Domů Nová řada jističů s vypínací schopností 10 kA od firmy Hager

Nová řada jističů s vypínací schopností 10 kA od firmy Hager

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Neděle, 10. květen 2009

hager_jistice_titlNová řada jističů kompletně nahrazuje stávající řadu jističů s touto vypínací schopností, přičemž je s touto řadou naprosto kompatibilní, aby při případné kombinaci přístrojů nové a staré řady nevznikali problémy při vzájemné kombinaci. Jedná se o naprosto kompletní řadu jističů s vysokou vypínací schopností 10 kA dle ČSN EN 60898, které jsou dodávány s charakteristikami B, C a D v 1-pólovém až 4-pólovém provedení, včetně provedení 1+N a 3+N. Jmenovité proudy této řady jsou v rozmezí 0,5 až 63 A, přičemž u 1-pólového a 3-pólového provedení s charakteristikami B a C je provedeno barevné rozlišení ovládacích páček dle jmenovitého proudu přístroje.

hager_jistice_1
Obr. 1. Krytí přístrojů odpovídá stupni IP 2x bez ohledu na způsob jejich propojení a přispívá ke zvýšení bezpečnosti při údržbářských pracích.

K jističům lze montovat bez použití nástroje veškerá přídavná zařízení, jako například pomocné a signální kontakty, pracovní a podpěťovou spoušť. Vedle nových technických parametrů, jako například nízký ztrátový výkon se nová řada vyznačuje řadou vlastností, které usnadňují montáž a přispívají k vyšší bezpečnosti při provozu a údržbě rozváděčů. Krytí přístrojů odpovídá stupni IP 2x bez ohledu na způsob jejich propojení.

hager_jistice_2
Obr. 2. Nový upevňovací systém umožňuje demontáž jističe z řady přístrojů i při jejich propojení pomocí propojovacích lišt.

Nový upevňovací systém umožňuje demontáž jističe z řady přístrojů i při jejich propojení pomocí propojovacích lišt. Naprostou novinkou je možnost ozna-čování jednotlivých přístrojů. Pro tyto účely vybavuje firma Hager nové přístroje průhlednými plastovými kryty, které lze jednoduše odklopit a pod ně umístit popisový štítek s označením přístroje. Standardně jsou pro tyto účely sice vybavovány popisovými štítky kryty rozváděčů Hager, ale toto nové řešení umožňuje identifikovat jednotlivé přístroje i při sejmutí tohoto krytu.

hager_jistice_3
Obr. 3. Jednoduché a rychlé označení přístrojů pomocí popisového štítku s průhledným krytem.

Více informací naleznete na www.hager.cz

 

Přehled nových článků

insio


insio


insio

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky