Domů Siemens rozšiřuje svá řešení o inteligentní připojení Power over Ethernet pro vyšší flexibilitu průmyslové komunikace

Siemens rozšiřuje svá řešení o inteligentní připojení Power over Ethernet pro vyšší flexibilitu průmyslové komunikace

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Středa, 07. duben 2021

8856 1004226614 vSpolečnost Siemens rozšiřuje možnosti portfolia průmyslových ethernetových switchů Scalance X a představuje nové řešení Power over Ethernet (PoE), které dnes hraje významnou roli pro úspěšnou digitální transformaci. Siemens tak zvyšuje efektivitu a flexibilitu svých řešení a produktů v oblasti průmyslové komunikace, jež je základním kamenem digitálního podniku.

PoE je řešení, které koncovým zařízením v průmyslové síti dodává energii a umožňuje výměnu dat pomocí jednoho datového kabelu. Jedním switchem SCALANCE umožňuje napájení a přenos dat až k 26 koncovým zařízením v síti.

Napájení a přenos dat probíhá skrze instalované ethernetové kabely, které spojují jednotlivé komponenty. Řešení umožňuje rychlou instalaci různých komponent, jako jsou bezdrátové přístupové body LAN, IP kamery a IP telefony, a proto dnes PoE tvoří nezbytnou součást digitalizace v moderních společnostech.

Všechny nové PoE switche SCALANCE podporují nejnovější mezinárodní standard IEEE 802.3bt a poskytují až 30 wattů energie na port. Společnost Siemens je také průkopníkem technologie PoE s výkonem až 60 W na port u metalických portů 10 Gbit/s u switche SCALANCE XR-300PoE WG.

 Široká oblast využití

Díky jednoduchému a rychlému uvedení do provozu a širokému portfoliu produktů se Power over Ethernet stále více používá v průmyslových odvětvích, jako jsou automatizační technologie, intralogistika, infrastruktura včetně tunelů, doprava a automatizace budov, například pro kamerový monitoring garážových prostor. Vývoj nových aplikací neustále roste a využití dnes najde např. u připojení IP kamer s vysokým rozlišením (HD) k monitorování tunelu, přes systémy optické identifikace pro kontrolu kvality jednotlivých komponent na výrobních linkách až po připojení IWLAN access pointů nebo klientů pro vybudování bezdrátové sítě v zábavních parcích.

Snadná manipulace a nízké náklady

Správa napájení PoE vždy zajišťuje dostatečný výkon PoE na port, a to na základě standardizovaných výkonových tříd PoE. Pro optimalizaci alokace výkonu na každé koncové zařízení je také možné další nastavení výkonu pro každý PoE port. Některé switche SCALANCE X s podporou PoE mohou napájet koncová zařízení dokonce bez přídavného napájecího zdroje.

Pokud je dostupný výkon pro PoE napájení ze switche nedostatečný, pak např. pomocí SCALANCE XR-300PoE WG a nového napájecího zdroje SCALANCE PSR9230PoE lze zajistit celkový PoE výkon až 600 W. Kromě toho mají nové varianty PoE switchů SCALANCE X také až dva 10 Gbit/s optické porty pro připojení zařízení k síťovým strukturám vyšší úrovně i na větší vzdálenosti. Navíc 10 Gbit/s porty u switchů SCALANCE XR-300PoE WG jsou vybaveny kombo porty a lze je také použít k napájení koncových zařízení jako jsou IP kamery s vyšším datovým přenosem.

Osvědčená technologie a individuální řešení

Průmysl obecně využívá technologie, které jsou dlouhodobě využívané a osvědčené v praxi a přetváří je do svých podob průmyslových komponent, jako jsou průmyslové ethernetové switche SCALANCE, brány pro lokalizaci v reálném čase (SIMATIC RTLS) a identifikační komponenty IDENT. Nové switche s PoE rozšiřují produktové portfolio řady SCALANCE X společnosti Siemens a jsou tak ideálním řešením pro každou oblast průmyslové sítě.

 

 

.siemens.com

 

Přehled nových článků

Amper
insio
testo
ABB
danfoss
dehn
brady

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky