Domů

Megger novinka v lokalizaci kabelových poruch

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Ing. Petr Vitner   
Pátek, 03. říjen 2008

van_megger_titlSpolečnost Megger Ltd. světoznámý výrobce měřicí a zkušební techniky dlouhodobě zastupovaný na českém a slovenském trhu společností En-Centrum, s.r.o. uvedla v průběhu letošního roku na celoevropský i globální trh několik velice žhavých novinek umožňujících společnosti expandovat do oblastí které byly do nedávné doby doménou tradičních výrobců z německy mluvících zemí. Jedná se především o oblast lokalizace poruch na silových distribučních kabelech.

Megger technika lokalizace kabelových poruch v automobilu

van_megger_1

Lokalizace kabelových poruch je z principu činnost mobilní, prováděná na nejrůznějších vzdálených i blízkých místech regionů. Měřicí a zkušební technika i přes stupeň vývoje a pokroku v této oblasti techniky má svoji hmotnost a nedá se říci, že by zdrojové jednotky byly vždy snadno přenositelné. Proto se měřicí a zkušební technika na lokalizaci kabelových poruch silových distribučních kabelů běžně zabudovává do užitkových automobilů, nebo přívěsných vozů. Lokalizační kabelovou techniku je tak možné transportovat na kolech prakticky kamkoliv a kdykoliv.

Společnost Megger Ltd. na základě uvedení na trh nové řady měřicí a zkušební kabelové lokalizační techniky PFL40 a PFL20 v průběhu minulého roku nabízí všem zákazníkům s požadavkem na mobilní verzi lokalizační kabelové techniky tři různé možnosti řešení. První, kdy výrobce Megger dodá lokalizační a měřicí techniku zákazníkovi a zákazník si provede vlastními prostředky montáž a instalaci techniky do svého vozu s plnou podporou a radami jak provést instalaci od výrobce. Druhé, kdy zákazník poskytne vlastní automobil výrobci a ten provede instalaci a montáž v prostorách výrobce Megger podle specifických požadavků zákazníka. Třetí, poslední, kdy výrobce dodá zákazníkovi jak automobil, tak měřicí a zkušební lokalizační techniku přesně podle požadavků a potřeb zákazníka. Pro všechny potenciální zákazníky a zájemce o tuto měřicí techniku z České i Slovenské republiky nabízíme mimořádně možnost osobního předvedení Megger novinky plně vybaveného měřicího a zkušebního kabelového vozu v průběhu 41 týdne tohoto roku tzn. od 6 do 10. října 2008 na základě předchozí domluvy na dojednaném místě v ČR, nebo SR (podrobnosti na tel. 257 322 538, nebo 602 238 752 Ing. Vitner). Tento plně vybavený kabelový měřicí a lokalizační kabelový vůz provádí v těchto měsících demonstrační cestu po Evropě a v našich teritoriích jej uvítáme právě v průběhu týdne 41.

Základem vybavení každého Megger měřicího a lokalizačního kabelového vozu je jeden ze dvou modelových mobilních řad kabelových měřicích, lokalizačních a vysokonapěťových zkušebních jednotek PFL20 a PFL40A. Tyto zkušební jednotky jsou speciálně vyvinuty na rychlé a přesné provedení lokalizace kabelových poruch širokého spektra silových distribučních kabelů za účelem snížení nákladů na výpadek elektrické energie.

van_megger_2

Zkušební jednotka PFL20 zahrnuje napěťový stejnosměrný zdroj 20 kV, rázovací hladiny napětí 0-16kV s energií 1536J a několik standardních vyhledávacích a lokalizačních kabelových metod. Silnější zkušební jednotka PFL40A generuje stejnosměrná napětí do 40 kV a rázové hladiny napětí do 34 kV s energií 2000 J. Integrovaný zdroj napájení kabelového měřicího vozu u obou jednotek umožňuje dodat plný výkon a energii nezbytnou k měření již za krátké 2 s.
Jednotky PFL20 a PFL40 umožňují provést jak vysokonapěťovou stejnosměrnou zkoušku izolace silového kabelu, tak i provést zaměření kabelové poruchy s pomocí zabudovaného kabelového reflektometru (TDR) s využitím několika lokalizačních metod. Obě jednotky zabudované do měřicího kabelového vozu jsou určeny na ověření integrity kabelové distribuční sítě, nebo na vyhledání a přesnou lokalizaci poruchy kabelu. Obsluha jednotek může nastavit podle potřeby nadproudovou ochranu tak aby ochránila systém v případě průrazu na zkoumaném kabelu.

Zájemci o PŘEDVEDENÍ měřicího kabelového vozu v týdnu 41 od 6 do 10. 10. 2008 a další podrobnosti se mohou obrátit na adresu: En-Centrum, s.r.o., Lidická 66, 15000 Praha 5, tel 257322538, fax 251560202, www.encentrum.cz, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 
Micronix
Findernet.com
NOARK electric
Famatel
konference
blue panther
Schrack
danfoss
dehn
Sick sensor intelligence

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky