Etm.cz - elektrotechnika on-line

Neděle
18. 08. 2019
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů Druhý blok indické JE Kudankulam dosáhl plného výkonu

Druhý blok indické JE Kudankulam dosáhl plného výkonu

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

Fyzikální spouštění 2. bloku JE Kudankulam bylo zahájeno v květnu 2016, kdy byla po dokončení přípravných prací zavezena do reaktoru první palivová kazeta z celkových 163. Všechny práce prováděli společně ruští a indičtí odborníci v přesném souladu s harmonogramem prací a bezpečnostními normami.

 

Povolení k zavezení paliva do reaktoru vydal indický dozorný úřad Atomic Energy Regulatory Board (AERB) na základě detailního posouzení bezpečnostních zpráv. Zavážení paliva trvalo méně než 7 dní, takže se jej podařilo úspěšně dokončit 4 dny v předstihu oproti stanovenému harmonogramu. Kontrolu zavážení prováděli inspektoři Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) a po udělení jejich souhlasu bylo na reaktor usazeno víko.

 

V červnu 2016 bylo úřadem AERB uděleno povolení k uvedení reaktoru na minimální kontrolovaný výkon, kterého bylo dosaženo o 13 dní později. V srpnu byl blok připojen k indické přenosové soustavě.

 

Projektu první části jaderné elektrárny Kudankulam se dodavatelsky účastnily i české firmy. Například společnost VÍTKOVICE dodala díly vysokotlakých ohříváků a parogenerátorů, SIGMA GROUP dodala čerpací agregáty, KABELOVNA KABEX přes 2500 kilometrů kabelů a ARAKO přes 1500 kusů průmyslových i speciálních armatur.

 

„Kabelovna Kabex je dlouholetým obchodním partnerem a dodavatelem významné ruské korporace pro atomovou energii – ROSATOM. Tuto pozici si Kabelovna Kabex vydobyla svoji unikátní výrobní technologií, která umožňuje vyrábět a dodávat kompletní kabelový systém, který obsahuje kabel, kabelové spojky a hermetické kabelové průchodky. Celý tento komplet (který unikátně, jako jeden z mála světových výrobců kabelů vyrábí ve svém závodě Kabelovna Kabex) plně zajišťuje dohodnutou kompatibilitu a hermetičnost mezi primární a sekundární zónou atomové elektrárny a má přímý dopad na bezpečnost a spolehlivost provozu atomových elektráren“, řekl  Anton Slobodin, statutární ředitel společnosti Kabelovna Kabex.

 

 

Přehled nových článků

cez banner 300x300

ČD Telematika

banner_eltech

zbrojovka

balluff_logo_cmyk_posdetektor_centrala_banner_300x90

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky