Domů Osvětlovací technologie Osvětlení rozváděčů a serverových skříní

Osvětlení rozváděčů a serverových skříní

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Ing. Vladimír Bednář, AXIMA, spol. s r.o.   
Pondělí, 16. březen 2009
HTML clipboard axima_svetla_titlSpolečnost Richter Elektrotechnik GmbH se zabývá výrobou svítidel pro rozváděčové systémy. Na českém trhu je zastoupená společností Axima, spol.s.r.o. Svítidla jsou vyrobená z 1,5mm silného železného plechu, který je chemicky ošetřen a nalakován práškovým lakem. Nejběžnější barva dle trendu na světovém trhu je barva RAL 7035 a právě tato barva je považována za standard. Svítidla mohou být vyrobeny i v jiných odstínech a barvách dle přání zákazníka. U zářivkových svítidel lze trubici ochránit před mechanickým poškozením polykarbonátovým krytem, který lze k svítidlu přiobjednat.
axima_svetla_1
Jednoduchost konstrukce a instalace umožňuje jednoduché použití svítidel v serverech, samostatně stojících skříních nebo i v rozsáhlých rozváděčových polích. V rozváděčových polích lze svítidla vzájemně propojovat mezi sebou instalačním systémem s jedním napájecím přívodem. Dle typu svítidla lze svítidlo spínat ručně kolébkovým spínačem nebo pomocí dveřního 4A bezpotenciálového spínače, který je součástí svítidla u verzí svítidel SK, nebo lze spínač umístit samostatně (u verze ST ).
Pomocí dveřního spínače lze ovládat klimatizační jednotku nebo ventilátor. Všechny typy zářivkových svítidel jsou osazené 16A elektrickými zásuvkami, standardně se dodávají s Schuko zásuvkami, dle potřeby lze dodat i s českou zásuvkou s kolíkem, případně i jinými zásuvkami. Zářivková svítidla se dodávají s indukčním startérem nebo s elektronickým předřadníkem.
Montáž svítidel se ve většině případů provádí na nosný rám skříně.

Z hlediska montáže se svítidla dělí na tři základní typy.
Typ LL..R má uchycení zespodu a připojovací konektory jsou z čela svítidla po stranách zářivky. Tento typ svítidla je vhodný například pro rozváděče Rittal. Typ LL.. má čelní typ montáže na rám rozváděče, přičemž připojovací konektory jsou po stranách.
Tento typ uchycení je vhodný například pro rozváděče Sarel. Pro jednoduchou fixaci bez použití rámu skříně lze použít provedení s magnetickým uchycením.

Svítidla pro datové rozváděče a servery
Novinkou pro letošní rok jsou svítidla pro datové rozváděče a servery typu LL a LH. Svítidlo typu LL08-ST-19-E má spotřebu pouze 8W, je osazeno kolébkovým vypínačem a výstupem pro dveřní spínač. Rozměry svítidla jsou 482,6x134x44mm, standardně se svítidlo dodává v barvě RAL 7035. Napájecí napětí je 230V / 50Hz, ale jsou možná i jiná napájecí napětí 127V/60Hz, 110V/50Hz, 220V/60Hz, 240V/50Hz, 12V DC, 24V DC. Svítidlo je běžně dodávané s elektronickým předřadníkem.
axima_svetla_2

Svítidlo typu LH40-ST-19-E má napájecí napětí 230V/50Hz a výkon 40W. Jedná se o halogenové svítidlo, které je osazené dvěma 20W halogenovými žárovkami. Svítidlo má kolébkový vypínač, nechybí zde ani výstup pro dveřní spínač. Rozměry jsou 482,6x134x44mm což odpovídá montážní velikosti 1U a barva RAL 7035. Certifikát CE je samozřejmostí.
axima_svetla_3

AXIMA, spol. s r.o.
Vídeňská 125, 619 00 Brno
tel.: 547 424 082
fax: 547 424 023
e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.axima.cz
 
distrelec
insio
testo
ABB
danfoss
brady Test

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky