Domů Jednodušší instalace svodičů přepětí

Jednodušší instalace svodičů přepětí

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 
Pondělí, 11. srpen 2008
schneider_titlNa trh se dostávají modely s integrovaným jističem s funkcí odpojovače. Účelem tohoto odpojovače je ochrana elektroinstalace po ukončení životnosti svodiče přepětí anebo ochrana vlastního svodiče před destruktivním zničením v případě průchodu bleskového proudu extrémních hodnot a zabránění případnému požáru.

Před několika lety získala společnost Schneider Electric do svého portfolia zajímavou akvizici, uznávaného světového výrobce přístrojů pro ochranu elektrických zařízení proti přepětí EFI a výsledek tohoto spojení na sebe nenechal dlouho čekat. Schneider Electric poskytl své špičkové know-how oblasti jistících přístrojů a EFI zase v oblasti svodičů přepětí. A právě v těchto dnech se dostává na náš trh výsledek spolupráce těchto uznávaných veličin a světových špiček ve svém oboru.

V rámci inovované nabídky svodičů přepětí Schneider Electric se na trh dostávají i modely s integrovaným jističem s funkcí odpojovače. Účelem tohoto odpojovače je ochrana elektroinstalace po ukončení životnosti svodiče přepětí anebo ochrana vlastního svodiče před destruktivním zničením v případě průchodu bleskového proudu extrémních hodnot a zabránění případnému požáru.

Tyto modely, s integrovaným odpínačem – jističem, jsou nabízeny jako varianta ve všech základních modelových řadách svodičů přepětí Schneider Electric.

V modelové řadě PRF1 (Typ 1) jsou tyto integrované přístroje nabízeny pod obchodním názvem PRF1 Combi ve dvou provedeních 1P+N a 3P+N, určených pro uzemňovací soustavy TN-S a TT.

Výrobková řada PRD (Typ 2 s vyjímatelnými moduly) nabízí celkem 9 modelů pod označením Quick PRD v provedení 1P+N a 3P+N (pro soustavu TN-S a TT) a v provedení 3P (pro soustavu TN-C). Každé provedení je ve 3 variantách (Imax 8, 20 a 40 kA).

schn_11

Pro domovní a bytové aplikace je určena řada Quick PF, odvozená z univerzální řady PF (Typ 2, pevné provedení). Tato řada nabízí 2 modely s integrovaným odpínačem v provedení 1P+N a 3P+N. Řada svodičů Quick PF obsahuje kromě odpínače připojený žlutozelený zemnící kabel 16mm2 pro připojení do zemnící svorkovnice v rozvodnici a kabelovou koncovku pro tento kabel. Provedení Quick PF 1P+N navíc obsahuje příslušenství (2 lišty) pro elektrické propojení mezi svodičem a vstupním chráničem. Lišta s osovou vzdáleností zubů 9 mm je již namontovaná a 2. lišta s roztečemi zubů 18 mm je v příslušenství.

Kombinace svodiče přepětí a integrovaného jističe – odpínače zaručují jistotu certifikované koordinace mezi svodičem přepětí a odpínačem, výrazně zjednodušují instalaci přepěťové ochrany a v neposlední řadě šetří místo v rozvodnici.

Kromě integrovaných přístrojů svodič-odpínač došlo k inovaci a rozšíření nabídky u všech modelových řad svodičů přepětí Typu 2 (dříve kategorie „C“) Schneider Electric. U modelové řady PRD s vyměnitelnými moduly došlo k ve všech proudových kategoriích k rozšíření nabídky o provedení v konfiguraci 2P a 4P pro efektivnější aplikaci v soustavě TN-S. Zároveň došlo ke zlevnění nejpoužívanějších typů až o 30%.

Druhá modelová řada ST v pevném provedení (bez možnosti výměny jednotlivých modulů) bylo nahrazena řadou PF a opět zde došlo k rozšíření nabídky především o typy 2P a 4P.

Nové modely svodičů přepětí umožňují snadnější instalaci v případě nutnosti umístění přístrojů Typu 1 a Typu 2 v jednom rozváděči. V tomto případě již není nutno mezi typy 1 a 2 instalovat rázovou oddělovací tlumivku. Současná široká nabídka nových svodičů přepětí v konfiguracích 1P, 1P+N, 2P, 3P, 3P+N a 4P maximalizuje bezpečnost a funkční způsobilost ve všech typech elektrických systémů (TN-C, TN-S, TT a IT).

Při cenách elektrického zařízení v domácnostech a firmách se instalace přepěťové ochrany určitě vyplatí. A při použití prvků z nové nabídky přístrojů Schneider Electric zvládne volbu a instalaci svodičů přepětí téměř každý.

 
distrelec

Přehled nových článků

amper 2023 Noark Electric Witty Petr Soukup PRE Kiwa Hotel Avanti Abb

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky