Etm.cz - elektrotechnika on-line

Pátek
27. 11. 2020
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů Technologie Schneider Electric pomáhají českým strojařům s exportem do Velké Británie

Technologie Schneider Electric pomáhají českým strojařům s exportem do Velké Británie

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Pátek, 20. říjen 2017

stroj_RWT_smStrojírenská společnost RWT z Rychnova nad Kněžnou, přední evropský výrobce brousících strojů, posiluje export do Velké Británie S expanzí na zahraniční trhy pomáhají firmě komponenty i software od Schneider Electric. O podrobnostech hovoří majitel společnosti RWT Petr Rojek.

Co je klíčové pro vstup na britský trh

Při vstupu na britský trh hraji roli dobré renomé českého strojírenství v Anglii a především použití kvalitních elektro-komponentů ve strojích, které zvyšují konkurenceschopnost na tamním trhu. „Britům se líbí i ovládací software, který vyvinuli naši technici ve spolupráci s aplikačními inženýry Schneider Electric. V grafickém provedení ovládacího systému je chytře vyřešeno použití funkčních ikon namísto textů, které by vyžadovaly jazykové mutace pro různé trhy. Vlastně nám to docela slušně otevírá dveře k jednání s řadou nových obchodních partnerů,“ přibližuje majitel firmy Petr Rojek. 

Využití českých strojů ve Velké Británii

Primárně se stroje od RWT používají na ostrovním trhu ve stavebnictví a strojírenství, využití však nacházejí také v automobilovém a leteckém průmyslu, který tvoří nemalou část britské ekonomiky. Jsou určeny do provozů zabývajících se výrobou laserových výpalků, výlisků, výstřižků z oceli, nerezu a dalších kovových a nekovových materiálů. Jsou vhodné k odstranění oxidační vrstvy po laserovém pálení, broušení a leštění rovinných a plochých dílců, k zaoblování hran a přípravě pro další zpracování.

Specifika jednání s britskými obchodními partnery

Petr_Rojek_majitel_RWTA jak se vlastně jedná s britskými obchodními partnery? „Britové očekávají osobní přístup, kvalitu, technologickou inovaci, zákaznický servis a hlavně rychlost reakce při řešení případných nejasností. Důraz je také kladen na marketing a prezentaci firmy na mezinárodních výstavách, což zvyšuje kredit. Při jednání je dobré míti oddělenou obchodní a technickou část, proto je vhodné využití britského modelu a na jednání přijít v doprovodu technického pracovníka,“ uzavírá majitel společnosti RWT Petr Rojek. 

 

Články na podobné téma

Přehled nových článků

AMPER 2021
tepla podlaha deti online seminar
mepax 300x300

EKOLAMP

cez banner 300x300
zbrojovka

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky