Domů Edison u nás na VOLTu

Edison u nás na VOLTu

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 6
NejhoršíNejlepší 
Neděle, 09. červenec 2023

EdisonKonference VOLT 2023, se nesla ve velkolepém stylu, Nejen přednáškami, ale i takovými převapeními, jako byla pířtomnost " Edisona" na konferenci, 
Byl jistě zpesřením, mezi často dlouhými přednáškami, které si vyžadovali udržet pozornost. . 

Konference byla zahájen přednáškou "Jaké úkony provést při zajištění instalace fotovoltaických elektráren před příchodem, revizního technika v návaznosti na evropskou směrnici a platné normy" přednášce se věnoval p. Rostislav Kubíček

"  Jak postupovat při výběru správného měřicího přístroje při revizích elektrických instalací
Kdy je vhodný jednoúčelový a kdy kombinovaný měřicí přístroj"
S touto přenáško se "popasoval "
Ing  Pavel Šilar, RT E2A, vedoucí oddělení měřicích přístrojů, Micronix Praha
Společnost Hager Electric, jejíž  zástupci  mez nás přijeli s velkou výstavou  expozicí  a byli mezi námi po celé tři dny ,( pozn.autora) 
zastupoval v hlavním pogramuu, pan Štěpán Tyc  s přednáškou " Nabíjecí stanice Hager v kombinaci s fotovoltaickými systémy"
 
Odpolední přednášky slibovaly mnohé. Proto na konferenci VOL2023 přijeli revizní technici z celé České republiky, od Plzně, Českých Budějovic, Liberce, či Ostravy:. A dokonce! náš již dobrý známý z Košic ze soudenío Slovenska.

"Pohledu revizního technika na stará elektrická zařízení instalované podle tehdy platných předpisů"  se věnoval  Štefan Chocholáček  RT E1A , E2B, lektor ŽSE, Měl za cíl, probrat z revizními techniky, kapitolu, jež v praxi revizních techniků sehrává v jejich každodenní praxi velkou roli. ,co ze starými elektroinstalacemi. 
Revizní technici tak byli seznámeni za jakých podmínek je možno starou elektroinstalacii " pustitt, aniž by došlo k porušení požadavku na bezpečnost a bezporuchovost 
revidovaných elektrických zařízení. 

Další část, tolik "očekávaná měření na fotovaltaických elektrárnách  "byla bohužel poznamenána nepřítomností ředitele Blue Panther, který přes příslib své účasti na konferenci nepřijel.Byli poškozeni nejen přítomní revizní technici, ale i organizátoři konference. Ti příslibili, že účast Ing.Smetany bude na dalších přednáškách podchycena 
smluvně. 

Učitým zpestřením byla naopak přednáška" Co nevíte o jeřábech , věnovaná vývoj ovládání a konstrukce jeřábů k výhledu do budoucnosti,
- vývoji ovládání a konstrukce jeřábů k výhledu do budoucnosti,
- různé standardy a speciality z hlediska elektrovýzbroje jeřábů,-
- současně platné normy pro revize a kontroly jeřábů, kterou přednesl
.Bc. Zdeněk Stupka, revizní technik zdvihacích zařízení,  ze společnosti Procházka MP s.r.o.. 
Ing. Hrazdil, který první den přednášek zakončoval přeledem nových norem pro elektroinstalaci, se jako vždy zhostil své přednášky již ve večerních hodinách,dobře. 

Druhý den zahájil svými přednáškami opět pan Kubíček  RT E2A, E2B, lektor ŽSE, z.s. Jako dlouholetý praktik, seznámil účastníky ( především mladší revizní techniky , pozn.autora ) s .náležitosttmi  revizní zprávy z pohledu revizního technika z.s.
V jeho přednášce zaznělo " Přepěťové ochrany ve vlastnictví odběratele, kam se umístují. 

V předposlední dopolední přednášce " Ochrana fotovoltaických elektráren proti přepětí pro stejnosměrné sítě do 1500V DC
- Revize fotovoltaických přepěťových ochran a jejich záludnosti " vystoupil Ing. Daniel Sidun, jednatel KIWA SK. ato přednáška byly vyhodnocena účastníky konference jako nejhodnotnější Úspoře místa v rozvaděčích, moderní trendy v oblasti jističů, proudových chráničů a jejich se věnoval Ing.Jiří Vašinka, produkt manager ABB Poslední dvě přenášky " Čeho by se měl vyvarovat a co by měl znát začínají revizní technik elektrických instalací "  podrobně na základě vlastních zkušeností přednesl Štefan Chocholáček, RT E1A, E1B, lektor ŽSE, z.s (věnovanou předvším mladším a začínajím RT které si tuto přednášku  od nás vyžádali, poznámka autora ) a poslední přednáška byla věnována "  "Rozvodům elektrické energie z pohledu revizního technika "  v podání Rostislava Kubíčka , RT E2A, E2B, lektora ŽSE, z.s.. 

Z konference VOLT 2023 byla pořízena fotodokumentace,kterou najdete zde. Fotografie, jsou ve velkém rozlišení, jsou přístupny nejen účastníkům konference VOL 2023, ale i všem zájemců, kteří by chtěli získat celkový obraz o průběhu konference.
 
Fotodokumentace z konference na adrese

eu.zonerama.com/VOLT2023

 
 

Přehled nových článků

insio


insio


insio

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky