Domů xComfort pro ovládnutí inteligentní domácnosti

xComfort pro ovládnutí inteligentní domácnosti

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 5
NejhoršíNejlepší 
Čtvrtek, 05. prosinec 2013

SM_telefon_rukaV současné době existuje několik řešení pro vzdálené ovládání domácnosti. Ovládání osvětlení, rolet a nejrůznějších spotřebičů, kontrola jejich stavu, ovládání garážovových vrat, příjezdové brány, regulace teploty a harmonogramu vytápění/chlazení pro jednotlivé místnosti a okruhy, kontrola zabezpečení domu, sledování spotřeby energií a řada dalších užitečných funkcí je možná díky řešení xComfort.

Ke koncovým prvkům (radiátory, spotřebiče, elekrické zásuvky...) jsou instalovány aktory, které se všemi senzory (vypínače, termostaty apod.) komunikují bezdrátově. Pokud je třeba, tato zařízení na základě zjištěných kvalit ovladani-svetel-spotrebicusignálu informaci předávají dál na větší vzdálenosti i přes překážku (kovový rozváděč či železobeton – snadno obejdou - mluvíme o routingu signálu „vzduchem“). Proto je bezdrátová elektroinstalace vhodná nejen do novostaveb, ale čím dál tím více se používá ve stávajících bytech a domech, do kterých je integrace velmi jednoduchá a často se obejde bez stavebních úprav.

xComfort najde využití kromě rezidenčního bydlení také v komerčních a menších administrativních budovách pro řízení osvětlení, zastínění budov s časovým řízením nebo ovládáním dle venkovních vlivů (teplota, intenzita, déšť, vítr), zónovou regulaci vytápění a chlazení, energy management s kontrolou aktuální spotřeby el. energie, plynu a vody. V těchto projektech se pro komunikaci mezi patry nebo vzdálenými objekty nainstalují RF ECI-LAN komunikační jednotky, které umožní hlavní páteřní komunikaci RF systému po datovém kabelu ethernet.

Ovládání včetně vizualizace provozních stavů může být z dotykového panelu nebo tabletu, PC či smartphonu. Do systému je možné rovněž integrovat audio/video funkce – např. systém Control4. Je to umožněno díky několika RF xComfort rozhraním –USBECI-LAN, nebo TCP/IP.  

RF SMART MANAGER XCOMFORT
Nová řídící jednotka pro smartphone, tablet nebo nootebok
Řídicí jednotka Smart Manager je srdcem každé chytré elektroinstalace. Instaluje se při požadavku ovládání RF systému z chytrých telefonů a rovněž umožní komfortní řízení domu. Do internetu se připojí přes WiFi modem nebo LAN-router, pro komunikaci využívá TCP/IP protokol. Začlenění do sítě je velmi snadné, neboť využívá DHCP IP adresu. Eaton server zajistí ověření přístupů – hesla a uživatelského jména.

smart-manager-komunikaceSmart Manager v rámci internetu zprostředkuje vzdálené propojení domácnosti s chytrým telefonem. Zajistí kromě ovládání osvětlení, rolet a spotřebičů – především zónové řízení vytápění a chlazení, vyhodnocení spotřeby energií, logické řízení domácnosti s časovými a jinými komfortními funkcemi, obdobně jako jsou obsaženy v Room Manageru. Je vybaven SMS a e-mailovou komunikací, software umožňuje integraci IP kamer, nabízí uživatelskou parametrizaci scén, časů, teplot apod.  

Ovládání je možné v domě i mimo dům. Pokud jste v dosahu domácího WiFi routeru, ke Smart Manageru se připojíte přímo ze svého smartphonu nebo tabletu. V tomto případě chytrý telefon nahradí běžný RF dálkový ovládač. Pro vzdálené ovládání mimo dům, je nezbytné připojení k internetu. 

Smart Manager komunikuje bezdrátově až s 99 RF prvky v přímém dosahu, nebo i přes routing. Pokud je instalace rozsáhlejší, doporučujeme vždy použít ECI-LAN interface s připojením do ethernetu. V tomto případě každý ECI-LAN rozšíří komunikaci Smart Manageru o dalších 99 RF zařízení. Maximálně lze instalovat 255 ECI-LAN jednotek. Typická RFaplikace má však 2 – 3 ECI-LAN jednotky, větší počet ECI-LAN jednotek může zpomalovat komunikaci. Z tohoto důvodu předpokládáme maximální počet datových bodů v RF projektu okolo 300 – 400 DB, což je představuje skutečně velký projekt.    

Zákaznická aplikace pro řízení domu včetně regulace vytápění/chlazení běží v RF Smart Manageru. Montážní firmy ocení možnost vzdálené konfigurace aplikace přes webový prohlížeč. Pokud dojde k výpadku internetového připojení, řízení objektu není nijak zvlášť ohroženo. Není možné pouze vzdálené ovládání – regulace vytápění a ostatní řízení je však plně funkční.  

Pro ovládání domácnosti je nutné do všech smartphonů a tabletů nainstalovat aplikaci Smart Home xComfort, která přes internet zprostředkuje komunikaci se Smart Managerem. Přístup je zabezpečen heslem a uživatelským jménem. Pro zařízeníiOS Apple OS Android se aplikace ZDARMA stáhne z marketu mobilních aplikací (App Store / Android Market). Aplikace poskytuje všechny potřebné funkce pro ovládání osvětlení, rolet a spotřebičů, nastavení teplot a časů pro vytápění včetně vzdáleného dohledu nad domem. Ještě než si pořídíte RF instalaci, aplikaci si můžete otestovat v demoverzi a seznámit se s jejími možnostmi.  

Stačí stáhnout aplikaci Smart Home xComfort
Ke Smart Manageru se lze vzdáleně připojit i ze smartphonů s jiným operačním systémem. V tomto případě se aplikace Eaton xComfort do telefonu neinstaluje, ale spustí se v internetovém prohlížeči, kterým je vybaven každý chytrý telefon nebo PC zařízení. Stejné řešení se použije i pro počítače s OS Windows, které umožní plnohodnotné ovládání funkcí včetně monitoringu a vizualizace stavů a hodnot. Více informací na http://www.xcomfort.cz
energie-pod-kontroloukonfigurace-vytapeniovladani-rolet-nebo-zaluziihistorie-namerenych-teplot_1

 

 
distrelec

Přehled nových článků

insio
testo
ABB
danfoss
brady Test

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky