Domů Osvětlovací technologie S námi se vždy rozsvítíte!

S námi se vždy rozsvítíte!

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Středa, 20. říjen 2010

fulgur_1_titlToto motto razí firma Fulgur, která se od svého vzniku v Brně v roce 1994 zabývá výrobou, importem a distribucí svítidel s širokým uplatněním pro Český a Slovenský trh. Dodává do převážné většiny velkoobchodů v obou republikách a současně vyváží do několika dalších evropských zemí. Přijali jsme pozvání ředitele společnosti pana Ing. Pavla Koudelky a zeptali se ho za vás na pár otázek.


Pane řediteli, co je v oblasti svítidel vaším největším a nejzajímavějším artiklem?

V současnosti jsou naším nejzajímavějším artiklem všechna svítidla osazená elektronickými předřadníky a T5 zářivkami ve volitelných teplotách světla od studeného až po žárovkově teplé s 80% úsporou elektrické energie a s okamžitým startem bez blikání. Tato svítidla mají velmi příznivý poměr výkon/design/cena a těší se velké oblibě celého spektra zákazníků od komerční sféry až po koncové uživatele v domcích a bytech.

V nedávné době došlo k definitivnímu zákazu prodeje 100 W žárovek. Mohl byste čtenářům sdělit, jaké úsporné žárovky zrušené „stowattovky“ plně nahrazují?

V naší nabídce jsou úsporné světelné zdroje – úsporky se závitem E27 pro klasické žárovky a také se závitem E14 pro malé žárovky, které jsou tvarem i rozměry velmi blízké klasické žárovce. 100 W. Žárovky nahradíte naší 20 W úsporkou typu spiral, která se těší velké oblibě u našich zákazníků a pohodlně se vejde místo klasické žárovky.

Jakou teplotu chromatičnosti mají vámi nabízené úsporné zářivky, jste schopni nabídnout zákazníkovy různé teploty světla?

Jak jsem uvedl již výše, dodáváme tři teploty a to denní bíla 6 500 K, studená bílá 4 000 K a teplá 2 700 K. Pro vysvětlení, čím vyšší teplota, tím jsou nasvícené předměty kontrastnější. Na druhou stranu ale při bílém světle se člověk v interiéru může cítit jako v ledničce. Já osobně volím nejraději teplotu 2 700 K teplé světlo, které je měkčí a stejné jako žárovka.

Říká se, že zářivková svítidla jsou „mezistupněm“ mezi klasickými žárovkami a LED svítidly. Máte nebo budete mít ve svém portfoliu i LED svítidla?

LED svítidla zažívají v současnosti veliký boom, ale jejich masovému rozšíření stále brání poměrně velmi vysoká pořizovací cena a zatím nedostatečně dořešený rozptyl světla. LED zdroje jsou vlastně bodové zdroje, které dost oslňují (tahají oči). Aby se tomuto nepříjemnému jevu zabránilo, snaží se výrobci optikou anebo stínítky dosáhnout dostatečného a rovnoměrného rozptylu. Zatím se to dostatečně nedaří. Zářivkové trubice pořád poskytují lepší a měkčí nasvícení. Při větších rozptylových vlastnostech stínítka se LED světlo dost utlumí a použití optických prvků je složité a drahé. Přechod k LED zdrojům je ale nevyhnutelný a nebude již významně dlouho trvat. My máme v nabídce také LED svítidla, ale zatím jen v omezené míře, protože pro plošné nasvícení pokojů a místností vychází lépe zářivková svítidla. Také je nutno zdůraznit, že u většiny zde dodávaných LED zdrojů není zaručeno, že opravdu vydrží svítit deklarovanou intenzitou po celou dobu životnosti, což si mnoho lidí vůbec neuvědomuje a je tedy nutno opravdu pečlivě vybírat, jaké LED zdroje jsou ve svítidle použity.

Jak jsme se zmínili v úvodu, nabízíte i kompletní svítidla, které na první pohled vynikají elegantním jednoduchým designem. Co je jich hlavní předností?

Předností jsou ucelené rozměrové typové řady jak v plastovém, tak i ve skleněném provedení. Při použití jedné typové řady s různými rozměry získá interiér na designové kompaktnosti a jednoduchosti. Nevzniká pak pocit jakési neuspořádanosti použitých osvětlovacích prvků. Velkým problémem při dokončení staveb a rekonstrukcí bývá i to, že již na dražší osvětlení nezbývají peníze, protože stavba se prodražila. Pak se nakoupí úplně to nejlevnější jako provizorium, ale bohužel již napořád. Viděl jsem již mnoho nádherných domů, které si majitel úplně zkazil nevhodným osvětlením. Příjemné osvětlení je velmi důležitá součást prostředí, ve kterém pracujeme nebo odpočíváme. Jsem přesvědčen, že naše nabídka vychází uživatelům velmi příznivě cenově i užitnou hodnotou právě taky díky jednoduchému a typově ucelenému designu.

Své zboží dodáváte do většiny velkoobchodů elektro, dodáváte ho i do obchodních řetězců? Lze si vaše zboží prohlédnou a objednat přes internet?

Naše svítidla nakoupí zákazník prostřednictvím naprosté většiny obchodníků a velkoobchodníků, zabývajících se prodejem svítidel a elektroinstalačním materiálem včetně obchodních řetězců Globus, Baumax, Hornbach a OBI. Naše distribuce pokrývá celou Českou a Slovenskou republiku a zákazník nás tedy může poptávat u každého obchodníka. Internetový obchod najdou zákazníci na adrese www.fulgur.cz.

Děkujeme Vám pane řediteli za rozhovor a přejeme Vám mnoho spokojených zákazníků.

 

Fulgur, spol. s r.o.
Svitavská 39
614 00 Brno
www.fulgur.cz

 
distrelec
insio
testo
ABB
danfoss
brady Test

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky