Domů Osvětlovací technologie Dálkové ovládání LED pásků

Dálkové ovládání LED pásků

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Miroslav Stehlík, Schmachtl CZ   
Čtvrtek, 07. červen 2012

ilustrak_LED_paskyFirma Schmachtl CZ se rozhodla v letošním roce vstoupit na trh s LED osvětlením značky McLED. Mezi prvními produkty v tomto odvětví, které bude firma Schmachtl CZ distribuovat jsou LED pásky. LED pásky jsou na trhu značně rozšířené, a proto bylo třeba zaujmout zákazníka nejen cenou, ale především kvalitou a širokým spektrem příslušenství. To je v tomto případě, krom klasických propojů, koncovek, hliníkových lišt atd. i dálkové ovládání.

Využití LED pásků je zřejmé, jedná se především o dekorativní osvětlení. Lze je také využít např. pro nepřímé osvětlení z fabionů, orientační osvětlení v chodbách, na schodišti atd. Při instalaci vyvstane otázka, jak dané pásky ovládat. Pokud je například použito vícero RGB pásků nebo je požadavek na ovládání více pásků zároveň (z důvodu úbytku napájení jsou veškeré pásky maximálně 5 metrů dlouhé), elegantním řešením jsou zde dálková ovládání. Dálkové ovladače mají schopnost „spárování" lze tedy jednoduchým nastavením ovladače ovládat více LED pásků. Fungují na principu rádiových vln, a proto mají dosah až 20 m. Velkou výhodou je, že není třeba směřovat ovladač přímo na přijímač rádiových vln.

V současné době Schmachtl CZ nabízí tři druhy dálkového ovládání fungujících na principu rádiových vln. Jedná se o ovládání RGB pásků, stmívání pásků a změny chromatičnosti bílých pásků (přechod od „studeně bílé" k „teple bíle" a opačně).

1 Automatické měnění barev 9 Blikající zelená barva
2

Skokové střídání tří barev

10

Blikající žlutá barva

3

Skokové střídání sedmi barev

11

Blikající azurová barva

4

Pozvolné střídání tří barev

12

Blikající bílá barva

5

Pozvolné střídání sedmi barev

13

Střídavé blikaní červené a modré barvy

6

Blikající červená barva

14

Střídavé blikaní zelené a modré barvy

7

Blikající modrá barva

15

Střídavé blikaní zelené a červené barvy

8

Blikající purpurová barva

Dálkové ovládání RGB LED pásků

schmachtl_led_01

RGB LED pásky jsou vybaveny čipy SMD 5050, počet čipů je 60 kusů na metr pásku a jsou v provedení IP 44, IP 65 a IP 68. Pomocí dálkového ovládání, lze RGB pásek zapnout, vypnout, přepínat patnáct světelných režimů (tab. 1) a regulovat jas a rychlost střídání barev. Svítící barvu pásku lze také měnit pohybem prstu po tzv. barevném kruhu.

Stmívání LED pásků

schmachtl_led_02

Pomocí dálkového ovládání lze stmívat veškeré pásky, které se liší jak použitými čipy (SMD 5050 a SMD 3528), tak počtem čipů na jeden metr pásku (30, 60, 120 a 240 kusů). Stmívání respektive nastavení jasu lze provádět dvěma způsoby. Pomocí tlačítek lze nastavit tři hodnoty jasu – nejvyšší, střední a nejnižší. Nebo je měnit pomocí „barevného kruhu" díky němuž je možné nastavit jas v padesáti stupních v rozmezí 1 % až 100 %.

Změny chromatičnosti a jasu LED pásků

schmachtl_led_03

Princip změny teploty chromatičnosti spočívá v připojení pásku osazeném dvěma druhy čipů (emitujících světlo v teple bílé barvě a studeně bílé barvě). Pohyby prstem po „barevném kruhu" můžeme regulovat jak jas (stmívat pásky, lze také pomocí tlačítek), tak teplotu chromatičnosti. Jas je možné nastavit ve dvaceti stupních v rozmezí 1 % až 100 %. Teplotu barvy v jedenácti stupních od teple bílé po studeně bílou.

 
distrelec
amper 2023 Noark Electric Witty Petr Soukup PRE Kiwa Hotel Avanti Abb

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky