Domů

Střešní ventilátor řada RFP 018

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Martin Gross, GHV Trading, spol. s r.o.   
Středa, 11. listopad 2009
ventilator_titlVýrobce komponent pro řízení tepla v rozváděčích STEGO Elektrotechnik GmbH uvedl na trh nový typ střešního ventilátoru s filtrem, který se odlišuje od ostatních výrobců moderním vzhledem. Tento ventilátor zajišťuje efektivní odtah teplého vzduchu z rozváděčové skříně, který vzniká ze ztrátových výkonů elektrických komponent zařízení. Chrání tak elektrická či elektronická zařízení před přehřátím a zajišťuje jejich dlouhodobou a spolehlivou funkci.
Nový typ je vyráběn s plastovým krytem z kvalitního, samozhášivého plastu, s vysokou odolností vůči nárazům, vlivům počasí i UV záření. Konstrukce i tvar krytu umožňuje maximálně efektivní proudění vzduchu. Kryt je vybaven zámkem typu „zmáčknout a otevřít“. Lze jej snadno otevřít zvenku, bez použití nářadí. Tento mechanismus umožňuje obsluze snadnou a rychlou výměnu filtrační vložky při jejím znečištění.

ventilator_2 ventilator_1
Obr. 1 Otevření krytu ventilátoru systémem „push to open“

Použitím plastu v konstrukci ventilátoru byla snížena jeho hmotnost a také bylo dosaženo nižší ceny, než u dosud dodávaného střešního ventilátoru typu RFF 018.
Nový střešní ventilátor  RFP 018 je dostupný ve dvou verzích:
  1. typ se 4 axiálními ventilátory o výkonu 300m3/h
  2. typ s 1 axiálním ventilátorem o výkonu 500 m3/h
ventilator_4 ventilator_4
Obr. 2 Střešní ventilátor RFP 01860.0-00, čtyřmotorový, výkon 300 m3/h.

Nevýhodou čtyřmotorového střešního ventilátoru je vyšší cena oproti jednomotorovému a výkonnějšímu ventilátoru. Naopak velkou výhodou této verze je nízká provozní hlučnost a vysoká spolehlivost. V případě poruchy jednoho motoru není ohrožena ventilační funkce. Zbývající tři ventilátory zajistí dostatečné proudění vzduchu pro odvětrání vnitřního prostoru skříně. Pro některé aplikace jsou nízká provozní hlučnost a spolehlivost velmi důležitými parametry. Použití střešního ventilátoru se čtyřmi motory je v těchto případech velmi dobré řešení. Navíc konstrukce ventilátoru minimálně zasahuje do vnitřního prostoru skříně. 
ventilator_6ventilator_5
Obr.3 Střešní ventilátor RFP 01861.0-00, jednomotorový, výkon 500 m3/h.

Výstupní filtr bez ventilátoru REP 11860.0-00 je určen pouze pro pasivní způsob ventilace.  Teplý vzduch, vyprodukovaný ztrátovými výkony součástí zařízení, stoupá ke stropu a uniká přes výstupní filtr. Samovolná cirkulace vzduchu zabraňuje akumulaci tepla v rozvaděči. Minimální zástavná hloubka (11mm) nezabírá zbytečně vnitřní prostor skříně.    
Závěrem je nutno upozornit, že střešní ventilátor či výstupní filtr je zapotřebí provozovat současně s jiným ventilátorem (např. FF 01803.0-00) nebo vstupní mřížkou (např. EF 11803.0-00), umístěné ve spodní části skříně. Důvodem je vyrovnání tlaku vzduchu ve skříni a jeho řízené proudění přes filtry mřížek. Nečistoty neproniknou přes různé netěsnosti do skříně, kde mohou způsobit nežádoucí problémy, ale zůstávají zachyceny na vstupu. Také proudění vzduchu je efektivní, zajišťující odstranění nadměrného tepla a jeho odvod mimo skříň.
Veškeré další informace o produktech pro řízení tepla v rozváděčích můžete najít na internetových stránkách www.ghvtrading.cz společnosti GHV Trading, spol. s r.o., která nabízí rozsáhlý sortiment komponentů a měřících přístrojů pro rozváděče.
 
Amper
insio
testo
ABB
danfoss
dehn
brady

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky