E-shop Elektrotechnici.cz

Etm.cz - elektrotechnika on-line

Pátek
14. 05. 2021
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů Pestrý design pro pestrý život!

Pestrý design pro pestrý život!

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Pondělí, 15. červen 2015

levit_maleLevit®, tak se jmenuje designová řada vypínačů a zásuvek od ABB, za jejichž návrhem stojí nositel ceny Czech Grand Design 2013 Jan Čapek. Tento mladý český designér dokázal bravurně skloubit nadčasovost a kreativitu s elegancí a praktičností. Za svůj počin získal trefné označení „neobyčejný designér obyčejných čtverečků“, pro něž dokázal nadchnout jak uživatele samotné, tak odbornou veřejnost, a to díky dvěma barevným vrstvám, které vytváření efekt jako by se vznášely na stěnách, tedy levitovaly. Produkty Levit tak dnes nacházejí uplatnění v mnoha směrech architektury - v domácnostech, v moderních kancelářských prostorách, zábavních centrech, hotelových zařízeních, zkrátka všude, kde se lidé neobejdou bez světla a elektřiny.

 

„Podle zadání jsem měl udělat obyčejný čtvereček, který se mačká. A to byla právě obrovská výzva. Pokud bych udělal něco moc crazy, tak si to nikdo nekoupí. Nikdo nechce mít doma na zdi nic jiného, než právě obyčejný čtvereček,” komentuje svůj nápad Jan Čapek. Řada Levit rozšiřuje stávající nabídku ABB vypínačů na 16 designů a dokazuje, že i obyčejná zásuvka nebo vypínač mohou být malým uměleckým dílem. V základní nabídce Levit nyní naleznete 11 barevných kombinací od standardní bílé barvy přes odstíny kávové a metalické až po křiklavé barvy. Z nich si tu svou kombinaci hravě sestaví jak milovník klasiky, tak i odvážný individualista. Levit zkrátka dokáže být elegantní, i extravagantní, především je ale hravý.

 

Hlavní výhodou řady Levit je možnost kombinovat spodní a horní díly. Pokud tedy majitele po chvíli omrzí pestrá barva, vybere si novou decentnější barvu vrchního krytu rámečků, vypínačů a dalších přístrojů a jednoduše sejme a pak znovu nacvakne nově zvolené výměnné díly krytů. To z obyčejné věci činí hru s barvami a designem a vlastně i celkovým vzhledem místnosti. Řada Levit obsahuje samozřejmě také veškeré přístrojové vybavení pro moderní elektroinstalaci – spínače se signalizací řešenou LE diodami, žaluziové spínače, datové zásuvky, televizní zásuvky, moderní kryty pro HDMI, či USB zásuvky a dokonce také stmívače včetně verzí pro LED zdroje, digitální termostaty, pohybové senzory a FM rádio do zdi.

abb-levit-jan-capek-0Levit značnou pozornost a zájem spotřebitelů už na loňském veletrhu Amper, kde byl poprvé představen veřejnosti. Ocenění na sebe nenechalo dlouho čekat a o necelý rok později na letošních brněnských stavebních veletrzích byl Levit slavnostně vyhlášen Výrobkem roku 2015 za design. Cílem této soutěže, která patří mezi nejstarší svého druhu v České republice, je upoutat pozornost na pokrokové výrobky a technologické postupy, určené pro stavebnictví. Odborná a profesní porota složená z 6 zástupců ČKAIT, ČSSI, ČKA a Obce architektů ocenila Levit nejen za jedinečný design, ale také za variabilitu, která ho pozvedá nad běžné vypínačové řady.

 

Více informací najdete na www.abb.cz/elektropraga.

 

 

Články na podobné téma

Přehled nových článků

Veleton.cz
topdluhopisy.cz
tepla podlaha deti online seminar
cez banner 300x300

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky