Etm.cz - elektrotechnika on-line

Čtvrtek
20. 02. 2020
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů Komplexní logistika je sofistikovaná stavebnice

Komplexní logistika je sofistikovaná stavebnice

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Pondělí, 24. červen 2019

Druhý faktor je opatrnost firem, které uvažují nad tím, zda je dobré a bezpečné vázat se pouze na jednoho dodavatele. Tuto pochybnost je třeba chápat a připravit zákazníkům nabídku tak, aby si mohli vybrat produkt, který skutečně chtějí a potřebují zajistit. A je důležité chápat full-service právě v tomto smyslu.

Výrobce nebo distributor se může ocitnout v situaci, kdy již neudrží krok s potřebnou legislativou, nemá dostatek personálu, či dostatečné investiční prostředky pro pořízení nových technologií. Logistický provider díky širokému portfoliu zákazníků může nabídnout značné zkušenosti, dokáže využít synergií, a zajistit ve svém zájmu nejnovější technologie, vyškolené profesionály a samozřejmě legislativní podmínky, které jsou v rámci logistického řetězce a různých komodit potřebné.

Každý segment, respektive každá firma může využívat jiné služby, anebo jejich skladbu. Pro výrobní firmu zajišťuje Geis například vedení skladu dílů a zásobování výrobních linek just-in-time, odběr hotových výrobků, jejich naskladnění, dodávku obalového materiálu, respektive obalového řešení a jeho realizaci, vychystání a distribuci zásilek podle objednávek jejích zákazníků, nebo třeba jen outsourcing skladu hotových výrobků.Geis spr.vel.IMG 6179 Distribuční firma může chtít outsourcing skladu i napojení na distribuční sítě operátora a zajištění dopravy koncovým zákazníkům. Prodejní subjekty, hlavně z oblasti DIY, využívají značnou část logistického řetězce skupiny včetně cross-dockového řešení přepravy zboží. Kombinací služeb je opravdu velké množství.

To, co nejvíce odpovídá představě o zajištění full-service, a také přispívá ke značným inovacím v logistice, je spolupráce skupiny Geis s klienty v oblasti e-commerce, kdy logistický operátor například zajišťuje import, podle charakteru zboží a požadavku na čas doručení vybírá optimální přepravu (leteckou, železniční, námořní pozemní nebo kombinovanou), zařídí pojištění zboží nad rámec ručení dle CMR, zajistí celní služby, uskladnění, všechny skladové operace, služby s přidanou hodnotou včetně dodávky obalových materiálů a zajištění speciálního balení, vychystávání objednávek, následnou dopravu a distribuci zásilek (balíková, paletová i celovozová přeprava, a to jak v oblasti B2B, tak B2C) s doručením následný pracovní den po vyzvednutí zásilek ve skladu na celém území Česka, a reverzní logistiku, tedy svoz, uskladnění a požadované operace s vráceným zbožím a obaly.

Menší zákazníci požadují zajistit pouze část řetězce, a největší zájem je o využívání multi-user skladů s veškerým zajištěním a manipulacemi a následnou distribuci nebo přepravu zboží.

Geis 3 pracoviste ziveV souvislosti s nabídkou je třeba zmínit i práci obchodního týmu, protože nabídnout takovou komplexní službu vyžaduje úzkou spolupráci provozních specialistů a obchodních manažerů, kteří musí být schopni připravit řešení na míru tak, aby mělo dlouhodobou perspektivu a vyhovovalo oběma stranám.

Navíc je třeba brát v úvahu prudký rozvoj odvětví. Logistika už velmi dlouho není jen selský rozum a kupecké počty. Globalizace, automatizace, robotizace, Logistika 4.0 – to je svět založený na stálých technických inovacích, propojování složitých informačních systémů a toku obrovského množství dat, která je třeba umět nejen zabezpečit, ale také optimálně využít ve všech procesech. IT oddělení skupiny Geis je velmi rozsáhlé a průběžně pracuje na rozvoji i zásadních inovacích ve všech oblastech, ať se to týká dopravních nebo skladových řešení, či optimalizací získávání a využití dat, či datové propojení se zákazníkem i jeho dodavateli.

Více informací na: www.geis-group.cz
Zdroj foto: Geis CZ s.r.o.

 

Přehled nových článků

amper 300x300

EKOLAMP

cez banner 300x300
banner_eltech

zbrojovka

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky