Domů

POJISTKOVÉ SYSTÉMY pro jištění fotovoltaických zařízení firmy JEAN MÜLLER

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel redakce Etm   
Úterý, 01. červen 2010

Jean_muller_titlNa jištění fotovoltaických zařízení jsou kladeny speciální požadavky pro výběr použitých pojistek a příslušných přístrojů. Tyto prvky jsou speciálně optimalizovány s ohledem na vyskytující se vyšší stejnosměrná napětí a výskyt poruchových proudů.

Firma Jean Müller, jako renomovaný světový výrobce pojistkových systémů, nabízí také pojistky pro fotovoltaiku a k tomu kompatibilní po¬jistkové držáky, odpínače a lišty pro jištění fotovoltaických zařízení, které splňují nejpřísnější požadavky podle mezinárodních norem a předpisů.

Pojistkové vložky pro fotovoltaiku Jean Müller jsou dodávány ve dvou variantách:

 • NH - nožové pojistky
 • Válcové pojistky 10 × 38 mm

Tyto pojistky jsou vyráběny s ohledem na mezinárodní normy IEC 60 269, resp. národní normy DIN VDE 0636 -2 a NFC 63 210.

Návrh mezinárodní normy IEC 602 69 -6 definuje novou kategorii použití - charakteristiku pojistek gPV, kterou fotovoltaické pojistky Jean Müller splňují.

NH-pojistky pro fotovoltaiku, dimenzované v napěťových řadách 1 100 V DC, 1 000 V DC, 750 V DC ve velikostech 1 až 3 se jmenovitými proudy do 315 A jsou používány pro sumární jištění v propojovacích skříních, nebo přímo v centrálním střídači DC/AC. Používané pojistkové spodky a pojistkové odpínače, které jsou dimenzovány na DC napětí do 1 200 V, jsou konstrukčně optimalizovány a šetří místo v rozváděči.

Originální řešení pro montáž na DC přípojnice představuje pojistková lišta pro fotovoltaiku, umožňující jištění obou pólů stejnosměrného rozvodu.

Jean_muller_1

Válcové pojistky 38 × 10 mm, pro napětí 1 000 V DC a jmenovité proudy 2 až 25 A se používají v propojovacích skříňkách pro jištění PV stringů.

NH pojistkové vložky nabízí zvýšenou ochranu proti korozi. Povrch nožových kontaktů je postříbřen. Pojistky se vyznačují také malým ztrátovým výkonem.

Rozměry pojistek jsou podle DIN 436 20, DIN VDE 0636-2 resp. IEC 60 269-2. Tavný element je vyroben ze stříbrného pásku a zhášecím prostředkem je křemičitý písek.

Pro signalizaci stavu pojistek, jako standard, slouží terčíkový indikátor. Pro účely dálkové signalizace se dodávají pojistky s vybavovacím kolíkem pro pojistkové spodky a odpínače se zabudovaným mikrospínačem s pomocnými kontakty.

Hlavní výhody pojistkových systémů Jean Müller pro fotovoltaiku:

 • Charakteristiky gPV podle IEC 60269 -6
 • DC napětí do 1 200 V
 • Dálková signalizace stavu pojistky
 • Použití pojistkové lišty pro montáž na DC přípojnice

K pojistkám pro fotovoltaiku nabízí firma Jean Müller ucelenou řadu spínacích prvků a doplňků vyhovujícím příslušným požadavkům a nor¬mám na jištění fotovoltaických zařízení:

 • 1-pólové pojistkové spodky vel. 1 až 3 pro napětí do 1 200 V DC
 • 1-pólové pojistkové odpínače vel. 1 a 3 pro napětí do 1 200 V DC
 • Pojistkové lišty vel. Pro DC napětí 1 200 V a proudy do 400 A
 • 1-pólové a 2-pólové pojistkové odpínače pro válcové pojistky 10 × 38 mm, DC napětí 1 000 V a jmenovité proudy do 25 A
 • Možnost použití montáže na V-svorky
 • Vytahovač nožových pojistek pro napětí 1 200 V DC

Dodavatelem pojistkových systémů Jean Müller je firma SYSTEMOTRONIC s.r.o.


Pro projektanty a technické pracovníky zabývající se jištěním fotovoltaických zařízení pořádá SYSTEMOTRONIC, s.r.o. seminář na téma:
Pojistkové jištění fotovoltaických zařízení
přednášet budou specialisté firmy Jean Müller.
Seminář se koná dne 30. 6. 2010 v zasedací místnosti, Hybešova 38, Brno
Seminář je bezplatný. Přihlásit se můžete na e-mailové adrese Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
nebo na telefonním čísle 538 707 107.

 
Amper
insio
testo
ABB
danfoss
dehn
brady

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky