Domů

Signální zařízení nových tvarů a nového použití

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Ing. David Coural, AXIMA spol. s r.o.   
Neděle, 04. leden 2009
ax_signal_titlVýrobce průmyslové signalizace WERMA Signaltechnik GmbH + Co. KG klade velký důraz nejen na funkčnost, ale i na design svých signalizačních zařízení. Výrobky musí být konstruovány pro jednoduché připojení a snadnou údržbu. Od roku 2004 jsou každá nová zařízení zkoušena zástupci z řad zákazníků, kteří jej několikrát připojí a upevní. Poté kladou zástupci otázky a připomínky konstruktérům a před uvedením na trh jsou provedeny změny na základě odezvy z této nezávislé zkoušky.
 

WERMA ve svém sortimentu novinek věnuje podstatnou část představení signálních zařízení pro průmyslové aplikace.

Původní semaforová světla typu 890, v LED provedení nebo s vláknovou žárovkou, zaznamenala změnu svého vzhledu. Pro jejich upevnění přibyl v nabídce praktický držák, který umožňuje velmi jednoduchou instalaci jednoho až tří světel typu 890. Držák se přišroubuje na svislou plochu a předmontovaná elektricky připojená semaforová světla se upevní do držáku pouze dotažením dvou matic. Velikost samotného semaforového světla 150 x 147 mm předurčuje k použití na příjezdových bránách, do podzemních a vícepodlažních parkovišť.

ax_signal_1

Velkým odklonem od klasického vzhledu semaforových světel se prezentuje novinka kompaktních semaforů řady 894 a 494 s vysoce svítivými LED diodami. Tyto semafory o průměru 85 mm doplňují doposud prázdné místo mezi signalizačními sloupky a semaforovými světly 890. Použitým světelným zdrojem jsou výhradně LED diody, což zajišťuje životnost minimálně 50 000 hodin a nízkou proudovou spotřebu. Jednotlivé světelné díly mají činitel využití 100%, můžou být tedy napájeny nepřetržitě. Pro napájecí napětí 24 V DC je proudová spotřeba 80 mA a pro 230 V AC je 35 mA na jeden světelný díl.

ax_signal_2

U všech těchto semaforů je možný výběr mezi barevnými nebo čirými polykarbonátovými čočkami. Barevné čočky zajistí větší sytost barvy daného optického signálu, zatímco čiré čočky umožňují lepší rozpoznání aktivované barvy i při přímém slunečním svitu na semafor, čímž je tedy vyloučena záměna světelného signálu. Verzi 894 lze zvolit v několika variantách: jednobarevné, dvojbarevné či trojbarevné provedení, s paletou barev červená, žlutá a zelená.

Pro aplikace, kde je třeba použít kombinaci optického a akustického signálu, je v nabídce typ 494 obsahující integrovanou sirénu s akustickým výkonem 80 dB a stálým tónem o frekvenci 50 Hz.

ax_signal_3

Pomocí praktického fixačního držáku lze po namontování světel na stěnu nastavit směr světelného toku dle potřeby v rozsahu 360°, což vede k dosažení viditelnosti z každého pozorovacího úhlu.
K zajištění maximální stability semaforu slouží přídavný držák montovaný zespodu, který dodává světlům moderní a osobitý vzhled.

ax_signal_4

Toto netradiční pojetí designu spolu s použitou LED technologií vytváří signální světla s vysokým stupněm praktičnosti a rentability. Světla jsou speciálně určena pro aplikace, kde je klasická forma nepřípustná a kde hraje důležitou roli vzhled. Mimo to splňují široký rozsah potřeb průmyslu a automatizace budov, jako je ovládání přístupu, signalizace ve skladovacích technologiích nebo v prostorách učených pro zábavu.

AXIMA spol. s r.o.
Vídeňská 125, 619 00 Brno
tel.: 547 424 349
fax: 547 424 023
e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript  
www.werma.de, www.axima.cz

 
Amper
insio
testo
ABB
danfoss
dehn
brady

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky