Domů Kvalitní rozběh motorů se softstartéry DS7 v systému SmartWire-DT

Kvalitní rozběh motorů se softstartéry DS7 v systému SmartWire-DT

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 
Pátek, 04. leden 2013

00Eaton Elektrotechnika s.r.o. (dříve Moeller Elektrotechnika), přední výrobce a distributor elektrotechnického zařízení, uvedla v těchto dnech na trh nové softstartéry DS7 podporující komunikaci SmartWire-DT. Nová řada nabízí monitoring dostupnosti a bezpečnosti systému, konkrétně monitoring pohonů i možnost vzdálené údržby. Snadná je rovněž i instalace a projektování.

 

Softstartéry jsou stále častěji využíványjako alternativa k rozběhům hvězda-trojúhelník.Moderní způsob spouštění motorů jevhodný zejména pro aplikace, jako jsou čerpadla,ventilátory nebo dopravníkové pásy.Softstartéry udržují vysoký točivý momenta odstraňují proudové špičky vznikající přispouštění motorů standardním způsobem. Mají ovšem i další výhodu– na rozdíl od klasických spínacích řešení uživatelé používají pouze jedenpřístroj, kde jsou rozměry zařízení mnohem kompaktnější. SoftstartérDS7 zabírá méně místa než kombinace pro rozběh hvězda-trojúhelník.Série DS7 nabízí komplexní řadu od 4 do 200 A (1,5 až 110 kW/400 V),která dokáže pokrýt většinu aplikací.

 

Softstartéry DS7 s rozhraním SmartWire-DT01

Nově jsou v portfoliu firmy Eaton také softstartéry DS7 s integrovanýmrozhraním SmartWire-DT. Inovativní komunikační a propojovací systémSmartWire-DT je nedílnou součástí strategie firmy Eaton. Tento systémotevírá pro uživatele nové možnosti úspory v různých oblastech. Výhodouje nejenom podstatné snížení úsilí při zapojení, ale také při projektování,plánování, uvedení do provozu nebo servisu. SmartWire-DT rovněžnabízí znatelné vylepšení s ohledem na dostupnost systému a bezpečnost.V kombinaci s elektronickými motorovými spouštěči PKE poskytujesystém SmartWire-DT lepší monitoring pohonů, tedy monitorování stavůi možnost vzdálené údržby.

 

Nejen monitoring, ale i ochrana

Systém zpracovává příslušné údaje, jako je skutečný proud motoru, tepelnézatížení a provozní stavy. Tyto hodnoty mohou být neustále sledoványa analyzovány bez nákladné I/O technologie. Komplexní diagnostickémožnosti jednotlivých SmartWire-DT stanic umožňují provozovatelůmsprávné načasování zásahů do výrobního procesu – před tím, než dojdek neočekávané odstávce.

Softstartéry DS7 tak díky těmto funkcím naleznou celou další škáluvyužití. Kombinace PKE a DS7 SWD navíc dokonale chrání DS7-SWD předpřetížením, nabízí nastavitelnou funkci omezení proudu. SmartWire-DTrozhraní umožňuje parametrizaci softstartérů DS7 z jednoho centrálníhomísta. Řídicí příkazy jsou do softstartérů odeslány pomocí komunikačnísběrnice a stejným způsobem lze též vyčítat ze zařízení diagnostická data.

 

Softstartéry se ovládají přes tři volitelné profily

První, jednoduchý profil Start/Stop, který je znám z kombinace motorovéhospouštěče PKE a stykače DIL. A druhý, 8bitový profil softstartéru, kterýje rovněž poskytován pro frekvenční měniče a nabízí více možností.Třetí – řídicí profil, který je podobný profilu Profidrive. Parametry DS7-SWDlze kdykoli číst a zapisovat prostřednictvím acyklických příkazů, bez ohleduna zvoleném profilu. Mechanismy pro zápis a čtení všech přístrojovýchparametrů DS7-SWD jsou popsány v profilu Profidrive pro měniče. To nabízípřístup ke standardním parametrům nejen pro frekvenční měniče, aletaké softstartéry. Nastavení potenciometrů na DS7-SWD může být taképřepsáno, například v případě, kdy má být vzdáleně vyloučeno nastavenímístní.

DS7-SWD nabízí podrobný diagnostický systém, který umožňujemnohem více, než mohou nabídnout standardní přístroje. Kromě pamětiporuch známé z frekvenčních měničů, DS7-SWD nabízí detekci a hlášenídevíti různých přístrojových chyb a dalších 35 zpráv pro komunikačníchyby. Související PLC funkční bloky zajišťují jednoduchou manipulaci sevšemi profily DS7-SWD.

Pro další informace jsme k dispozici na níže uvedených kontaktechnebo navštivte webové stránky http://www.eatonelektrotechnika.cznebo http://www.eaton.cz.

 

Eaton Elektrotechnika s.r.o.

Komarovska 2406, 193 00 Praha 9

Tel.: +420 267 990 464

www.eaton.cz

 
distrelec

Přehled nových článků

insio
testo
ABB
danfoss
brady Test

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky