Domů

Světelné majáky PICK-TO-LIGHT

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel redakce Etm   
Neděle, 07. prosinec 2008

Systém pro signalizaci stavu strojů a procesů v aplikacích v průmyslovém prostředí – zejména kontrolu materiálového toku v montážních a skladovacích provozech společnosti Banner Engineering Corp. byl rozšířen o nové senzory s akustickou signalizací.

Jasný svit, nízká spotřeba, dlouhá životnost
Technologie založená na LED indikátorech se vyznačuje řadou výhod, mezi než patří zejména velmi dobrá svítivost a dlouhá životnost. Dále pak napájecí napětí 12 až 30 VDC, s velmi nízkou spotřebou proudu. Pro některé aplikace je možné použít provedení s napájením přímo po sběrnici, např. ASi.

Až 7 světelných signalizačních módů
Světelné majáky jsou k dispozici v následujících barvách: žlutá, červená, bílá, světle modrá, zelená, fialová, růžová, tmavomodrá, přičemž jeden maják může signalizovat až 5 barvami.
Standardní světelné majáky signalizují jak změnou, tak střídáním barev, svitem nebo blikáním. Modely řady K80 signalizují svitem několika barev současně. (viz. obr. 1)


Obr. 1. Světelné majáky řady K80L

3 typy elektrického připojení
Elektrické připojení světelných majáků může být realizováno buď konektorem M12, kabelem zakončeným konektorem M12, nebo 2m kabelem.

Různá robustní pouzdra
Světelné majáky jsou k dispozici celkem v osmi druzích pouzder, a to od M18, T18, T30, K30, K50 a K80. Dostatečně robustní konstrukce pouzdra s krytím IP67 umožňuje použití i v průmyslově náročném prostředí a ve vlhku. K dispozici je i provedení v krytí IP69K, tedy pro prostření výroby potravin.

Modely s akustickou signalizací
Nově jsou dodávány modely zahrnující akustickou signalizaci. Možné je volit mezi typy se stálým tónem s intenzitou 75 a 95 dB a přerušovaným 75 dB. (viz. obr. 2)


Obr. 2. Světelný maják řady K50L s akustickou signalizací

Modely se senzory a tlačítky
Standardně jsou dispozici světelné majáky obsahující reflexní senzor s dosahem 2 m, nebo reflexní senzor se zacloněným pozadím s dosahem 50 a 100 mm, který je vhodný, např. pro indikaci přítomnosti ruky montážního pracovníka, který vybírá součástku ze zásobníku. K dispozici je i provedení s tlačítkem, které slouží pro potvrzení provedené operace.

Různé způsoby montáže
Mechanické upevnění světelných majáků se dle provedení pouzdra, provádí uchycením maticí M8, M18, M22 nebo M30 do montážních úchytek nebo děr v panelu. U některých modelů je možné upevnění šrouby do otvorů pouzdra o průměru 8 mm do panelu nebo přímo na stěnu.

Rozsáhlé příslušenství
Pro zjednodušení montáže je k dispozici řada úchytek, umožňujících kromě upevnění i natočení světelných majáků, jejich montáž k potrubím, konstrukcím, na stěny, atp. Nabídka zahrnuje i distanční sloupky pro lepší umístění majáku, např. na dobře viditelné místo na stroji, rozvaděči, atp.

Více informací o světelných majácích si můžete vyžádat na tel.: 495 518 766, nebo na emailové adrese: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Dále pak je možné využít nabídku společnosti TURCK, s.r.o. a v rámci bezplatných služeb si vyžádat vypracování návrhu řešení pro vaši aplikaci, případně její odzkoušení u zákazníka

 
Amper
insio
testo
ABB
danfoss
dehn
brady

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky