Domů Bezpečnostní jednotka SICK Flexi Soft pro zabezpečení autonomních vozíků společnosti Asseco CEIT

Bezpečnostní jednotka SICK Flexi Soft pro zabezpečení autonomních vozíků společnosti Asseco CEIT

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Sobota, 09. červenec 2022

programovatelná jednotkaVýroba a intralogistika se v dnešní době automatizace navzájem doplňují. To, co bylo dříve vnímáno jako dva různé obory, zažívá díky pokračující automatizaci a digitalizaci stále větší společný růst.

Naše portfolio řešení pro mobilní platformy nyní umožňuje jednoduchou realizaci vedení v dráze, navigace, polohování, detekce prostředí, bezpečnosti a manipulace s břemeny. Od malých autonomních transportních systémů nebo AGC (Automated Guided Carts) až po specializované AGV (Automated Guided Vehicle) pokrývají naše senzorová řešení celou oblast automaticky řízených vozíků. Spektrum přitom sahá od cenově výhodných řešení jako vedení v dráze a jednoduchého zamezení kolizím až po plně certifikované bezpečnostní řešení a integrovanou lokalizaci kontur, které lze rozšířit a modulárně přizpůsobit individuálnímu případu použití vašeho autonomního transportního systému.

V oblastech, v nichž spolupracují osoby a mobilní platformy, jsou bezpečnostní senzory základem všeho. Společnost SICK nabízí vhodné senzory a řešení – vždy optimalizované pro potřebnou úroveň bezpečnosti aplikace. Pro jednoduchou integraci bezpečnostních komponentů poskytuje společnost SICK bezpečná řešení řízení, počínaje jednoduchými bezpečnostními relé až po konfigurovatelné bezpečnostní jednotky.

A právě v tato řešení vložila již před řadou let inovativní technologická společnost Asseco CEIT svou důvěru.

„Naše prvé automatické AGV zariadenia, kde boli použité komponenty spoločnosti SICK boli ťahače s označením FTS500 a FTS1300, ktoré sme nasadili v najväčšej automobilke na Slovensku. Odvtedy boli vyrobené nové, modernejšie generácie AGV vozíkov s konturovou či laserovou navigáciou. A vzhľadom na vynikajúcu spoluprácu a kvalitu SICK komponentov, sú súčasťou každého automatického inteligentného AGV zariadenia značky Asseco CEIT.“

Rastislav Tribula
Výskum a koncepčný vývoj Asseco CEIT

Řadu let sloužily k zabezpečení vozíků bezpečnostní laserové skenery řady S300 a S300 mini v kombinaci s reléovými moduly. Již v těchto konceptech byly integrovány dynamické signály z enkodérů DFS60, které sloužily pro přizpůsobení monitorovacích zón skenerů. V průběhu let přibyla další řešení pro antikolizi, ve formě LiDARů TiM310 či 3D kamer Visionary-T2D-LiDARy NAV350 pro lokalizaci vozíků v prostoru a další komponenty z oblasti senzoriky.

V rámci stále rostoucích požadavků trhu na bezpečnost či bezpáskovou lokalizaci se společnost Asseco CEIT dále rozhodla v rámci inovací svého portfolia pro nové unikátní řešení firmy SICK – Safe EFI-pro systém v kombinaci s enkodéry DFS60 či indukčními senzory IME2S.

Systém Safe EFI-pro umožňuje inteligentní zabezpečení automaticky řízených vozíků, robotů a dalších náročných aplikací. Síťová technologie EFI-pro na bázi průmyslového Ethernetu umožňuje rychlou výměnu a přenos zabezpečených a nezabezpečených dat na všech komunikačních úrovních. Systém Safe EFI-pro kombinuje modulární bezpečnostní jednotku Flexi Soft s bezpečnostním laserovým skenerem microScan3 – EFI-pro. Bezpečná komunikace přes komunikační bránu EFI-pro přitom umožňuje rychlé a snadné propojení systémových komponent do sítě. Přes EtherNet/IP™ CIP Safety™ lze bezpečně připojit rovněž aktuátory jiných výrobců, např. řídicích jednotek robotů.

Nový bezpečnostní laserový skener microScan3 je díky inovativní technologii skenování safeHDDM® výjimečný v každém ohledu. safeHDDM® zajišťuje skeneru microScan3 vynikající robustnost, také při přítomnosti prachu či interferenčního světla, a poskytuje vysoce přesná měřená data. K získání těchto měřených dat nejen pro účely zabezpečení, ale také pro lokalizaci a následnou navigaci tak potřebujete jen jeden přístroj.

Až šest bezpečnostních laserových skenerů microScan3 lze zapojit do sítě pro adaptivní a bezpečné snímání okolí. Každý přístroj nabízí až osm simultánně monitorovatelných ochranných polí a až 128 monitorovacích případů. Společně s funkcí Safe Motion Control bezpečnostní jednotky Flexi Soft tak lze monitorovací případy dynamicky přizpůsobit příslušné monitorované oblasti, a to v závislosti na rychlosti a úhlu natočení automaticky řízeného vozíku – pro maximálně produktivní spolupracující stroje.

Společnost SICK pracuje v oblasti mobilních platforem na celé řadě revolučních novinek a věříme, že budeme i nadále silným partnerem společnosti Asseco CEIT, a to nejen v oblasti mobilních platforem, ale rovněž v oblasti výroby jednoúčelových strojů, kde se společnost Asseco CEIT rovněž angažuje. V rámci naší dlouholeté spolupráce poskytujeme konzultace či školení a společně se podílíme na vývoji nových komponent.

Asseco CEIT, a.s. je inovatívna technologická spoločnosť poskytujúca komplexné riešenia z oblasti technických aj procesných inovácií, priemyselnej automatizácie, digitalizácie a optimalizácie, ako aj inteligentnej internej logistiky. Poslaním spoločnosti s vlastným výskumno-vývojovým centrom je podpora produktivity, efektivity a rastu konkurencieschopnosti priemyselných podnikov. Spoločnosť so sídlom na Slovensku úspešne pôsobí na celoeurópskej úrovni, pričom medzi jej zákazníkov patria významné priemyselné podniky najmä z automobilového, strojárskeho, chemického a elektrotechnického priemyslu. Spoločnosť Asseco CEIT, a.s. je od roku 2017 súčasťou medzinárodnej skupiny Asseco.

 

Přehled nových článků

insio


insio


insio

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky