Etm.cz - elektrotechnika on-line

Středa
20. 01. 2021
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů Společnost Red Lion uvádí inteligentní automatizační platformu FlexEdge™

Společnost Red Lion uvádí inteligentní automatizační platformu FlexEdge™

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Pondělí, 09. březen 2020

Umožňuje odolnou, optimalizovanou komunikaci a automatizaci na úrovni zařízení edge

logored 1 lion.jpg ico500Společnost Red Lion Controls, světový odborník v oblasti komunikací, monitorování a řízení v průmyslové automatizaci a průmyslových komunikačních sítích, dnes uvedla na trh inteligentní automatizační platformu FlexEdge™. Převratný systém přináší nový stupeň všestrannosti na úrovni zařízení edge a snadnost jejího použití umožňuje digitální transformací zvýšit produktivitu a efektivitu jednoduše několika kliknutími. Vysoce modulární konstrukce FlexEdge a její intuitivní software umožňují rychlé a přehledné přizpůsobení požadavkům zákazníků a využití ve stovkách typů úloh bez kompromisů v odolnosti a spolehlivosti provozu. Platforma získala několik certifikací, díky nimž je ideální pro těžbu ropy a plynu, vodní hospodářství a zpracování odpadních vod, lodní dopravu, nebezpečné prostředí a průmyslovou automatizaci.


Platforma byla navržena pro zákazníky z oblasti průmyslu s rozličnými potřebami, kteří chtějí své systémy a provozní data s minimálním úsilím připojit na zařízení edge, a její modulární architektura umožňuje realizovat komunikaci širokou škálou bezdrátových i kabelových spojení. Tuto širokou škálu možností přináší snadno konfigurovatelná komunikační brána, kterou se lze připojit na libovolné průmyslové zařízení, bez ohledu na použitý protokol nebo na jeho výrobce.

A na rozdíl od produktů s fixní funkcí, které vyžadují, aby se zákazníci učili s nimi zacházet – a na rozdíl od systémů s pevným rámem, které zabírají zbytečné místo – nabízí FlexEdge formát a platformu, kterou lze přizpůsobit na míru vždy, když to uživatel potřebuje. Platforma je k dispozici s pokročilými komunikačními nebo automatizačními funkcemi včetně konverze protokolů, s virtuálním HMI, s pokročilým webovým serverem s knihovnou nástrojů Bootstrap a podporou jazyka JavaScript a CSS, se záznamem dat, bezpečnostních nastavení a událostí a s připojením do cloudu.

S platformou FlexEdge mohou zákazníci bez omezení připojovat stávající i nová zařízení, zkracovat celkovou dobu odstávek a i v budoucnu využívat škálovatelnost na úrovni, která byla v oblasti zařízení edge zatím nevídaná. Tato flexibilita umožňuje, že pro jakýkoliv požadavek na zařízení edge lze použít stejnou platformu, takže zákazník se může soustředit na dosažení zisku ze svého podnikání bez nutnosti starat se o výběr správné kombinace produktů.

Automatizačním inženýrům přináší FlexEdge od RedLion jednotou platformu, kterou mohou vyřešit většinu zadání při sníženém počtu typů využívaných zařízení a omezení komplexnosti aplikací. Pro síťové inženýry je to robustní průmyslová komunikační brána s výkonnými síťovými funkcemi, kterou lze používat v kabelových i mobilních sítích pro vytvoření zabezpečeného propojení různých komunikačních systémů. FlexEdge s několika izolovanými sériovými porty, Ethernetem, slotem pro volitelný modul WiFi nebo pro mobilní sítě, volitelnými I/O, které lze instalovat v provozních podmínkách, a robustním krytem zajišťuje optimální provoz v téměř jakémkoliv průmyslovém prostřední s náročnými požadavky.

„Na současném trhu vidíme, že inovace zrychlují ohromným tempem. A to je strašlivé. Zákazníci tak mohou obtížně dělat cenově efektivní plány do budoucna. Často nemají jinou šanci než investovat značné prostředky a současná zařízení vyhodit do starého železa. Architektura FlexEdge odpovídá na jejich problémy. Adaptuje se tak rychle, jak je to třeba. Nezáleží na tom, v jakém stádiu se firmy nacházejí na své cestě k digitální transformaci, FlexEdge jim začne pomáhat právě tam, kde jsou, a zajišťuje optimalizaci plánů do budoucna,“ řekl Colin Geis, vedoucí pro sběr dat a IIoT.

Když platforma FlexEdge začala pronikat na trh, její unikátní vlastnosti zaujaly i Craiga Resnicka, viceprezidenta společnosti ARC Advisory Group. “S tím, jak firmy pokračují ve své digitální transformaci a cestě ke konvergenci IT/OT, hledají inteligentní automatizační řešení, které jim umožní bez problémů propojit stávající i nová zařízení. Společnost Red Lion představila novou platformu, která uživatelům umožňuje sbírat požadovaná data, jež jsou nezbytná pro IT i OT, aby bylo možné optimalizovat rozhodování a maximalizovat využití investic do digitální transformace. Toto škálovatelné řešení je navrženo tak, aby umožňovalo pomocí standardních zařízení off the shelf zajistit připojení plug and play k široké škále sítí a zařízení, k různým generacím přístrojů a k různým protokolům,“ řekl Resnick.

„Platforma FlexEdge od firmy Red Lion vyhovuje těmto náročným kritériím a dává výrobcům a zpracovatelům řešení, které plní nejen současné, ale i budoucí požadavky na platformy edge, a může být nyní i v budoucnu využívána zaměstnanci pro přijímání lepších rozhodnutí na základě širších informací pro a dosažení vyšší úrovně provozní efektivity. Lokální výpočetní výkon a propojení IT/OT, které platforma FlexEdge poskytuje, často vedou i ke zkrácení doby neplánovaných odstávek; zvyšují produktivitu, ziskovost a KPI a poskytují inteligentní informace potřebné pro rozhodování na základě hodnověrných údajů,“ pokračoval Resnick.

„Navíc viditelnost napříč dodavatelským řetězcem přináší uživateli díky zvýšené flexibilitě a provozní agilitě konkurenční výhodu v podobě vyšší produktivity a efektivity výroby a zvýšení využitelnosti zařízení a kvality. Dalšími přínosy jsou také snížení provozního rizika a zvýšení bezpečnosti, snížení dodatečných nákladů, zkrácení doby potřebné ke změnám a úpravám a uplatnění prediktivní a preventivní údržby,“ uzavřel Resnick.

Chcete-li se dozvědět více a zjistit, jak nová automatizační platforma FlexEdge™ od firmy Red Lion může přispět k řešení právě vašich problémů, navštivte www.FlexEdge.net.
O Red Lion Controls
Společnost Red Lion jako celosvětový expert v oborech komunikace, monitorování a řízení pro průmyslovou automatizaci a sítě dodává už čtyřicet let inovativní řešení. Automatizační, ethernetová a mobilní technika IIoT umožňuje firmám po celém světě získávat a vizualizovat data v reálném čase a využívat je pro zvýšení produktivity. Produktové značky zahrnují Red Lion, N-Tron a Sixnet. Společnost se sídlem v Yorku v Pensylvánii v USA má kanceláře po celé Americe, v Asii, Oceánii a Evropě. Red Lion je součástí firmy Spectris plc, společnosti, která dodává přístrojovou a řídicí techniku pro zvyšování produktivity. Pro více informací prosím navštivte www.redlion.net.
 

Přehled nových článků

topdluhopisy.cz
AMPER 2021
tepla podlaha deti online seminar
mepax 300x300

EKOLAMP

cez banner 300x300
lightway.cz

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky