Domů Krokové motory se zpětnou vazbou FASTECH

Krokové motory se zpětnou vazbou FASTECH

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Neděle, 20. leden 2013

00Krokové motory FASTECH jsou revolučním řešením pro polohovací aplikace. Jde prakticky o spojení krokového motoru s optickým enkodérem a vyspělou řídící elektronikou. Toto spojení umožňuje přesné řízení bez ztráty kroku při nízkých i vysokých výstupních rychlostech.

 

Velkou výhodou je přídržný moment a také plynulý chod. Krokové motory lze řídit frekvenčně, interní poziční tabulkou nebo pomocí komunikací. Lze volit mezi externími i interními drivery, které mohou obsahovat i vnitřní PLC.  

 

Ezi-SERVO Plus-R - krokové motory se zpětnou vazbou  a externím driverem

- výkon 0,12 až 12 N.m
- optický enkodér s 10000 až 32000 pulzy na otáčku
- driver obsahuje vnitřní kontrolér (logiku)
- možnost polohování dle definované tabulky
- možnost zasíťování pohonů
- jednoduchá parametrizace díky intuitivnímu SW

  

 

Ezi-SERVO All - krokové motory se zpětnou vazbou s integrovaným řízením

- výkon 0,32 až 2,4 N.m
- optický enkodér s 10000 až 20000 pulzy na otáčku
- driver obsahuje vnitřní kontrolér (logiku)
- možnost polohování dle definované tabulky
- možnost zasíťování pohonů
- jednoduchá parametrizace díky intuitivnímu SW

 

 

 

Síť pohonů

Až 16 pohonů lze řídit pomocí PC a komunikace RS485. Všechny parametry jsou uloženy v jednotlivých driverech v paměti ROM. V PC je pak uživatelské grafické rozhraní GUI pro parametrizaci jednotlivých řídících jednotek. Pro vlastní SW jsou k dispozici knihovny DLL. 

Poziční tabulka

Jednotlivé polohy lze ovládat pomocí vstupních digitálních vstupů. Jednotky Ezi Servo plus-R disponují tabulkou o velikosti až 256 poloh. U jednotlivých poloh lze nastavit mnoho parametrů. Do nadřazené jednotky pak lze zasílat stavy pohonu a docílit tak tolik žádané zpětné vazby. 

Zpětná vazba

Ezi-servo je systém založený na spojení optického enkodéru s krokovým motorem a inteligentním řízením. Toto spojení pak zaručuje přesné polohování s rychlostí zpětné vazby 25 micro sekund.Tento systém je obzvláště výhodný při náhlé změně zatížení, čímž brání ztrátě synchronizace. Zpětná vazba tak dává uplně nové možnosti využití krokových motorů.

Jednoduchá implementace

Systém EZI-SERVO Plus-R je jednoduše použitelný v aplikacích s proměnným zatížením, ve kterých díky své specifičnosti se tradiční servomotory setkávají s mnoha problémy. Díky inovativním metodám řízení EZI-SERVO Plus-R nevyžaduje těžkopádné a zdlouhavé ladění jako vyžadují servomotory.

Žádné vibrace

Na rozdíl od tradičních servomotorů,  EZI-SERVO Plus-R zcela eliminuje vibrace hřídele. Po dosažení požadované polohy EZI-SERVO Plus-R udržuje hřídel motoru úplně v klidu. Tato funkce je užitečná zejména při kontrole kamerových zařízení, kde přítomnost vibrací je vážný problémem.

Vysoké rozlišení

Rozlišení pohonu je dáno počtem kroků inkrementálního snímače. EZI-SERVO Plus-R má standardní rozlišení optického enkodéru 10000 až 35000 pulzů na otáčku!

Vysoký točivý moment

V porovnání s konvenčními krokovými motory systém EZI-SERVO systém umožnuje relativně vysoký výstupní moment v celém spektru rychlosti bez ztráty kroku.

 

Přehled nových článků

insio


insio


insio

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky