Domů KUKA udává trendy v robotické automatizaci, která mění budoucnost

KUKA udává trendy v robotické automatizaci, která mění budoucnost

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Sobota, 22. květen 2021

Web Image KUKA Rob iiQKA photoshooting 02Hannover Messe 2021, který probíhal online, patří minulosti. Jeho hlavní téma bylo věnováno budoucnosti automatizace. V množství firem prakticky z celého světa, které na něm prezentovaly své vize, patřil „stánek“ společnosti KUKA k nejsledovanějším. Plným právem. Její program začínal KUKA Messe-TV, který poskytl každé ráno stručný a kompaktní přehled témat každého dne. Na to navázaly pořady jednotlivých bloků o technologiích budoucnosti, kterých bylo pět – Digitální transformace, Mise 2030/iiQKA, Robotické systémy, Řešení pro automobilový průmysl a Inovace. To vše doplňovala videa k vybraným tématům. Bez nadsázky by myšlenky z panelových diskuzí a navrhovaná řešení vydaly na mnohostránkový bulletin.

Vybrali jsme z nich několik:
● Pandemie nám ukázala, jak zranitelný je náš globálně propojený svět, a zároveň ukázala příležitosti a potřebu nových technologií. Robotika může odlehčovat zátěž a pomáhat v systémových oblastech. Automatizovaný digitalizovaný závod je spolehlivý, efektivní a odolný vůči virům ve všech průmyslových odvětvích.
● Jaký je stav digitalizace v průmyslu, co se již děje dobře, co stále chybí a co musíme udělat, abychom konečně dosáhli toho, co odborníci předpovídají již 10 let? Zásadní krok, konkrétně vytváření sítí mezi výrobci, stále nebyl přijat. Velké potenciály tak zůstávají nevyužité a vedou k dobře známému rozčarování z výsledků. Z pohledu KUKA spočívá řešení v tom, že se odvrací od protekcionismu, rozbíjí bariéry, aby byli společně úspěšní v ekosystémech.
● Jak mohou společnosti těžit z fúze umělé inteligence a IIoT nebo tzv. AIoT: Artificial Intelligence of Things. Prediktivní údržba, nejznámější případ použití pro aplikaci AI a IIoT v průmyslu, již nestačí. Díky prediktivní údržbě mohou společnosti dosáhnout pouze lepší dostupnosti jednoho stroje, který by stejně neměl selhat. To, co je skutečně zapotřebí, je životaschopná strategie pro vytváření větších celků. Aby toho bylo dosaženo, musí všichni, kdo jsou do tohoto procesu zapojeni, lépe spolupracovat a jednotlivé procesy musí být hladce propojeny. Vhodným přístupem je kombinace AI a IIoT do AIoT.
Web Image KUKA Rob iiQKA photoshooting 10● Efektivnější výrobní procesy, vyšší výkon a potenciál pro zcela nové digitální obchodní modely – Průmyslový internet věcí nabízí průmyslovým společnostem řadu příležitostí.
● Objednávání robotů a náhradních dílů, prohlížení technických dat, správa licencí a mnoho dalšího jen několika kliknutími umožňuje digitální zákaznický portál my. KUKA. „Máme přibližně 1 500 nových uživatelů po celém světě, kteří se registrují na my. KUKA každý měsíc – a trend roste,“ říká Thomas Preiss, vedoucí prodejních platforem a zákaznického managementu. „V neposlední řadě v důsledku pandemie zažíváme nárůst očekávání našich zákazníků v oblasti digitalizace. Vzhledem k tomu, že již můžeme nabídnout zavedený kanál s přístupem 24/7 s my. KUKA, již nyní zajišťujeme našim zákazníkům tu nejlepší možnou podporu,“ dodává Preiss.
● Plánujete novou výrobní linku? Chcete v tomto procesu maximální efektivitu? Pak byste se měli spolehnout na inovativní simulační řešení v oblasti průmyslových robotických aplikací. VISUAL COMPONENTS je průkopníkem továrního plánování prostřednictvím 3D simulace. Realizujte svou továrnu budoucnosti – díky modelování bez slabých míst. Výhody: Úspora času, zvýšený obrat, spolehlivost plánování a mnoho dalšího. Pomocí 3D simulačního softwaru Visual Components můžete rychle a snadno optimalizovat výrobu svých závodů a robotů.
● V příštích deseti letech bude s roboty pracovat více lidí po celém světě. Automatizace se stane hlavním proudem a najde si cestu do více oblastí. Automatizace bude jednodušší, intuitivnější a tím dostupná všem. To vyžaduje nižší vstupní prahovou hodnotu pro provoz robota.

Stejně snadno použitelný jako chytrý telefon: Budoucí operační systém firmy KUKA zaznamená začátek nové éry v robotice
Web Image KUKA Rob iiQKA photoshooting 04Na cestě k nové éře intuitivní, rychlé a významné automatizaci pro všechny, představila KUKA na digitálním veletrhu Hannover Messe náhled na první prvky operačního systému budoucnosti, iiQKA.OS. Nový operační systém vytvoří základnu celého ekosystému, zpřístupněním velkého množství komponent, programů, aplikací, služeb a zařízení, které lze snadno instalovat, provozovat a využívat pro zlepšení systému.  Tento iiQKA Ecosystem vycházející z iiQKA.OS umožní nováčkům implementovat automatizaci bez specializovaného výcviku, přičemž významně zkvalitní a zjednoduší proces pro odborníky.
„Automatizace je jedním z megatrendů naší doby. To je důvod, proč si KUKA, jako součást své ´Mise 2030´ dává za cíl zpřístupnit robotickou automatizaci pro všechny,” říká Kristina Wagner, viceprezidentka korporátního výzkumu & ředitelka programu Robot X-perience.
Tady přichází do hry nový operační systém iiQKA.OS podporovaný systémem iiQKA Ecosystem: Je založený na moderní a modulární softwarové architektuře používající intuitivní a uživatelsky vstřícné funkce napříč celým uživatelským procesem – a nabízí tak rychlý úvod do robotiky pro začátečníky a významné zkvalitnění automatizace pro zkušené uživatele.
Celý systém hardwaru a softwaru je zásadní
Software je pro uživatelskou přívětivost celého robotického systému důležitější než kdy jindy. Vyžaduje operační systém, který je uživatelsky intuitivní a nabízí přístup do ekosystému složek, programů, aplikací, služeb a doplňků – který přichází s iiQKA.OS.
Kolaborativní robot LBR iisy bude první svého druhu, který poběží výhradně na novém operačním systému podporovaném systémem iiQKA Ecosystem – v kombinaci s robotickým ovladačem KR C5 micro a novým ovládacím zařízením smartPAD pro. Cílem společnosti KUKA v příštích letech je docílit toho, že každý její produkt bude vybaven novými systémy iiQKA. OS, které budou dlouhodobě rozvíjeny a první úspěšné kroky k tomuto již byly podniknuty.
KR DELTA D1200 HM 04
Důležitou roli zde hrají otevřená a standardizovaná rozhraní, která umožní partnerům a vývojářům poskytovat taková hardwarová a softwarová rozšíření jednoduchým způsobem a využít tak sílu platformy iiQKA.OS. Koncoví zákazníci a integrátoři z toho budou těžit tím, že rychle a snadno najdou správnou kombinaci produktů KUKA a doplňků od poskytovatelů ekosystému pro svou konkrétní aplikaci. V následujících letech tak tento systém nabídne funkce a služby, které umožní portfoliu společnosti KUKA flexibilitu a sílu se adaptovat a rychle růst, přesně podle požadavků trhu.

KUKA rozšiřuje své portfolio o nový kompaktní delta robot a poskytuje tak vysoce výkonného pomocníka ve výrobě za dobrou cenu

Hygienický a s minimálními požadavky na údržbu – to je nový KR DELTA. Delta robot s paralelním kinematickým systémem a malými rozměry je celý vyroben z nerezové oceli a je obzvláště užitečný při náročných „pick and place” aplikacích v potravinářském průmyslu a obalové technice – dokonce i při přímém kontaktu s potravinami – ale také v elektronickém a farmaceutickém průmyslu. Navíc je robot KR DELTA navržen tak, aby vyhovoval minimálním požadavkům na údržbu: převodovka je uložena v pouzdře a kulové klouby jsou vyrobeny ze samomazného materiálu.

Přesné uchopení a umisťování
Paralelní rameno robota může být naistalováno na strop a pracovat s vysokým stupněm přesnosti a dobou cyklu 0,5 vteřiny (podle referenčního standardu Small Adept Cycle) a zatížení 1 kilogram. Při dosažení 1200 mm a kapacitě zatížení 6 kilogramů, nabízí robot KR DELTA prvotřídní výsledky v aplikacích třídění a balení.  
Celá mechanika robota KR DELTA je vyrobena z nerezové oceli, a proto je odolná vůči teplotám a korozi. Se stupněm ochrany IP 67 pro celého robota a IP 69K pro osu 4, se velmi snadno čistí a dezinfikuje – dokonce i při použití vysokotlakého čističe s tlakem až 100 kPA.  Současně vyhovuje nejpřísnějším požadavkům potravinářského průmyslu.  
KR DELTA D1200 HM 05


Perfektní spojení s KUKA.PickControl and KUKA.VisionTech
Robot je ovládán nejnovější řídící technologií od firmy KUKA – KR C5 micro. Aby mohl provádět své úkoly ještě efektivněji, s ohledem na spotřebu, lze u KR DELTA přepínat mezi různými výrobními scénáři, například u sezónních variant balení. Je proto obzvláště vhodný pro spotřebitelský průmysl, zejména pro rychle se pohybující spotřební zboží. K tomu využívá softwarový balíček KUKA.PickControl se sledováním dopravníku a integrovaným zpracováním obrazu. V kombinaci s kamerou a softwarem KUKA.VisionTech, který rozeznává objekty i v nestrukturovaném prostředí, mohou být pro robot KR DELTA nadefinovány ještě flexibilnější aplikace od třídění až po nakládání různých předmětů.

V příštích deseti letech najdou roboti cestu do více a více průmyslových odvětví. Vstupní podmínky jsou dostupnější – automatizace KR DELTA D1200 HM 01se stává jednodušší a vice intuitivní – a proto k dispozici mnohem více aplikacím. To platí i pro cílová odvětví robota KR DELTA.

„Novinky představené na Hannover Messe najdou bezpochyby uplatnění na českém a slovenském trhu. Jedná se o doplnění dosavadního portfolia, které můžeme nabídnout jak stávajícím klientům, kteří již naše roboty používají, tak i zákazníkům, kde se bude jednat o první instalaci.

Kromě nových robotů byl zajímavým tématem i pokračující vývoj aplikace my.KUKA. com s cílem zpřístupnit co nejvíce informací o našich produktech a zjednodušit objednávky náhradních dílů a v budoucnu i některých robotů.“ dodává Jindřich Vaňous, Country Manager CZ a SK.

Poznámka. Panelové diskuze, videa a další prezentace společnosti KUKA na Hannover Messe 2021 jsou pro zájemce přístupny na odkazu www.kuka-iimotion.com  


Informace o společnosti KUKA

KUKA je automatizační globální společnost s obratem kolem 3,5 miliardy EUR a zhruba 14 200 zaměstnanci. Jako jeden z předních světových dodavatelů inteligentních automatizačních řešení nabízí KUKA zákazníkům vše, co potřebují, z jediného zdroje: od komponentů a výrobní buňky až po plně automatizované systémy pro automobilový průmysl, elektroniku, spotřební zboží, kovoobrábění, logistiku/e-commerce, zdravotnictví a služby robotického průmyslu. Společnost má sídlo v Augsburgu.

Více informací na: www.kuka.com

Fota z archivu: KUKA CEE GmbH, odštěpný závod
 
S dodatečnými dotazy a požadavky se neváhejte obrátit na:
paní Danu Samkovou, mobil: 777 648 997, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
 
 

Přehled nových článků

Micronix
Findernet.com
NOARK electric
Famatel
konference
blue panther
Schrack
danfoss
dehn
Sick sensor intelligence

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky