Domů VUT v Brně ožije studentskou soutěží BSEC

VUT v Brně ožije studentskou soutěží BSEC

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Pondělí, 14. únor 2022

bsec uvodni fotoStudenti VUT v Brně se mohou opět těšit na inženýrskou soutěž navazující na loňský EBEC. BSEC (Brno Student Engineering Competition) je soutěž pro 3-4 členné týmy odehrávající se hned na dvou fakultách VUT. Již tradičně bude účastníky čekat velká výzva, týmová spolupráce a hlavně využití znalostí ze školy v praxi. Soutěž se uskuteční v prostorách Vysokého učení technického v Brně ve dnech 20. – 25. února. Přihlásit svůj tým je možné do 18. února na https://best.vutbr.cz/bsec/.

Celá soutěž má dvě části v podobě fakultního kola a předkola. Internetovým předkolem se začne v neděli 20. února, kdy všechny přihlášené týmy mají 24 hodin na řešení jednoho zadání a zaslání výstupu. Porota poté vyhodnotí všechna řešení a vybere postupující, kteří se zúčastní příslušného Fakultního kola, na které se přihlásili. Na Fakultě strojního inženýrství bude soutěž probíhat 23. února, o dva dny později se pak na soutěžící bude těšit Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií.

A v jakých soutěžních kategoriích se bude soutěžit?

Letos se můžeme v soutěži těšit na tři kategorie, a to Build it, Plan it a Code it. V kategorii Build it soutěžící řeší zadaný problém formou sestrojení funkčního modelu zařízení v daném časovém limitu z poskytnutého materiálu a užitím nářadí, které mají k dispozici. Výstupem je prezentace sestrojeného zařízení, jeho klíčových principů a postupu. Kategorie Plan it je zaměřena především na získávání a vyhodnocování informací z dostupných zdrojů a následné řešení problému. V kategorii Code it mají soutěžící možnost ověřit si své programátorské schopnosti a kreativní myšlení na daném zadání z praxe. Závěrem je pak odprezentování jejich řešení, jeho klíčových principů a postupu při řešení úkolu. Výstupy ve všech kategoriích jsou na konci hodnoceny odbornou porotou.

I letos jsou zadání vytvořena ve spolupráci s partnerskými firmami z technického odvětví, jako například Garrett, P&G, Škoda, FNZ či Valeo. Právě networking s firmami z oboru je jedna z klíčových částí BSECu. O kontakt s firmami proto nebude nouze ani tento rok. Navečer před každým soutěžním kolem proběhne Networking Night, kde budou mít jak soutěžící, tak i ostatní studenti příležitost se setkat se zástupci partnerských firem a blíže se s nimi seznámit. Všechna kola navíc budou zakončena Speed datingem s partnery.

Akci BSEC pořádá Studentská organizace BEST Brno a přípravy na ni probíhají téměř půl roku. Samotný BEST Brno vznikl v roce 2005 s cílem pomáhat studentům rozvinout svoje dovednosti kreativním způsobem a získat bližší kontakt s praxí. Organizace BEST (Board of European Students of Technology) je studentská nezisková organizace, která má v současnosti 90 poboček ve 33 zemích Evropy a celkem eviduje přibližně 2 700 členů. Její tradice sahá až do roku 1989 a počet jejích členů od té doby neustále roste. V České republice je BEST zastoupen také v Praze.

 

Zuzana Matonohová

BEST Brno

 
distrelec

Přehled nových článků

insio
testo
ABB
danfoss
brady

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky