Etm.cz - elektrotechnika on-line

Pondělí
18. 11. 2019
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů

Nové digitální TRMS multimetry řady METRAHit

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Ing. Marek Šindelář, GMC-měřicí technika, s.r.o.   
Pondělí, 03 Srpen 2009 00:00
Jsou standardně vybaveny patentovaným blokovacím systémem, jenž znemožňuje nesprávné připojení do měřeného obvodu. Přístroje jsou napájeny dvěma bateriemi typu AA. Všechny tyto multimetry jsou dodávány včetně kalibračního certifikátu (DKD), jenž je součástí ceny. Kromě napětí a proudů lze s těmito přístroji spolehlivě změřit odpor, kmitočet, kapacitu a teplotu. Samozřejmostí je pak automatická volba rozsahu, TRMS měření napětí a proudů, uchování minimální a maximální měřené hodnoty. Multimetry jsou vybaveny infračerveným komunikačním rozhraním pro spolupráci s PC. Podrobné technické informace lze nalézt přímo na stránkách výrobce (www.gossenmetrawatt.com).

 

Nižší řada STARLINE je tvořena čtyřmi základními modely označenými BASE, PRO, TECH a X-TRA osazenými TRMS převodníkem s rozlišením 12000 digitů. METRAHit BASE je nejnižším v řadě a na rozdíl od ostatních nabízí měření proudu pouze přes klešťové proudové senzory. METRAHit PRO umí měřit proudy přímo, avšak pouze na nejvyšších dvou rozsazích 1A a 10A. METRAHit TECH má již všechny standardní rozsahy pro měření proudů a navíc umí změřit i kapacitu. Nejvyšším přístrojem z této řady je pak METRAHit X-TRA. Dokáže měřit proudy již od rozsahu 600uA a má rozšířené rozsahy pro měření kapacity. Jeho hlavní předností je však interní paměť pro ukládání měřených hodnot o velikosti 512kB. Specialitou je barevně odlišený model s označením METRAHit OUTDOOR. Je funkčně naprosto shodný s METRAHit X-TRA, jak však název napovídá, jde o zařízení se stupněm ochrany IP65. Pro měření v oblasti telekomunikací je pak určen METRAHit T-COM.
Vyšší řadu, označovanou jako ESERIE, tvoří analogicky opět čtyři typy přístrojů. EBASE, ETECH, ESPECIAL a EXTRA. Tentokrát je však jejich jádrem  TRMS převodník s rozlišením 60 000 digitů. Jde tedy o skupinu přesných mutlimetrů určených pro ty nejnáročnější aplikace. Oproti svým ekvivalentům ze skupiny STARLINE však nenabízejí pouze větší přesnost, ale například frekvenční pásmo až 10kHz pro měření proudů a až 50kHz pro měření napětí. Stejně tak i počet elementárních funkcí je vyšší, za všechny jmenujme například měření dB. Pro potenciální zájemce je jistě příjemé, že součástí ceny je plastový kufřík, do kterého lze pohodlně uložit kromě samotného přístroje i sadu měřicích kabelů. Nejlépe vybaven přístroj z této skupiny METRAHit EXTRA se pak může pochlubit interní pamětí 2MB, která pojme více než 61 000 naměřených hodnot a to včetně data a času pořízení.
Jak již bylo zmíněno v úvodu, všechny tyto multimetry mají schopnost komunikovat pomocí infračerveného rozhraní. Spojení s USB portem počítače je realizováno pomocí adaptéru USB-XTRA. Již takto je možné přístroj jednoduše ovládat a pomocí jednoduchých textových příkazů z něj vyčítat naměřená data. Jako volitelné příslušenství lze pak zakoupit i profesionální SW METRAWin10/METRAHit, který dokáže s multimetry spolupracovat, získávat z nich naměřená data a vytvářet z nich požadované protokoly, tabulky a grafy.

 
cez banner 300x300

ČD Telematika

banner_eltech

zbrojovka

balluff_logo_cmyk_posdetektor_centrala_banner_300x90

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky


+