E-shop Elektrotechnici.cz

Etm.cz - elektrotechnika on-line

Pátek
14. 05. 2021
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů Rodina odebíracích robotů ABB má již šest členů

Rodina odebíracích robotů ABB má již šest členů

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Úterý, 08. červenec 2014

IRB_360_.JPG

Společnost ABB, přední světový dodavatel technologií pro energetiku a automatizaci, představila novou variantu odebíracích robotů rodiny FlexPicker™ s označením IRB 360-6 pro balení různých výrobků, s užitečným zatížením 6 kg, dosahem 1 600 mm a vertikálním zdvihem 460 mm. Nižší užitečné zatížení ve srovnání s 8kg variantou robotu FlexPicker je kompenzováno dlouhým dosahem u aplikací, při nichž musí být dopravníky hodně daleko od sebe nebo jsou z různých environmentálních důvodů vyžadovány dlouhé vzdálenosti mezi odebíracími a ukládacími pohyby.

 

 Již téměř 15 let si robot IRB 360 FlexPicker od společnosti ABB drží vedoucí postavení v oboru nejmodernějších technologií odebírání a balení předmětů. Ve srovnání s klasickou těžkou automatizací nabízí IRB 360 mnohem vyšší flexibilitu na kompaktní ploše při současném zachování přesnosti a vysokých užitečných zatížení.

 

Rodina IRB 360 nyní obsahuje varianty s užitečným zatížením 1 kg, 3 kg, 6 kg a 8 kg a dosahem 800 mm, 1 130 mm a 1 600 mm – což znamená, že robot IRB 360 je téměř pro každé použití. Díky vynikajícímu řízení pohybu, krátkým časům cyklu a vysoké přesnosti může IRB 360 pracovat vysokou rychlostí v úzkých nebo širokých prostorech, a to s velmi malými tolerancemi. Každý FlexPicker má rovněž k dispozici přepracovanou nástrojovou přírubu, která umožňuje použít větší chapadla, a tak dosáhnout vysokých rychlostí při účinné manipulaci s průběžně balenými výrobky z dělicího pásu.

 

„Jsme hrdí, že jsme dokázali doplnit rodinu FlexPicker a udržet si vedoucí postavení na trhu robotického sbírání a balení předmětů,“ říká Klas Bengtsson, produktový manažer ABB pro sbírání, balení a paletizaci. „Celá rodina robotů IRB 360 nyní může nabídnout řešení pro nejkratší, nejrychlejší a nejlehčí úkoly i pro operace, při nichž potřebujete současně odebírat různé těžké výrobky.“

 

Rodina IRB 360 je rovněž navržena pro práci v nejnáročnějších omyvatelných prostředích, ve kterých je zásadní konstrukce zajišťující soustavné dodržování přísných hygienických podmínek, jaké panují v masném a mlékárenském průmyslu. Varianta s celonerezovými díly je certifikována podle IP69K, proto ji lze omývat průmyslovými čisticími prostředky a vysokotlakou horkou vodou.

Robot je také navržen s hladkými, omyvatelnými povrchy a klouby nevyžadujícími maziva, které jsou odolné vůči většině korozivních látek.

 

Každý robot IRB 360 lze snadno nastavovat pomocí softwaru PickMaster™ od ABB, který se stal neocenitelným nástrojem pro integrátory a uživatele robotu. Software PickMaster umožňuje vytvořit, nasimulovat a naprogramovat za méně než den celou linku, takže jako poslední krok už stačí jen nainstalovat roboty a související zařízení.

 

Na všechny produkty jednotky ABB Robotika se vztahuje podpora poskytovaná globálními obchodními a servisními organizacemi na více než 100 místech v 53 zemích světa.

 

Jednotka ABB Robotika je předním dodavatelem průmyslových robotů – zajišťuje také software pro roboty, periferní zařízení, modulární výrobní jednotky a servis pro činnosti, jako jsou svařování, manipulace, montáž, lakování a konečné úpravy, odebírání produktů, balení, paletizace a obsluha strojů.

 

Ke klíčovým trhům patří automobilový průmysl, výroba plastů, kovovýroba, slévárenství, elektronika, výroba obráběcích strojů, farmaceutický a potravinářský průmysl a výroba nápojů.

Silná orientace na řešení pomáhá výrobcům zlepšovat produktivitu, kvalitu výrobků a bezpečnost pracovníků.

 

Společnost ABB namontovala po celém světě více než 200 000 robotů.

 

Články na podobné téma

Přehled nových článků

Veleton.cz
topdluhopisy.cz
tepla podlaha deti online seminar
cez banner 300x300

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky