Domů Sony představí na veletrhu CES 2017 svoje nejnovější produkty

Sony představí na veletrhu CES 2017 svoje nejnovější produkty

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Čtvrtek, 05. leden 2017

Nová řada produktů podporujících HDR nabízí zásadně zdokonalený vizuální zážitek ze zábavy

 

Tokyo, Japonsko – Společnost Sony Corporation představí na veletrhu CES 2017, který se bude konat od čtvrtka 5. ledna (místního času) v Las Vegas v Nevadě, svoji nejnovější produktovou řadu určenou pro rok 2017.

 

staen_souborVýstavní prostory společnosti Sony letos představí na veletrhu nejnovější produkty a iniciativy společnosti. Ty se soustředí zejména na produkty, které díky HDR technologii (vysoký dynamický rozsah) zásadním způsobem posouvají standardy kvality obrazu. Návštěvníci veletrhu si budou moci osobně vyzkoušet široký sortiment produktů společnosti Sony, od produktů pro domácí zábavu, jako např. 4K HDR televizory a audio vybavení, které nabízí propracovanou 3D akustiku, přes kamery a projektory, až po herní konzole. Všechny tyto produkty byly navrženy tak, aby rozšířily možnosti, jak si mohou lidé užít zábavu, pro kterou se rozhodnou, a zažít přitom silné emoce.

 

Na tiskové konferenci společnosti Sony, která se konala ve středu 4. ledna (místního času), se ujal slova prezident a výkonný ředitel společnosti Sony Corporation Kazuo Hirai, aby publiku představil neustále se rozrůstající svět produktů a obsahů podporujících HDR. V úvodu představil sérii A1, vůbec první řadu 4K BRAVIA® OLED televizorů od Sony. Dále se zmínil o širokém spektru produktů od společnosti Sony, které obohacují každodenní životy zákazníků, inspirují a naplňují jejich zvídavost. Následně se dotkl také iniciativ společnosti zaměřených na rozšíření spotřebitelských možností na poli elektroniky.

Video z tiskové konference můžete streamovat z následující URL:

www.sony.com/ces

Důležité produkty a prototypy prezentované na veletrhu:

Domácí zábava & zvuk

Společnost Sony je hybnou silou popularizace HDR. Tuto technologii využívá u svých vizuálních a audio produktů a také u různých druhů obsahu, aby mohla svým zákazníkům nabídnout ještě realističtější divácké zážitky.

 

X930D-X940D_front_amd_hero_blk_screenfl-800x420Nová série A1 televizorů BRAVIA OLED je vybavena tím nejlepším z unikátních technologií zajišťujících výjimečnou kvalitu obrazu. Patří mezi ně např. 4K HDR procesor X1™ Extreme, jímž je vybavena série ZD9, vlajková loď společnosti Sony. Procesor X1 Extreme, který ještě zdůrazňuje vizuální přitažlivost 4K HDR obsahu, je schopen využít celý potenciál samostatně svítících OLED panelů. Díky tomu umí produkovat hluboké odstíny černé a jasné světlé odstíny, které věrněji zachycují podobu reálného světa. Série A1 je také vybavena unikátní technologií akustického povrchu Acoustic SurfaceTM, která rozechvívá displej a umožňuje, aby zvuk vycházel přímo z televizní obrazovky. Tím byly u této série eliminovány reproduktory, které bývají obvykle umístěné po okrajích displeje. Bylo tak dosaženo designu bez patrných reproduktorů a bez podstavce. Vzhledem k tomu, že zvuk vydává přímo displej, dochází k synchronizaci zvuku a obrazu, a tím se zdá obraz před vámi ještě realističtější. Navíc si můžete vychutnat ideální divácký zážitek z kteréhokoli místa ve vašem obýváku díky kombinaci OLED panelu s širokým zorným úhlem s technologií akustického povrchu, který synchronizuje obraz a zvuk.

 

Série 4K HDR televizorů BRAVIA XE93 je vybavena unikátní pokrokovou technologií Slim Backlight Drive+(plus) vyvinutou společností Sony, díky níž se jas a kontrast dostávají na ještě vyšší úroveň. Kromě toho nabízí 4K HDR procesor X1 Extreme HDR remaster, který „dopočítává“ standardní dynamický rozsah (SDR) na kvalitu blízkou 4K HDR, a mnoho dalších technologií, jež zdokonalují kvalitu obrazu širokého spektra obsahů. Série XE93 s procesorem X1 Extreme, dosahuje kvality vizuálního výrazu na úrovni formátu 4K HDR s vynikající čistotou obrazu, vysokým kontrastem a velkým barevným rozsahem. Při instalaci na zeď tyto nové televizory BRAVIA doslova splynou se stěnou díky stylovému designu, který ukáže jen obraz a nic jiného.

 

Výstavní prostory společnosti Sony na veletrhu CES nabídnou návštěvníkům koutek, jehož hlavním cílem bude představit řadu zařízení umožňujících přehrávání ve 4K HDR kvalitě. V tomto koutku si návštěvníci budou moci prohlédnout ukázky z herních titulů „Uncharted 4: A Thief's End”, „Gran Turismo Sport” a „Horizon Zero Dawn” pro PlayStation®4 (PS4™) kompatibilních s 4K HDR, hraných na televizorech BRAVIA. V tomto koutku se také představí nový 4K Ultra HD Blu-ray™ přehrávač UBP-X800 a jeho obraz v kvalitě 4K HDR, který diváky doslova vtáhne. Přehrávač podporuje technologii Hi-Res (vysoké rozlišení) a umí přehrávat propracované audio se všemi jemnými nuancemi, které realisticky reprodukuje původně nahraný zvuk.

 

Společnost Sony představila řadu nových produktů na poli audiotechniky, které jsou vybaveny špičkovou technologií. Ta vám umožní naplno si užít kvalitu 4K HDR. Mezi těmito produkty najdeme špičkový zvukový projektor HT-ST5000. Tento zvukový projektor podporuje nejen formát Hi-Res, ale také technologii prostorového zvuku nové generace ve formátu Dolby Atmos®, která povýšila schopnost zcela pohltit diváka na novou úroveň. Nabízí také unikátní technologii „wave-front control S-Force PRO Front Surround“ od Sony, která nasměruje zvukové vlny právě tím správným směrem, aby vytvořila mocný zvuk zaplňující celou místnost. Odborníci na zvuk ze Sony Pictures Entertainment navíc při navrhování HT-ST5000 propůjčili svoje odborné znalosti a pomohli s kalibrací kvality audia, kterou optimalizovali pro přehrávání filmů. Nový vícekanálový integrovaný zesilovač STR-DN1080 je kromě Hi-Res a Dolby Atmos kompatibilní také s DTS:X™. Vytváří zvuk, který se volně pohybuje ve 3D prostoru. Zesilovač je také vybaven dalšími technologiemi, které vytvářejí unikátní akustický prostor od Sony, včetně přesměrování reproduktoru (Speaker Relocation). Tato technologie vytváří optimální akustické prostředí i v domácích podmínkách limitujících ideální instalaci. Dále disponuje také technologií Phantom Sound Back, která vytváří bohatý zvuk šířící se do všech koutů místnosti.

 

Kromě těchto produktů předvede Sony také propojení svých audio přístrojů kompatibilních s Wi-Fi*1 s televizory Sony 4K HDR s platformou Android TV, které jsou kompatibilní s Google Home s platformou Google Assistant. Pomocí jednoduchého hlasového pokynu můžete začít snadno streamovat hudbu z propojených audio přístrojů ve více místnostech najednou, nebo využívat YouTube TM a hudební služby, které nabízí váš televizor. Jak toto hlasové ovládání funguje, si budete moci detailně prohlédnout na veletrhu ve výstavních prostorách Sony. A konečně, Sony bude vystavovat také dva právě vyvíjené prototypy bezdrátových sluchátek s funkcí potlačení okolního ruchu, jejichž cílem bude dopřát vám více svobody při poslechu hudby ve vysoké kvalitě: Jeden model bude v bezdrátovém provedení s nezávisle fungujícím levým a pravým reproduktorem a druhý v provedení s páskem za krk.

1: Bezdrátové reproduktory, systémy pro domácí kino a vícekanálové integrované zesilovače s integrovanou podporou Chromecast.

Fototechnika, související produkty a řešení

Společnost Sony se v oblasti fototechniky a souvisejících produktů snaží přinášet celou řadu technologií a komplexních řešení, která sahají od zdrojů světla, přes objektivy a obrazové snímače až po zpracování obrazu, IP přenos a zobrazení. Sony ve svých výstavních prostorách představí zejména spotřební zobrazovací techniku.

 

Nový laserový projektor VPL-VZ1000ES*2 s ultrakrátkou projekční vzdáleností, který se představí na veletrhu CES 2017, se může pochlubit prostorově úsporným designem. Pohodlně se vejde do obýváku a zpřístupňuje tak možnost užívat si obraz na velkém plátně ve 4K HDR kvalitě, který vás přímo vtáhne do děje. Projektor VPL-VZ1000ES je osazen objektivem s ultrakrátkou projekční vzdáleností a umí promítat, i když je umístěn pouhých 6 palců*3 od povrchu plátna, takže se nemusíte obávat žádných siluet, které by promítání zkazily.

 

Společnost Sony bude také vystavovat nejnovější fototechniku, u níž klade hlavní důraz na rychlost. Patří k ní prémiová bezzrcadlovka α6500 s APS-C čipem, která je schopná kontinuálního snímání rychlostí až 11 fps a je vybavena pětiosou optickou stabilizací obrazu a ovládáním AF pomocí dotykového displeje. Sony dále ukáže model prémiového kompaktního fotoaparátu RX100, který je schopen kontinuálního snímání rychlostí až 24 fps a umí nahrávat superzpomalené záběry. Sony také představí svoje produkty určené pro televizní vysílání a tvorbu obsahu ve formátu 4K včetně živých sportovních přenosů, které nabídnou zcela novou, jedinečnou zkušenost při natáčení videa, jakou vám nenabídnou jiné výrobky, než Sony. Mezi tyto produkty bude patřit kamerový systém HDC-4800 pro živé přenosy, který umožňuje až 8x zpomalené video záběry ve formátu 4K (super slow motion video), nebo profesionální 4K OLED monitor PVM-X550 s úhlopříčkou 55”.

 

V oboru velkoplošných displejových systémů bude společnost Sony vystavovat svůj rozšiřitelný systém obrazovek složených z displejových jednotek. Při jejich výrobě se využívá unikátní technologie displejů CLEDIS™ zaručující vysokou kvalitu obrazu, která využívá jako zdroj světla ultrajemné LED diody. Tento systém bude vystaven ve formě velkoplošné obrazovky o velikosti přibližně 10 m (horizontálně) x 3 m (vertikálně), která reprodukuje bohaté barevné tóny i plynulý pohyb nebo statické záběry. Umožňuje tak vizualizace, které by nebyly na stávajících displejích možné.

2: Model se bude prodávat v USA. Název modelu se bude lišit podle regionu prodeje.

3: Vzdálenost od těla projektoru k povrchu plátna při velikosti plátna 100” (16:9).

Hry a sítě

PlayStation®VR je systém virtuální reality (VR), který pozdvihl herní konzoli PS4™ na novou úroveň, jež hráče zcela vtáhne do hry a obohatí požitek ze hry. Návštěvníci výstavních prostor Sony si budou moci na veletrhu vyzkoušet ve virtuální realitě simulátor jízdy „Gran Turismo Sport” na PlayStation®VR nebo vesmírné dobrodružství ve virtuální realitě „Farpoint”, které využívá při ostřelování nepřátel PlayStation®VR Aim Controller.

Life Space UX

Koncept Life Space UX se dá charakterizovat tak, že nabízí unikátní pojetí a umožňuje nové způsoby, jak přetvořit váš životní prostor. Vůbec poprvé představí v této kategorii společnost Sony model konceptu nazvaného „New 4K Projector -It’s all here-”, který nabízí nové zážitky z různých typů obsahů, jako např. knih, filmů či hudby. Samozřejmě je možné tento koncept používat jako konvenční projektor, který vykouzlí velké plátno u vás doma tím, že promítá obraz na nejbližší stěnu, abyste mohli obsah shlédnout. Ale koncept “-It’s all here-”, který je podstatou, přináší radost z objevování nového obsahu. Například byste si jeho pomocí mohli na stěnu promítnout velké množství přebalů knih, potom si vybrat jeden, který vás nejvíce zaujme, a otáčet listy, a tak si knihu prolistovat. Kromě toho budou na stánku Sony k vidění také již představené produkty: 4K projektor s ultrakrátkou projekční vzdáleností, žárovkový reproduktor, přenosný projektor s ultrakrátkou projekční vzdáleností nebo skleněný reproduktor. Prostřednictvím Life Space UX nabízí společnost nové hodnoty a umožňuje nové pojetí vašeho životního prostoru.

 

Nakonec nabídne Sony také náhled do různých iniciativ, jimiž se společnost snaží rozšířit možnosti oboru spotřební elektroniky. Patří mezi ně koncepty prototypů „N” a „T”, které vzešly z iniciativy pro výzkum a vývoj Future Lab Program™. Ta se zaměřuje na spoluutváření budoucích životních stylů ve spolupráci s uživateli. Představí se nejrůznější produkty, které pocházejí ze start-upových projektů interní iniciativy Sony Seed Acceleration Program, která je inkubátorem pro nové obchodní aktivity: Chytrá zařízení Xperia™, která nabízejí nové možnosti komunikace, autonomní drony a průzkumné a měřící služby zpracování dat založené na cloudech nabízené partnerskou společností Aerosense Inc. 

 

 
distrelec

Články na podobné téma

Přehled nových článků

Brož MaR

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky