banner zse

Etm.cz - elektrotechnika on-line

Úterý
7. 04. 2020
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů Nové OLED panely Orbeos

Nové OLED panely Orbeos

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Středa, 13. duben 2011
osram_1_titlSe dvěma novými OLED panely Orbeos se posouvá vývoj technologie OLED o krok blíže k masovému využití. OSRAM vychází vstříc přáním návrhářů, kteří požadují jistotu pro své plánování. Obdélníkové anebo kulaté a pouze 1,8 mm silné panely Orbeos dávají teple bílé světlo. Mohou být průhledné nebo zrcadlové a jejich mimořádně měkké světlo a kompaktní tvary otevírají zcela nové obzory pro tvůrčí vynalézavost.

Koncem roku 2009 představil OSRAM první kvalitní panel pod značkou Orbeos. Jeho kulatý tvar a tlumené světlo mnohým připomínalo svit měsíce. OSRAM nyní učinil ze značky Orbeos produktovou řadu a představuje dva nové formáty: obdélníkový a kulatý.

osram_1_1

Dva nové formáty

Nové OLED světelné zdroje mají tloušťku 1,8 mm, a představují proto ideální volbu pro vestavná svítidla zabudovaná do nábytku, módní svítidla a pro zrcadla. Například u vestavných svítidel do zrcadla je panel Orbeos integrován tak, že pokud je zhasnutý, nelze zjistit přechod mezi panelem OLED a zrcadlem. Panely neobsahují žádné viditelné vodiče. Proto působí jako souvislá zrcadlová plocha s indexem barevného podání Ra 85. Jejich světlo je teple bílé, a to nezávisle na úhlu pozorování. Také lze neomezeně regulovat jejich svítivost v rozmezí 0 až 1 700 cd (candela). Obdélníková varianta má rozměry 132 × 48 mm. Kulatá má v průměr 79 mm. Oba nové panely lze rozsvítit nebo zhasnout bez časové prodlevy.

Spolehlivost

V oblasti OLED technologie se OSRAM rozhodl pro sériovou výrobu cíleně. Ačkoliv společnost bude i nadále vyvíjet další prototypy, aby poskytla návrhářům co největší tvůrčí svobodu, bylo třeba učinit souběžný krok. Jak poznamenává Karsten Heuser, generální ředitel OLED společnosti OSRAM: „Návrháři svítidel a osvětlení požadují pro masové využití, kromě fascinující technologie, spolehlivost. A to je přesně ta vlastnost, kterou produktová řada Orbeos nabízí."

OLED - příběh úspěchu společnosti OSRAM

Rozšíření technologie Orbeos na produktovou řadu je další kapitolou v příběhu o úspěších OLED ve společnosti OSRAM. Již v roce 2008 ilustrovalo možnosti, které OLED nabízí pro design svítidel, ploché svítidlo Early Future od designéra Inga Maurera. Na podzim roku 2009 pak OSRAM uvedl na trh Orbeos, a to jako kulatý OLED panel. Následovalo PirOLED, první komerční svítidlo OSRAM OLED, jehož neobvyklá estetika ohromuje od listopadu 2010. Prostřednictvím pilotní výrobní linky v Řezně, kde se budou všechny panely Orbeos vyrábět od roku 2011, společnost OSRAM pokračuje v sériové výrobě OLED.

 

Přehled nových článků

brady 300x300

EKOLAMP

cez banner 300x300
banner_eltech

zbrojovka

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky