fondu ze Severní Ameriky.

Skupina Solek Group postavila, ABB dodala potřebné technologie. Společná smlouva na dodávku decentrálních solárních měničů pro dvě nové fotovoltaické elektrárny v Amparo a Santa Laura, s celkovým výkonem 6 MWp, byla podepsána v loňském roce.

santa1K partnerské spolupráci s ABB Zdeněk Sobotka, generální ředitel Solek Group, uvedl: „Ocenili jsme nejen vysokou kvalitu dodávek, ale i obchodně silné zastoupení ABB v Chile.“

Elektrárna Amparo byla prodána americkému fondu ARROYO, významnému investorovi specializujícímu se na obnovitelné zdroje. Elektrárna Santa Laura byla úspěšně připojena do elektrické sítě a o jejím prodeji se intenzivně jedná. Solek Group v Chile postavila již tři plně funkční fotovoltaické elektrárny.

 Jsme hrdí, že se společně se Solek Group podílíme na této významné investici do solární energie v Chile. Přechod na obnovitelné zdroje energie v elektrické sít pokračuje a udržitelné zdroje energie jsou pro budoucnost zásadní. V této energetické transformaci budou hrát důležitou roli pokročilé technologie a digitální řešení,“ dodala Tanja Vainio, generální ředitelka ABB Česká republika a Slovensko.

ABB dodala střídače, monitorovací systém a meteostanici

 Společnost ABB měla na starosti technické stránky projektu. Dodala systém monitoringu výkonu a meteostanici se vzdáleným přístupem pro online sledování. Hlavním produktem pro fotovoltaické elektrárny byly měniče TRIO-50, což jsou decentrální solární střídače o výkonu 50kWac s výstupem 400Vac.

Střídač je modulární, skládá se z konfigurovatelných DC a AC rozvaděčů a výkonového modulu.
trio-50-60-tl Výkonový modul se chladí pomocí čtyř nezávislých ventilátorů a větrného tunelu. Střídač lze díky tomu umístit vertikálně nebo horizontálně. TRIO-50 je dvoustupňový střídač, který nabízí výhodu velkého rozsahu vstupního napětí.

 Chile jde směrem obnovitelné energie

 Slunce je v Chile díky vysoké průměrné intenzitě slunečního záření velmi atraktivním zdrojem obnovitelné energie. V poslední době se fotovoltaické elektrárny staly jednou z hlavních oblastí investic do energetiky v této zemi.

 Tento trend bude nadále pokračovat i v příštích letech v souvislosti s chilským státním programem ENERGIA 2050, který si klade za cíl do roku 2035 zvýšit podíl elektrické energie z obnovitelných zdrojů až na 60 procent.

 

 

Přehled nových článků

cez banner 300x300

ČD Telematika

banner_eltech

zbrojovka

balluff_logo_cmyk_posdetektor_centrala_banner_300x90

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky