E-shop Elektrotechnici.cz

Etm.cz - elektrotechnika on-line

Neděle
13. 06. 2021
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů Nové frekvenční měniče Altivar 320 zvyšují provozní hodiny strojů a průmyslových aplikací

Nové frekvenční měniče Altivar 320 zvyšují provozní hodiny strojů a průmyslových aplikací

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Úterý, 11. říjen 2016

Logo_SE_GreenSpolečnost Schneider Electric uvádí na trh zástupce rodiny Altivar Machine – nové frekvenční měniče Altivar 320 se zaměřením na základní i pokročilé průmyslové aplikace.  Vynikají optimální kombinací všestrannosti, bezpečnosti a spolehlivosti. „Vývoj měničů byl zaměřen na zkrácení času, který je nutné věnovat konfiguraci, systémové integraci, údržbě, diagnostice a bezpečnostním operacím. Citelné zrychlení všech těchto činností vede k nárůstu provozních hodin strojů a průmyslových aplikací, a to při současném snižování nákladů na jejich inženýring a provoz,“ shrnuje Vladimír Janypka, obchodní ředitel divize Průmyslová automatizace ze Schneider Electric.

Naprostá otevřenost v komunikaci

Altivar 320 nabízí flexibilní a otevřené připojení do továrních linek a komunikačních sítí, přes které je možné měnič řídit, konfigurovat, monitorovat a nastavovat. Podporuje řadu nejpoužívanějších komunikačních protokolů. Již v základním provedení má integrovány komunikace Modbus a CANopen. Volitelně lze formou zásuvných modulů doplnit další komunikační protokoly: EtherNet/IP – Modbus TCP, EtherCAT, Profibus, Profinet, nebo DeviceNet. Frekvenční měniče Altivar 320 podporují jak PLCopen, tak testované, ověřené a zdokumentované architektury (TVDA), které pomáhají účelně zkrátit projektový a inženýrský čas. Skvěle proto zapadají do koncepce MachineStruxure. 

Odpadají investice do externích bezpečnostních přístrojů

Frekvenční měniče Altivar 320 mají integrovánu celou řadu bezpečnostních funkcí, které lze navíc snadno a rychle parametrizovat z jednoho prostředí. Jedná se například o funkci bezpečného vypnutí točivého momentu (STO), bezpečného zastavení (SS1), bezpečného omezení rychlosti (SLS), bezpečné maximální rychlosti (SMS) nebo bezpečně uzavřených dveří stroje (GDL). Bez problému splňují požadavky na bezpečnostní funkce v elektrických pohonech s frekvenčními měniči dle směrnice Machinery Directive 2006/42/EC. Z hlediska integrity bezpečnosti dosahují až úrovně SIL 3 / PLe kat. 3. „Tam, kde jsou použity frekvenční měniče Altivar 320, již není třeba investovat do dalších externích bezpečnostních přístrojů. Výše uvedené vybavení samozřejmě výrazně zjednodušuje proces certifikace strojů a průmyslových aplikací,“ upřesňuje Vladimír Janypka ze Schneider Electric.

Odolný systém zvládne nasazení do jakéhokoliv provozu

Frekvenční měniče Altivar 320 se vyznačující vysokou spolehlivostí a odolností. Zvládají nepřetržitý provoz v náročných podmínkách charakterizovaných například zvýšenou úrovní okolní teploty a prašnosti, častými výpadky elektrické sítě nebo častými výskyty mechanických závad. Již v základním provedení obsahují desky plošných spojů, které jsou lakovány v souladu s normou o ochraně proti korozi a agresivnímu prostředí IEC 60721-3-3. Měniče Altivar 320 splňují chemickou třídu odolnosti 3C3 a mechanickou třídu odolnosti 3S2. Bez snížení výkonu je lze provozovat do 50 °C, se sníženým výkonem pak až do 60 °C. 

 

Články na podobné téma

Přehled nových článků

topdluhopisy.cz
tepla podlaha deti online seminar
cez banner 300x300

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky