E-shop Elektrotechnici.cz

Etm.cz - elektrotechnika on-line

Neděle
13. 06. 2021
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů Světové prvenství - videohodinky a průhledný mobil

Světové prvenství - videohodinky a průhledný mobil

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Sobota, 02. květen 2009

LG_titlMobilohodinky LG GD910 si lidé mohli prohlédnout již na lednovém veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas, kde byly vystaveny. Teprve nyní LG předvedlo, jak tento přístroj funguje ve skutečnosti. Designové videohodinky LG s celodotykovou obrazovkou jsou vybavené kamerou, reproduktorem a mikrofonem. Tvář volaného se objeví na displeji o úhlopříčce 3,6 centimentru. Na zařízení lze zároveň pohodlně psát textové zprávy v režimu známém z celodotykových mobilních telefonů LG.
„To, čím lidé dřív byli okouzleni ve špionážních nebo sci-fi filmech, bude v nejbližších měsících možné koupit v obchodech,” uvedl Vít Šubert, výkonný ředitel české pobočky LG. Rotvrdil také, že firma chce pokračovat ve vývoji obdobných produktů, kterými vytváří nové trendy v segmentu mobilních komunikací.

LG_3

Na první pohled vypadá model LG GD910 jako drahé hodinky v moderním designu. Je to díky použitým materiálům a propracovaným detailům. Výsledkem je nejen stylový design, ale také komfortní nošení a intuitivní ovládání. Celodotykový displej je krytý sklem se zvýšenou odolnosti, to všem v kovovém a zároveň tenkém (13,9 mm) pouzdře.
Mobilohodinky LG GD910 podporují technologii 3G HSDPA (7,2 Mbps) pro vysokorychlostní práci s daty, a to zejména pro plynulý přenos obrazu a zvuku při videohovorech. Mezi další funkce patří rozpoznávání hlasu, plnohodnotné psaní a ovládání textových zpráv či běžné hlasové hovory. Přístroji nechybí MP3 přehrávač, rozsáhlý adresář nebo pokročilý organizér. Připojit lze Bluetooth zařízení.
Za osobním zapojením Steva Balmera z Microsoftu do premiéry LG GD910 lze hledat úzkou spolupráci mezi oběma firmami, kterou oznámily v loňském roce. První výsledkem této strategické kooperace je smartphone LG GM730, představený také na veletrhu Mobile World Congress v Barceloně. Jako první na světě nabídne operační systém Windows Mobile 6.5.

LG_4

Mobilohodinky s videohovory LG GD910 se začnou prodávat v průběhu letošního roku, s největší pravděpodobností také v Česku a na Slovensku. Cena zatím nebyla stanovena.

Telefon LG CRYSTAL (LG GD900) fascinuje plně průhlednou senzorickou klávesnici s podsvícením, a tak při vysunutí vypadá, jako by celý byl vyrobený z lehce namodralého skla. Stalo se tak na veletrhu Mobile World Congress v Barceloně. S největší pravděpodobností bude tento model v prodeji i v Česku a na Slovensku, a to během prvního pololetí tohoto roku.

LG_1

LG udělalo další zásadní krok v oblasti designu a materiálů mobilních telefonů nové generace. Moderní koncept krásy staví firma na průhlednosti.
Na rozdíl od přístrojů, které jsou opatřeny výraznými barvami, je telefon LG CRYSTAL představitelem nejčistšího designu a stylu.
„Od tohoto modelu si slibujeme, že iniciujeme nový trend ve vzhledu mobilních zařízení,“ řekl Vít Šubert, výkonný ředitel LG Electronics CZ. Firma tím také potvrzuje svoji sílu v oblasti design.

LG_2

Stejně tak zaujmou i chytré technologie, jimiž je LG CRYSTAL vybaven, včetně celodotykového ovládacího displeje.

 

Přehled nových článků

topdluhopisy.cz
tepla podlaha deti online seminar
cez banner 300x300

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky