Etm.cz - elektrotechnika on-line

Středa
20. 06. 2018
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů Rosatom podepsal s francouzským Alstomem jednu z největších dodavatelských smluv pro JE Hanhikivi

Rosatom podepsal s francouzským Alstomem jednu z největších dodavatelských smluv pro JE Hanhikivi

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

Smlouva na dodávku turbosoustrojí je jednou z největších smluv na dodávky komponent pro jaderné elektrárny a znamená podstatný milník v průběhu projektu. Komponenty mají být na staveniště dodány v roce 2011.

 

Nyní na staveništi probíhají přípravné práce – výkopové práce, stavba přístupových komunikací a infrastruktury pro stavební dělníky a techniku. Podle harmonogramu mají být tyto práce završeny přelomu let 2017 a 2018 odlitím betonu do základů reaktorové budovy, což je považováno za oficiální zahájení výstavby jaderné elektrárny. V roce 2023 mají být dokončeny stavební práce a montáž komponent a bude zahájeno spouštění nového bloku. O rok později má být uveden do komerčního provozu.

 

Na projektu JE Hanhikvi se bude podílet i česká společnost ÚJV Řež, a. s.. „V roce 2015 jsme podepsali Rámcovou smlouvu o podpoře při schvalování a výstavbě jaderné elektrárny Hanhikivi-1 s reaktorem VVER-1200. Postupně se rozběhly práce v řadě oblastí tohoto projektu, ve kterém může ÚJV Řež zužitkovat své zkušenosti z řady projektů zaměřených na elektrárny VVER v ČR i v zahraničí. Konkrétně jde o řešení kontroly a nezávislé posouzení projektové a bezpečnostní dokumentace či dokumentace k aktivní zóně reaktoru. Dále smlouva předpokládá aktivity v oblastech řízeného stárnutí, materiálových analýz, nakládání s radioaktivními odpady a další,“ řekl ing. Miroslav Horák, výkonný ředitel a místopředseda představenstva ÚJV Řež, a.s.

 

 

Přehled nových článků

Buďte stále v obraze:

Právě v prodeji

etm11-12_14

  Naše další portály:

  prorevize_logo_100px
  prostrojeapohony_logo_100px  proprojektanty_logo_100px
  proautomatizaci_logo_100px

   Chci odebírat novinky

   Reklama

   ebec