Domů

Nosné kabelové systémy - řešení, které vás podrží

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Dušan Duda, TOP servis, spol. s r.o.   
Sobota, 20. září 2008

topservis_titlPrvky nosných kabelových systémů zahrnující kabelové žlaby plechové, kabelové žlaby drátěné a kabelové žebříky umožňují řešení při stavbě kabelových tras v různých podmínkách montáže.

topservis_2

Již třetím rokem společnost TOP servis nabízí novinku v sortimentu – kabelové žebříky. Kabelové žebříky jsou vyráběny ve čtyřech modifikacích. Kabelové žebříky tzv. lehké řady, tyto mají bočnice tloušťky 1,25 mm, příčky jsou tvořeny „L“ profilem ve vzdálenosti 330mm. Vyrobní řada obsahuje kablové žebříky střední a těžké řady. Střední řada kabelových je vyráběna s bočnice o tloušťce plechu 1,5mm s příckami „L“ profilu a vzdáleností příček 500mm. A konečně tzv. težká řada (zvýšená nosnost) je dodávána s bočnicí o tloušťce plechu 2,0mm a příčkami v provedení „L“ profil nebo „C“ profil ve vzdálenosti 500 mm u obou typů příček. Kabelové žebříky s příckami tvořenými „C“ profilem jsou vhodné zejména pro stoupací vedení v kombinaci s použitím příchytek kabelů SONAP typ A. Všechny typy kabelových žebříků jsou dodávány s výškou bočnic 60 nebo 110 mm. Samozřejmostí kabelových žebříků je příslušenství, zeména pak spojky, kolena, t – kusy, kříže, nosníky, konzoly, klubová spojení, segmenty oblouků, kloubové oblouky..... pro snadnou instalaci celého systému. Celý sortiment kabelových žebříků včetně příslušenství je vyráběn z žárově zinkovaného plechu (Sendzimirova metoda), nosníky a konzoly jsou galvanicky zinkované.

topservis_3

K tradičním výrobkům společnosti patří již řadu let plechové žlaby, které jsou dodávány dle potřeb zákazníků v délkách 2 a 3 metry (skladové zásoby) nebo na zakázku až do délky 6 metrů po 0,5 metru. Vzhled a konstrukce plechových žlabů byly změněny, tak aby byl nosný systém funkční a přitom bezpečný, a umožňoval snadnou aplikaci v různých podmínkách. V případě zvýšených požadavků na vzhled nebo odolnost proti korozi jsou v nabídce žlaby s nástřikem práškovou barvou (dle stupnice RAL)  a žlaby v provedení z nerezových ocelí dle přání zákazníka.

Mezi již standardní výrobky dodávané společností TOP servis na trh patří drátěné kabelové žlaby. Jsou stále více v oblibě a jejich využití pro stavbu kabelových tras má oproti plechovým žlabů několik výhod. Při montáži drátěných žlabů není zapotřebí tvarových dílů (tj. kolen, t-kusů, atd.), protože pomocí nůžek určených k střihání těchto žlabů a spojek je možné vytvořit tvarové díly přímo na místě kde jsou žlaby montovány a je tedy možné se rychle přizpůsobovat nenadálým překážkám.

Další výhodou je díky otevřené struktuře žlabů ochlazování kabelů, nutné zejména u kabelů velkých průřezů. Také vyjmutí kabelu ze žlabu je jednoduché ve srovnání s plechovými žlaby. Systém drátěných žlabů je pak spolu s příslušenstvím vhodný pro všechny typy instalací a rozvodů. Tyto žlaby jsou dodávány v povrchové úpravě galvanickým nebo žárovým zinkováním a v provedení leštěná nerez AISI 304 (DIN 1.4301).

topservis_4

V projektech kdy je požadována ochrana objektů a zvláště pak osob, jsou stále více vyžadovány kabelové systémy, které společně s kabely k tomu určenými zajišťují funkčnost obvodů. Tato funkčnost je nutná především v případě požáru u obvodů sloužících k bezpečnému provozu např. nouzového osvětlení, záchranných výtahů, požárních hlásičů, zařízení pro odtah kouřových plynů, atd. TOP servis je dodavatelem nosných systémů, které je možné použít pro instalaci kabelových zařízení s integrovaným zachováním funkčnosti (DIN 4102 – 12). Tyto systémy zahrnují plechové žlaby s příslušenstvím (E30 – E90) a kabelové žebříky s příslušenstvím (E30 – E90). Součástí systémů žebříků s požární odolností jsou také příchytky SONAP (typ B).

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat. Naši prodejci Vám rádi poskytnou další informace o nosných kabelových systémech.


Tovární 1
643 00 Brno
tel.:obch.odd. 00420 545 232 189
fax: obch.odd. 00420 545 232 611
e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.topservisbrno.cz

 
Amper
insio
testo
ABB
danfoss
dehn
brady

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky