Domů

Programovatelný modulární bezpečnostní systém pro zpracování bezpečnostních signálů

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel redakce Etm   
Sobota, 09. květen 2009

pnozmulti_titlPolovodičové prvky řady PNOZmulti se mohou pochlubit 1. místem v soutěži „Zlatý Ampér“. Neustálé inovace firmy PILZ dovedly systémy PNOZmulti již do páté generace. Systém PNOZmulti firmy Pilz je programovatelný modulární bezpečnostní systém pro zpracování bezpečnostních signálů strojních zařízení menšího až středního rozsahu (v rozmezí přibližně 2 až 14 bezpečnostních funkcí). Vyhovuje požadavkům až do bezpečnostní kategorie 4 podle ČSN EN 954-1, Performance Level „e“ dle EN ISO 13849-1.

Je schopen zpracovat signály nouzového zastavení, dvouručního ovládání, bezpečnostních krytů, optoelektronických bariér, přepínače režimů, povolovacího tlačítka a snímačů PSEN, ale i signály z nášlapných rohoží a dalších bezpečnostních i nebezpečnostních prvků. Varianta PNOZm2p určená pro obsluhu časově náročných aplikací dokáže vyhodnocovat navíc signály z vačkových hřídelí (např. u lisů) a dalších specifických prvků.  Aplikačním rozsahem  vykrývá oblast mezi reléovými bezpečnostními moduly a kompaktními i modulárními bezpečnostními systémy PSS firmy Pilz. Základní jednotka systému PNOZmulti obsahuje 20 vstupů, 4 taktovací výstupy (pro detekci zkratů mezi vodiči), 4 bezpečnostní polovodičové výstupy a 2 bezpečnostní reléové výstupy. Je možno ji dále rozšířit až o 9 rozšiřujících modulů mezi něž patří přídavné vstupní moduly (pro bezpečnostní i ne-bezpečnostní vstupy), polovodičové nebo reléové výstupní moduly, modul se 16 ne-bezpečnostními výstupy, modul pro monitorování otáček hřídelí (do 3. kategorie) a o komunikační moduly pro průmyslové sběrnice (např. DeviceNet, Ethernet a další).

pnozmulti

Pro konfiguraci projektu a programování modulárního bezpečnostního systému PNOZmulti slouží graficky založený software – PNOZmulti konfigurátor. Prvky bezpečnostních obvodů jsou v uživatelském rozhraní zobrazeny jako ikony, logické vazby mezi obvody je možno řetězit použitím logických funkcí (AND, OR, XOR, NOT, SET, RESET). Schéma bezpečnostních obvodů lze přenést z konfigurátoru do modulu PNOZmulti pomocí čipové karty. Základními výhodami použití systému PNOZmulti jsou úspora místa v rozváděči, usnadnění projektování a zkrácení doby montáže, oživení i údržby. Výše popisované systémy PNOZmulti jsou odzkoušeny a nasazeny již velikou řadou spokojených zákazníků. PNOZ m2p je až na procesor plně shodný s jednotkou PNOZm1p ale díky čtyřikrát rychlejšímu procesoru dokáže řešit i aplikace náročné na rychlost vyhodnocení, jako například u excentrických a hydraulických lisů.

 
distrelec
amper 2023 Noark Electric Witty Petr Soukup PRE Kiwa Hotel Avanti Abb

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky