Domů Monitorování energie: nástroj pro udržitelnost a spolehlivost.

Monitorování energie: nástroj pro udržitelnost a spolehlivost.

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Úterý, 24. srpen 2021

m monitoring el siteČím konkrétnější a přesnější jsou informace získané monitorováním, tím lepší výsledky lze získat.

V čem vám pomůže?

  • Podpora snižování energie a nákladů a optimalizace plynulosti a bezpečnosti výroby.
  • Optimalizace a zlepšení lze dosáhnout vizualizací spotřeby a kvality energie.Ve skutečnosti je to tak, že čím konkrétnější a přesnější jsou informace získané monitorováním, tím lepší výsledky lze následně získat. Monitorování je zásadním prvním krokem ke snížení spotřeby energie a souvisejících nákladů. Monitorování energie může být navíc užitečným nástrojem pro optimalizaci účinnosti, plynulosti a bezpečnosti výrobních procesů.

Proč je to důležité?

  • Energetické ztráty, které by za normálních okolností zůstaly bez povšimnutí, lze detekovat a lokalizovat pomocí monitorovacího zařízení.
  • Monitorování poskytuje nepřetržitý pohled na všechny jevy kvality energie, které mohou způsobovat problémy zabraňující plynulosti procesů.

Díky tomu lze včas zjistit výrazné odchylky ve spotřebě energie. Lze podniknout okamžité kroky a zabránit zbytečným ztrátám.

Blue Panther je specialista na sledování kvality elektrické energie (Power Quality).

Máme dlouholeté zkušenosti s měřením, analýzou a řešením problémů souvisejících s napětím a proudem. Specializujeme se na monitorování elektrické energie, zejména na kvalitu energie.
Mnoho hráčů na trhu vám může pomoci s produkty a službami pro monitorování energie ve vztahu ke spotřebě energie.

Monitorování kvality energie je však mnohem specializovanější oblastí. Poradenství a implementace správného hardwaru (a softwaru) vyžaduje specifické teoretické a praktické znalosti. (Patří sem zkušenosti se všemi aspekty kvality energie, problémy s kvalitou energie, s nimiž se mohou elektrické instalace vypořádávat, i vliv přenosu energie elektrickou instalací).

Kromě toho je nezbytné správně interpretovat a analyzovat data získaná prostřednictvím energetického monitorování, abyste získali jasný a správný obraz situace, a pokud je to nutné nebo nezbytné,  pomůžeme vám vypracovat radu a akční plán, který přinese zlepšení.

Komlexní monitoring; software, hardware a služby

  • Specializujeme se na monitorování kvality energie, ale můžeme vám také poskytnout poradenství a vysoce kvalitní produkty pro monitorování spotřeby energie. 
  • Jsme rádi, že poskytneme tento kompletní balíček monitorování energie šitý na míru vaší konkrétní elektroinstalaci, přáním a potřebám. Skládá se z kvalitativních měřičů energie a profesionálních analyzátorů kvality energie s přidruženým softwarem, který se bez problémů integruje do vašeho stávajícího prostředí IT.
  • Celkové monitorovací řešení můžeme doplnit o naše služby, včetně aktualizací a upgradů měřičů, analyzátorů a softwaru. Poskytujeme také pravidelné zprávy a rady založené na datech získaných prostřednictvím energetického monitorování. 
  • Po konzultaci s vámi sestavíme nejoptimálnější celkový balíček monitorování.
  • Revize, rozšíření a optimalizace stávajících monitorovacích instalací.

Monitorování energie máte již zavedeno (ve větší míře) v mnoha elektrických instalacích?

Tím však zatím můžete mít přehled pouze o spotřebě energie. Nebo možná nainstalovaný hardware nenabízí nástroje, které potřebujete nebo očekáváte.
V takovém případě vám rádi pomůžeme. Máme odborné znalosti, zkušenosti a produktová řešení k provádění revize stávajícího řešení, k rozšíření a dosažení optimalizace ve stávajících monitorovacích zařízeních. Pokud to bude možné, využijeme i části stávajících analyzátorů a začleníme je do nového komplexního softwarového řešení.

Periodická analýza a zprávy

Pokud je to požadováno, Blue Panther pravidelně analyzuje data získaná z vaší elektrické instalace a sleduje energetické trendy. Po analýze naměřených dat vytváříme reporty. Mohou představovat analýzu spotřeby energie, ale mohou zahrnovat i analýzy naměřených údajů týkajících se kvality energie. Frekvenci periodických hlášení určujete vy.

Tímto způsobem můžeme poskytovat rady ohledně optimalizace kvality energie, energetické účinnosti a úspory energie. Parametry, které mají být monitorovány, jsou určeny společně s manažery energetiky a integrovány do systému pro analýzu napájení. Mohou zahrnovat hodnoty THD ale i další parametry kvality energie, jako je například energetická kapacita instalace.

Pokud chcete získat podorobnější informace o monitorování energie, doporučujeme účast na XVII.Celostátním setkání elektrotechniků ČR, ve dnech 19.-20.10, v Praze 
kde bude mít společnost Blue Panther dne 19.10. od 16.30 -18.30 Workshop na téma

Měření na řízených pohonech, Blue Panther s.r.o.
Přednáší: Ing. Jaroslav Smetana, ředitel Blue Panther s.r.o.
Volně navazuje na přednášku společnosti Danfos
Úvod do koncepce a problematiky měničů obecně,nasazení frekvenčních měničů v průmyslovém podniku a jejich vliv na kvalitu elektrické energie
Vlastnosti elektrické sítě – napájecí napětí, zkreslení napětí a proudu a nesymetrie a jejich vliv na pohon
Napětí meziobvodu – velikost, časové změny – vliv na provoz měniče.
Napětí a proudy na výstupu měniče, odrazy na kabelu a jak je odstranit.
Hřídelové napětí a ložiskový proud a co s ním.

Přihláška na konferenci a informace o cenách 

 

Přehled nových článků

konference
Famatel
blue panther
Schrack
danfoss
dehn

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky