Domů

Nový závod nkt cables na výrobu speciálních a bezhalogenových kabelů

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel redakce Etm   
Pondělí, 12. leden 2009
nkt_cables_tiltnkt cables zahájila produkci bezhalogenových oheň retardujících (HFFR) a dalších speciálních kabelů v novém závodě ve Velkém Meziříčí. Došlo tak k výraznému rozšíření výrobního programu nkt cables v tomto rychle se rozvíjejícím segmentu kabelů. Úkolem nového závodu bude podpora prodeje širokou variabilitou výrobků a snadnou přestavitelností výrobních linek.
 
Prvořadým cílem není vysoce efektivní a velmi výkonná sériová výroba, ale schopnost pružně reagovat na požadavky krátkých výrobních délek. Závod o celkové rozloze 2 200 m2 je vsazen do stávající výroby specialit a bude tak významně rozšiřovat její kapacitní možnosti.

nkt_cables_1

Základní výrobní sortiment tvoří HFFR kabely s různým stupněm odolnosti působení plamene od požadavků na samozhášivost kabelů až po zachování jejich funkčnosti dle DIN 4102-12 či ZP27.
nkt cables tak navazuje na tradici již ze sedmdesátych let, kdy byl v kladenském závodě s úspěchem vyvinut a poprvé v republice vyroben oheň retardující kabel. Od té doby dodávala tyto inovativní kabely např. do českých jaderných elektráren v Dukovanech a Temelíně, sportovně-kulturních staveb, např. pražské O2 arény, ostravské ČEZ arény či multifunkčního areálu Eden nebo do moderních dopravních staveb včetně pražského metra (viz ilustrační foto) a silničních tunelů na nově budovaných úsecích dálnic v České i Slovenské republice.

nkt_cables_2

Široký sortiment speciálních vodičů a kabelů
Strojní zařízení závodu umožňuje vyrábět široký sortiment kabelů od průřezů 0,5 do 240 mm2,
v provedení jader Cu i Al, dále bude možné zpracovávat širokou paletu materiálů potřebných pro sortiment kabelů. Koncepce zpracovávaných materiálů jde od lineárních polyetylenů, přes zesítěný polyetylen k polyuretanu a dalším.

nkt_cables_3

Z hlediska certifikace má nkt cables vystaveny certifikáty pro oba závody v Kladně i ve Velkém Meziříčí. nkt cables a/s v dánském Asnaes disponuje akreditovanou zkušebnou také pro zkoušení HFFR kabelů dle nových evropských regulačních předpisů CPD (Construction Product Directive), které v ČR stanovuje Vyhláška Ministerstva vnitra č. 23/2008 Sb. platná od 1. července 2008. V této zkušebně proběhla celá řada zkoušek s vyhovujícími výsledky, nkt cables může tedy vyrábět kabely splňující požadavky kategorie B2ca včetně doplňkových požadavků na odkapávání d0, dýmivost S1 a kyselost A1.

 
distrelec
insio
testo
ABB
danfoss
brady Test

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky